Rīko ugunsdzēsēju sacensības Vecumniekos

Vecumniekos, atpūtas vietā pie Vecā ezera, 18. maijā plkst. 10 sacensības rīko Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Bauskas daļa un Vecumnieku novada pašvaldība.

Pašlaik pieteikušās piecas komandas – no Bauskas, Iecavas, Vecumniekiem, Baldones un Skaistkalnes, informē sacensību galvenais tiesnesis, Vecumnieku novada domes darba aizsardzības speciālists Māris Plēsnieks.

Sacīkstēs būšot ierastie sporta veidi ar nelielām niansēm, nedaudz ar citu inventāru, piemēram, visticamāk, būšot jāvelk tāda mašīna kā ik gadu Sipenieka kausā – tās svars ir nepilnas desmit tonnas. «Mūsu sacensībās auto, ko vilka, svēra 14 tonnas. Savukārt jaunā ugunsdzēsēju mašīna ir 24 tonnas smaga,» atklāj M. Plēsnieks. «Interesanta būs arī izvēršanās ar rokas sūkni, tas ir katru gadu, savukārt šogad būs jauns motorsūknis. Tas ir cits modelis, sacensību dalībniekiem būs grūtāk, jo sūknis būs jaudīgāks, jāmāk ar to apieties.»

Sacīkstēs piedalās VUGD Zemgales reģiona brigādes komandas un blakus esošo VUGD struktūrvienību, kā arī pašvaldību un brīvprātīgo formējumu komandas. Tās visas startē vienotā ieskaitē. Vienībā pieci dalībnieki un rezervisti (tajā skaitā viens komandas pārstāvis). Sacensību dalībnieku starta kārtību visās disciplīnās kopīgi nosaka ar izlozes palīdzību. VUGD komandās drīkst startēt tikai attiecīgajā struktūrvienībā strādājošie, pašvaldību komandās – attiecīgajā pašvaldībā deklarētie iedzīvotāji, kas ir ne jaunāki par 17 gadu vecumu.

Sacīkšu nolikumā minēts, ka dalībnieki mērosies spēkiem glābšanas riņķa mešanā, stafetē, automašīnas vilkšanā, būs arī izvēršanās ar motorsūkni no atklātas ūdens ņemšanas vietas un izvēršanās ar rokas sūkni no atklātas ūdens ņemšanas vietas.

Katrā disciplīnā ar diplomiem un piemiņas balvām tiek apbalvotas labākās trīs komandas. Kopvērtējumā labākā vienība tiek pie ceļojošā kausa. Pērn to ieguva Iecavas posteņa vīri.

«Bauskas Dzīve» jautāja Iecavas posteņa komandierim Aleksandram Ivanovam, vai ceļojošo kausu nolēmuši paturēt arī šogad un kā īpaši gatavojas gaidāmajām sacīkstēm. «Mēs neko negatavojamies, braucam, kādi esam, vienmēr gatavi, un aiziet! Ceru, ka komanda būs, jo daži darbinieki apslimuši,» atzīst A. Ivanovs. Sacīkstēs, iespējams, grūtākā disciplīna esot mašīnas vilkšana, tā sākumā jāiestumj. Viss vairāk esot komandas darbs, atzīst A. Ivanovs.

Vecumnieku ugunsdzēsēju kausa izcīņas sacensības šoreiz notiks jau 16. reizi. Mērķi – pārbaudīt personāla fizisko sagatavotību; trenēt vīrus darbam ar ugunsdzēsības inventāru; popularizēt iedzīvotāju vidū ugunsdzēsības sportu, iesaistot sacensībās novadu iedzīvotājus, tajā skaitā jauniešus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas