Rod atbildes par Raini un Aspaziju 1

Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā ceturtdienas, 17. septembra, pēcpusdienā sarīkotajā pasākumā dalībnieki raduši atbildi uz jautājumu par Raiņa un Aspazijas būtību.

Ģeniālo dzejnieku un dramaturgu jubilejas gadam veltītajā sarīkojumā ar moto «Raini, kas Tu esi?» cilvēciski personisku stāstījumu par Raiņa un Aspazijas attiecībām sniedza Bauskas Centrālās bibliotēkas speciāliste Madara Maslova.

«Tas bija oriģināls, ļoti aizraujošs, netradicionāls, sirsnīgs skatījums uz dižo literātu un viņa tuvāko līdzgaitnieci, balstu dzīvē,» vērtē E. Virzas bibliotēkas vadītāja Anda Rācenāja, «sarīkojuma noslēgumā kopīgi varējām teikt – Raini, tas Tu esi!»

Pasākumu apmeklēja 25 novadnieki, kas Raini iepazina kā dzejnieku, bērnu, studentu, sociāldemokrātu, trimdinieku, dziļu un cilvēcisku būtni. Dzejnieku dzīvesstāstā iejusties palīdzēja Emīla Dārziņa komponētās dziesmas «Mēness starus stīgo» ar Aspazijas vārdiem atskaņojums. «Tā ir viena no skaistākajām romantiskajām dziesmām, kurā ir dziļa saskaņa starp vārsmām un mūziku,» saka A. Rācenāja, «un Rainis un Aspazija kopā ir kaut kas tik liels kā saule un vējš!»

Pēc M. Maslovas stāstījuma visi, kas to vēlējās, noskatījās režisora Reiņa Kalnaeļļa veidoto filmu «Zelta zirgs» – pozitīvu un modernu skatījumu uz labi zināmo klasikas darbu. «Liels gandarījums, ka cilvēkiem sarīkojums patika un viss izdevās,» teic A. Rācenāja, līdz ar M. Maslovu uzteicot savu kolēģi bibliotekāri Jolantu Ignati.

Ar Rainim un Aspazijai veltīto sarīkojumu aizsākās jauna sezona novada lasītāju kluba «Sāga» dalībniekiem pēc vasaras pauzes, saka Iecavas bibliotēkas vadītāja, piebilstot – dažādi sarīkojumi paredzēti ik mēnesi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

tikai fakti

Rainis tuvāko līdzgaitnieci,balstu dzīvē nekaunīgi šmauca ar tā saukto Mēnessmeitiņu.
Starp citu,atgriežoties no trimdas pēc nozieguma noilguma,Rīgas stacijā metās uz ceļiem un skūpstīja sarkano sociāldemokrātu karogu,nevis blakus esošo Latvijas Valsts sarkanbaltsarkano.
Smiekliņš nāk,lasot šīs dziļās un cilvēciskās būtnes latviski rakstīto dienasgrāmatā 1917.gadā, kur vārda *nav* vietā burtiski ir *nau*, bet *vajaga* vietā *vajga*. Un viss uz augšu pasista cilvēka stilā ....

pirms 5 gadiem, 2015.09.18 17:51

Vietējās ziņas