«Roadpol» Drošības dienu laikā Bauskas iecirkņa policisti fiksējuši daudzus pārkāpumus; ir viens bojāgājušais

Trešdien, 22. septembrī, noslēdzās Eiropas ceļu policijas tīkla organizētā akcija ««Roadpol» Drošības dienas», kas norisinājās nedēļas garumā. Šīs nedēļas laikā Valsts policija visā Latvijā papildus ikdienas satiksmes uzraudzībai veica pastiprinātu ceļu satiksmes kontroli, īpašu uzmanību pievēršot gan mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, gan autovadītājiem, kā arī pareizai pasažieru pārvadāšanai.

Lai gan Valsts policija pastiprinātās kontroles laikā ir novērsusi vairākus īpaši bīstamus pārkāpumus, piemēram, braukšanu reibumā, kam varētu būt smagas sekas, šajā nedēļā uz ceļiem tāpat ir traģiski gājušas bojā sešas personas, informē Līna Kaļķe, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.

Akcijas ««Roadpol» Drošības dienas» galvenais mērķis bija kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem. Diemžēl šis mērķis netika sasniegts, jo akcijas laikā ceļu satiksmes negadījumos visā valstī cieta 80 personas un seši cilvēki gāja bojā.

No 16. līdz 22. septembrim ««Roadpol» Drošības dienu» laikā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā tika sākti 66 administratīvo pārkāpumu procesi. 42 gadījumos autovadītāji pārsniedza ātrumu, piecos gadījumos netika lietota drošības josta, divi autovadītāji tika apturēti, esot pie stūres alkohola reibumā. Diemžēl šoreiz neiztika bez ceļu satiksmes negadījumā bojā gājušām personām, proti, 17. septembrī Bauskas novada Vecumnieku pagastā notika automašīnu
«Toyota Land Cruiser» un kravas transportlīdzekļa «Volkswagen LT55» sadursme, kurā gāja bojā «Volkswagen LT55» vadītājs, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

«Lai drošība uz ceļiem uzlabotos, ir jāiesaistās visām atbildīgajām institūcijām, jo, ņemot vērā pašreizējo situāciju, ceļu satiksmes drošības jautājumam jābūt vienai no galvenajām valsts izvirzītajām prioritātēm un uzdevumiem. Arī autovadītājiem ir jāmaina sava attieksme un jāsaprot, ka braukšana, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus, ir galvenokārt drošības jautājums, nevis gluži vienkārši kāda iegriba. Satiksmes dalībniekiem arī ikdienā ir jābūt atbildīgiem un apzinīgiem, pat ja šādas pastiprinātas kontroles nenotiek. Katram pašam jāsaprot, ka dzīvība nav rotaļlieta un ceļu satiksme nav spēļu laukums – mazākā neuzmanība uz ceļa var kādam prasīt veselību, citam pat dzīvību,» uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Pēc šādas akcijas, kur tika pievērsta pastiprināta uzmanība satiksmes dalībniekiem, aizvien nākas secināt, ka ir daļa tādu autovadītāju, kuri, neskatoties uz sabiedrības informēšanu un izglītošanu, turpina bezatbildīgi izturēties gan pret savu, gan līdzcilvēku drošību. Pārbaužu laikā šajā nedēļā uz Latvijas ceļiem Valsts policijas darbinieki fiksējuši 1647 transportlīdzekļu vadītājus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, pieķerti 83 autovadītāji, kas vadījuši savu spēkratu alkohola reibumā, savukārt trīs narkotisko vielu iespaidā. Fiksēti arīdzan 66 agresīvie braucēji un aptuveni 250 pārkāpumi par drošības jostu nelietošanu braukšanas laikā.

Latvijā no gada sākuma līdz 22. septembrim ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 104 ceļu satiksmes dalībnieki, bet negadījumos cietuši 3026. Pērn šajā pašā periodā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 93 cilvēki, bet cieta 3221.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas