Rītausmās – operatīvo dienestu praktiskās mācības

Bauskas novada Īslīces pagasta Rītausmās piektdien, 17. maijā, notika a/s «Gaso» Bauskas iecirkņa praktiskās mācības sadarbībā ar pārējiem Bauskas novada operatīvajiem un komunālajiem dienestiem. Pie daudzdzīvokļu mājām tika iežogota teritorija, ieradās a/s «Gaso» gāzes avārijas dienesta darbinieki, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļas automašīna ar vīriem, Valsts policija un Pašvaldības policija. Parasti atbrauc arī neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, šoreiz lielas slodzes un aizņemtības dēļ tas nebija. Stāsts bija šāds – pazemē bojāts gāzesvads, netālu atrodas daudzdzīvokļu māja, un tās pagrabā ir ieplūdusi gāze.

«Avārijas dienesta mācības ir katru mēnesi, bet šīs īpašās, praktiskās mācības sadarbībā ar pārējiem operatīvajiem dienestiem, komunālajiem dienestiem, pazemes komunikāciju turētājiem tiek rīkotas aptuveni vienreiz gadā. Tā ir sadarbība ar Valsts policiju, Pašvaldības policiju, ar neatliekamo medicīnisko palīdzību. Katram savas funkcijas, būtiski, kā šie dienesti darbojas kopā, tāpēc šādas mācības ir svarīgas. Pēc izdomāta scenārija, stāsta notiek darbība, kuras efektivitāte un operativitāte  tiek izvērtēta,» stāsta a/s «Gaso» Bauskas iecirkņa priekšnieks Igors Savko.  Ja šādas mācības paredzētas daudzdzīvokļu namā, tās iepriekš tiekot saskaņotas ar namu vecāko. Praktiskā darbošanās ilgusi aptuveni stundu, pirmais iespaids – viss izskatījies ātri un operatīvi, bet šādas mācības pēc tam tiek nopietni analizētas, precizē I. Savko. Tikai tad var saprast, cik veiksmīgi viss aizritējis.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs, braucot prom no praktiskajām nodarbībām, uzsvēra: «Jo vairāk mācību, jo pēc tam ir vieglāk.»

No pretējā nama kādi iedzīvotāji gan bija sabijušies, redzot tik daudz operatīvo dienestu un lenšu vilkšanu. «Mūsdienās jau, manuprāt, cilvēki ir pieraduši pie tādām mācībām, parasti to uztver pozitīvi. Viena sieviete, garām ejot, sacīja, ka cerot, ka tās ir mācības. Protams, no malas, kad ierodas visi šie operatīvie dienesti, skats varbūt ir dramatisks,» saka I. Savko.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas