Rīkos trīs tikšanās ar Iecavas E. Virzas bibliotēkā visvairāk lasīto grāmatu autoriem

Iecavas novada kultūras sarīkojumu apmeklētājiem vēl labā atmiņā ir Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas projekts «Tikšanās ar grāmatu sērijas «Mēs. Latvija, XX gadsimts» autoriem». Projekta vadītāja, bibliotekāre Jolanta Ignate informē, ka šogad Valsts kultūrkapitāla fonda konkursā ir atbalstīts bibliotēkas iesniegtais projekts «Tikšanās ar rakstniekiem».

Jolanta Ignate dalās ar priecīgu ziņu: «Iepriekšējais projekts astoņos pasākumos pulcēja 288 dažāda vecuma apmeklētājus, tā guvu pārliecību, ka iesāktais jāturpina. Esmu uzrakstījusi jaunu projektu, un ir saņemti projektu konkursa rezultāti. Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) kultūras projektu konkursā Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas iesniegtais projekts «Tikšanās ar rakstniekiem» ir atbalstīts, piešķirot 360 eiro finansējumu autoratlīdzību izmaksai. Iecavas novada dome atbalsta ar 165 eiro līdzfinansējumu.»

VKKF konkurss dažādās nozarēs tika izsludināts šī gada janvārī. E. Virzas Iecavas bibliotēka projektu iesniedza literatūras nozarē, un nu šis ir jau otrais bibliotēkas projekts, kurš saņēmis VKKF atbalstu. Jaunā projekta mērķis ir popularizēt latviešu oriģinālliteratūru, rast iespēju bibliotēkas apmeklētājiem un interesentiem klātienē satikt populārus latviešu rakstniekus, veicināt bibliotēkas darbības attīstību, dažādot un bagātināt Iecavas novada kultūras dzīvi, skaidro J. Ignate.

Šoreiz projekts paredz organizēt trīs literārus sarīkojumus – tikšanās ar visvairāk lasīto bibliotēkas grāmatu autoriem: Māru Zālīti, Daci Rukšāni un Ingunu Baueri. Kaut arī M. Zālītes grāmatas «Pieci pirksti» un «Paradīzes putni» nav pēdējo gadu izdevumi, tās joprojām regulāri lasa. Bibliotekāre J. Ignate stāsta: «Iegādājāmies vairākus eksemplārus, lai neveidotos garas rindas, taču lasītājiem grāmatas tāpat bija jāgaida vismaz mēnesi. Joprojām gadās, ka bibliotēkā nav neviena eksemplāra. Lai lasītājs ātrāk tiktu pie grāmatas, aizņemamies to no tuvākajām bibliotēkām, izmantojot starpbibliotēku abonementu.»

Paredzēts, ka projekts tiks realizēts šī gada laikā, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai valstī, kad būs atcelti tikšanās ierobežojumi.

Projektu rakstīšana un īstenošana ir labs treniņš, jauna pieredze, uzskata J. Ignate. Vislielāko motivāciju sniedzot lasītāju prieks par iespēju satikt rakstniekus – harizmātiskas un spilgtas personības. «Mēs, bibliotēkas darbinieki, redzam, ka lasītāji ilgojas pēc dzīvās saiknes ar literātiem, tādēļ vēlamies šo tikšanās tradīciju turpināt. Ceram, ka drīz situācija valstī uzlabosies un tiksimies bibliotēkas pasākumos. Konkrēts laiks pagaidām nav zināms, sekojiet informācijai presē, bibliotēkas mājaslapā vai «Facebook» profilā!» aicina J. Ignate.

Bibliotēka turpina darbu, ievērojot drošības nosacījumus. Attālinātais darbs nav viegls, ir jāiegulda vairāk resursu. Lai piesaistītu un uzturētu atgriezenisko saiti ar lasītājiem, jārealizē interesantas idejas. «Bibliotēka turpina apkalpot lasītājus attālināti, piedalāmies semināros dažādās interneta platformās, radoši izpaužamies un aktīvi komunicējam ar lasītājiem sociālajos tīklos un pa telefonu 63941252,» stāsta bibliotekāre.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas