Risina apmaksas problēmas 14

Daļējas renovācijas dēļ Salātu ielā 8 radās neskaidrības, kā tiks apmaksāti siltuma rēķini. Mājas iedzīvotājs Dzintars Kļava uzsvēra, ka namam ir kopējie siltuma zudumi, par kuriem būtu jāmaksā arī tiem dzīvokļiem, kas ierīkoja individuālos skaitītājus. Mājas vecākā Vēsma Saulīte ir radusi risinājumu un par saviem aprēķiniem informēja gan namsaimnieku, gan siltuma piegādātāju. SIA «Bauskas siltums» valdes priekšsēdētājs Ilmārs Rūsis apstiprināja, ka veiktie aprēķini atbilst reālajai situācijai un apmaksas sistēma ir pieņemama. Ir rasta iespēja aprēķināt kopējos siltuma zudumus, un tie tiek sadalīti uz mājas kvadrātmetriem. Ar aprēķiniem ir iepazinusies arī SIA «Bauskas namsaimnieks» valdes priekšsēdētāja Jolanta Ķikute. Dati vēl tiks pārbaudīti, bet pagaidām neviena kļūda nav atrasta. Tieši apsaimniekotājam būs jādod piekrišana jaunajai apmaksas sistēmai. Situāciju gan sarežģī fakts, ka šos rēķinus būs grūtāk aprēķināt. Ilmārs Rūsis sacīja, ka tas viņus pagaidām neuztrauc, jo arī uzņēmums ir ieinteresēts siltuma sistēmas sakārtošanā. Pamazām apstiprinās fakts, ka mājām ir iespējas ietaupīt arī uz apkures sistēmas nomaiņas rēķina. Piemērs - Uzvaras ielas 9. nama remonts. Lai arī iedzīvotāji nav īsti apmierināti, tomēr pēc apkures sistēmas nomaiņas no lielākajiem patērētājiem māja ir pārvietojusies uz vidējo posmu patērētā siltuma ziņā.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

BAUSKA

kurā gadā mēnesī dienā un stundā tiks uzsākts remonts salātu ielā 18 solīja oktobrī sākt remontēt koridoru apsaimniekotāji ziepēs !!! :)

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 21:33

nu,nu ja

Pirms kaut ko komentēt - vajadzētu iepazīties ar tekstu, ko gribi komentēt. Par karsto ūdeni Tu maksā pēc patērētiem kubiem, bet par karstā ūdens sagatavošanu un cirkulāciju - no dzīvokļa kvadrātmetriem. Jūti atšķirību? Vai Tu braucot uz laukiem vannas istabā "čūsku" zāģē nost? Vari jau zāģēt, bet jāmaksā tāpat. Un kurā brīdī MK noteikumus izmainīji?

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 14:51

uz diviem krēsliem

Par tiem jautājumiem domāju tā - pārdod dzīvokli un pārcelies un savu lauku māju pavisam. Tad būs pavisam godīgi un maksāsi tikai par to, ko patērē. Tagad sanāk ka gribi, lai viss tev būtu un par to nekas nebūtu.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 12:44

Livingstons

Ja - ir zināmas mājas, kur ir apmaksas sistēma uz kubikmetriem patērētājiem. Tur tad iet vaļā tāda šmaukšanās. Varbūt vienkāršāk ir pārvākties uz savu vasaras māju un miers :D

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 12:41

nekas tur viņiem nosiltināts nav, tik apkure nomainita, ja nezini tad ne*** te

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 11:55

ACIS TO JA

VAJADZĒJA AR GALVU DOMĀT NEVIS AR STILBA KAULU, JA BŪTU PILNĪGA RENOVĀCIJA ,SILTUMA ZUDUMU VISPĀR NEBŪTU UN VASARĀ VARĒTU DZĪVOT LAUKOS UN ZIEMĀ NEBRAUKT ATPAKAĻ , LAI NEBOJĀTU MIKROKLIMATU SALĀTU 8.TAGAD RENOVĒTAJĀ DAĻĀ SILTUMA ZUDUMU NAV , JO VISS IR NOSILTINĀTS UN VIŅIEM PAR JUMS NAV JĀMAKSĀ.ES VIŅU VIETĀ JAU ŠOGAD UZTAISĪTU ATSEVIŠĶU SILTUMMEZGLU UN VISS.SAVA REPUBLIKA.BET JŪS TURPINIET TIKAI KLAUSĪT TOS "LABOS KAIMIŅUS" UN DZĪVOJIET TIKPAT LABI, KĀ LĪDZ ŠIM.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 11:17

jā, cik likumīgi pareizs ir būs šis aprēķins?! un jā kā var silto ūdeni dalīt uz kvadrātmetriem?!

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 11:09

jj-aaja

Lieta tāda, ka cilvēki, piemēram, vasarā dzīvo lauku mājās, ūdeni nelieto, tātad viņiem NAV vajadzīga ūdens uzsildīšana, bet , ja maksā pēc kvadrātmetriem, tad no viņiem maksu ieksasē. Tas NAV PAREIZI, TĀ JAU DARA dZīks "12kAIMIŅI"UN TAS IR GALĪGI NEPAREIZI. jĀMAKSĀ TAM, KAS LIETO, TĀTAD VASaRĀ PAR ŪDENS UZKARSĒŠANU JĀMAKSĀ PĒC PATĒRĒTIEM KUBIEM, NEVIS PĒC KVADRĀTMETRIEM. tĀ NOTEICIS MINISTRU KABINETS UN TO MAINĪT VAR tikai AR VISU MĀJAS ĪPAŠNIEKU PIEKRIŠANU!!!!!!!!!!!
Bez tam būtu jākontrolē arī vai tiek sasauktas mājas iedzīvotāju sapulces vismaz reizi 6 mēnešos, vai vismaz reizi gadā, kad visi dzird kur un kā tērēta nauda. Domāju, ka valdes locekļus var saukt vismaz pie administratīvās atbildības, ja nav kriminālatbildība par sapulces nesasaukšanu un gada bilances iesniegšanu bez kopsapulces apstiprinājuma?! Kā domājat Jūs par šiem diviem jautājumiem?
Un vispār Bauskā biežāk Domes administrācijas darbiniekiem vajadzētu uzklausīt iedzīvotāju viedokli, sasaucot sapulces. saprotu, ka tas nav viegli, jo aktivitāte maza, bet tomēr vajadzētu mēģināt.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 10:38

ja

Lieta tāda, ka cilvēki, piemēram, vasarā dzīvo lauku mājās, ūdeni nelieto, tātad viņiem NAV vajadzīga ūdens uzsildīšana, bet , ja maksā pēc kvadrātmetriem, tad no viņiem maksu ieksā. Tas NAV PAREIZI, TĀ JAU DARA dZīks "12kAIMIŅI"UN TAS IR GALĪGI NEPAREIZI. jĀMAKSĀ TAM, KAS LIETO, TĀTAD VASRĀ PAR ŪDENS UZKARSĒŠANU JĀMAKSĀ PĒC PATĒRĒTIEM KUBIEM, NEVIS PĒC KVADRĀTMETRIEM. tĀ NOTEICIS mINISTRU KABINETS UN TO MAINĪT VAR tikai AR VISU MĀJAS ĪPAŠNIEKU PIEKRIŠANU!!!!!!!!!!!
Bez tam būtu jākontrolē arī vai tiek sasauktas mājas iedzīvotāju sapulces vismaz reizi 6 mēnešos, vai vismaz reizi gadā, kad visi dzird kur un kā tērēta nauda. Domāju, ka valdes locekļus var saukt vismaz pie administratīvās atbildības, ja nav kriminālatbildība par sapulces nesasaukšanu un gada bilances iesniegšanu bez kopsapulces apstiprinājuma?! Kā domājat Jūs par šiem diviem jautājumiem?

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 10:36

acis

Nu redzi kā notiek -viss likumsakarīgi.Tie,kas uztaisīja to biezputru atsakoties no visas mājas renovācijas un "apkakājot" Vēsmu,tagad nobijušies.Nevajag dzīvot pēc bara instinkta , kur viens pārdzēries vilks sētā uz beņķīša gaudo un pārējie līdzi.Bet kaimiņiem ir silti silti.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 09:38

Vēsma

Protams! Tiklīdz to apstiprinās SIA ""Bauskas Namsaimnieks", mājas iedzīvotāji tiks iepazīstināti. Bet... nekas jau nebija jāizgudro no jauna - par zudumiem centrālapkures sistēmā dzīvokļu īpašnieki norēķināsies atbilstoši sava dzīvokļa apsildāmajai platībai un tieši tāpat arī par karstā ūdens cirkulāciju. Viss tiek dalīts uz mājas kopējo kvadratūru un pēc tam - atbilstoši piederošajam īpašumam. Neviens netiek un netiks "apbižots"!

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 19:24

Vai pārējie mājas iemītnieki tiks iepazīstināti ar šo aprēķinu metodi?

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 17:24

Izdomāt jau var,,,,, bet vai visi būs apmierināt......?????Nekad!!!!!!!:)))))

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 14:00

tik pat labi es ar varu savu apmaksas sistemu izdomāt!

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 12:45

Vietējās ziņas