Romas katoļu baznīca Latvijā aicina sagaidīt iestāžu atzinumus un pēc tam domāt par uzlabojumiem Bruknas kopienā 6

Patlaban jādod iespēja atbildīgajām instancēm pētīt situāciju Bruknas muižā izvietotajā kopienā, lai pēc tam izvērtētu, ko priesteris Andrejs Mediņš savā darbā varētu uzlabot, liecina Romas katoļu baznīcas Latvijā Bīskapu konferences oficiālais paziņojums.

Romas katoļu baznīca Latvijā, abstrahējoties no emocijām, uzsver, ka baznīca novērtē ikviena cilvēka, šajā gadījumā arī priestera, darbu, kas tiek veikts sabiedrības labā, strādājot ar atkarībās nonākušiem cilvēkiem.

Šāds darbs nav viegls un ne katrs to spēj uzņemties, tāpēc ir nepareizi pieļaut, ka Mediņa ieguldījums "tiktu izpostīts virspusēji emocionālas publiskas tirzāšanas rezultātā, bez skaidrības par reāliem faktiem".

"Ir svarīgi sekot līdzi likumu ievērošanai un iestāties par ētisku un pareizu rīcību. Tomēr dažreiz, kad vainīgo meklēšana un notiesāšana kļūst par pašmērķi, mēs kļūstam akli un vienaldzīgi pret tiem darbiem, kas ir izdarīti labi. Cilvēka dabā ir pieļaut kļūdas, tomēr tikpat svarīgi ir tās atzīt un vērst par labu. Tāpat jāņem vērā, ka cilvēks notikumiem un saņemtajai informācijai vienmēr piešķir savu interpretāciju, tāpēc faktu pārbaudīšana pirms secinājumu izdarīšanas arī šajā gadījumā ir kritiski svarīga," teikts bīskapu paziņojumā.

Bīskapi uzskata, ka jebkuras situācijas objektīvs izvērtējums pēc būtības var dot arī pozitīvus rezultātus, proti, tiesībsargājošo institūciju pārbaužu rezultāti varētu palīdzēt pilnveidot Mediņa veikto darbu ar pusaudžiem.

Bīskapi atzīst ka Mediņa valodas stils ir skarbs un daļai no sabiedrības nepierasts. Šāds valodas stils dažkārt var tikt uztverts kā aizvainojošs, taču bīskapi nevēlas to popularizēt vai atzīt kā normu, teikts paziņojumā.

Tāpat bīskapi uzskata, ka ļoti svarīgi uz šī fona analizēt ne tikai izvēlēto metožu trūkumus, bet vienlaikus aizdomāties, ka, iespējams, sabiedrībai trūkst izpratnes par ģimeni kā vērtību un prasmju šīs vērtības kopšanā.

Novērojumi liecinot, ka ģimenes vērtība ir transformējusies un daudziem vecākiem ir grūtības ar autoritātes saglabāšanu savu atvašu priekšā. Vecākiem trūkst zināšanu par to, kā atbalstīt bērnu šajā emocionāli grūtajā posmā un "tā rezultātā pusaudži nododas deviantai uzvedībai, kā rezultāts ir nepieciešamība pēc tādām vietām kā "Kalna svētību kopiena", " uzskata bīskapi.

Bīskapi apzinās, ka darbs ar pusaudžiem ir sarežģīts, pieprasa plašas zināšanas, kā arī ir emocionāli smags, tāpēc garīdznieki novērtē Mediņa drosmi uzņemties atbildību un darboties šajā jomā.
Lai bērni nenonāktu tādās situācijās, kuru rezultātā viņiem jāmeklē palīdzība "Kalna svētību kopienā" un līdzīgās institūcijās, pirmām kārtām vecākiem būtu jāvērš vairāk uzmanības sociālās hierarhijas izpratnes veidošanai. Tāpat, lai mazinātu apjukumu un pilnveidotu sapratni ģimenes locekļu starpā, jo īpaši pusaudžu un vecāku starpā, vecākiem būtu vairāk jādomā par savstarpēja dialoga un cieņpilnas komunikācijas veidošanu, teikts paziņojumā.

"Šobrīd, pirms tālāko secinājumu izdarīšanas, ļausim atbildīgajām instancēm izpētīt situāciju, lai saprastu, ko priesteris Mediņš savā darbā ir izdarījis atbilstoši un ko, iespējams, var uzlabot, lai kopiena varētu produktīvi turpināt savu darbu, veicinot atkarīgo personu pilnvērtīgu atgriešanos sabiedrībā," norāda Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins, Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs,  Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis un Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis.

Kā ziņots, biedrībā "Kalna svētību kopiena" Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatējusi, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un, pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu.

Pirmā pārbaude Bruknā notika 5.augustā, kad runāts ar bērniem un konstatēti pirmie iespējamie bērnu tiesību pārkāpumi. Pēc laika veikta atkārtota nepieteikta pārbaude, kas nav devusi pārliecību, ka pārkāpumi būtu novērsti.

Ņemot vērā VBTAI iesniegumu par pārbaudēs Bruknas muižā izvietotajā Kalna svētību kopienā konstatēto, policija sākusi resorisko pārbaudi.

Pats biedrības "Kalna Svētību kopiena" vadītājs Mediņš noliedzis lielāko daļu pārkāpumu saistībā ar kuriem VBTAI ierosinājusi pārbaudes lietu. Viņš arī izpelnījies pretrunīgu novērtējumu par preses konferencē lietotajiem bērnu apzīmējumiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

prātnieks

Vienīgais ieteikums izvēdināt telpas pēc histērisko un bezatbildīgo valsts ierēdņu apmeklējuma un strādāt tālāk ar valsts ierēdņu pamestajiem dzīves pabērniem.
Kāpēc tā - ko tad valsts ierēdņi ar savu lielbudžetu ir darījuši pamesto dzīves pabērnu labā - devuši garīgo atdzimšanas iespēju - nieki .Nu varbūt kādu pabalstu, kuru var atkal atdot alko - narkobaroniem...
"Kalna Svētību kopiena" un Mediņš dod arī vienīgo iespēju brīvprātīgi pieņemt smagu disciplinētu darbu un uzvedību uzaust Cerībai.
Jā Cerība ir tas ierēdņiem bīstamākais Mediņa darbā.... Tas norāda, ka viņi ir lieki, jo nav nekā ko uzrādīt, kā nesekmīgiem skolas bērniem...

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.30 16:12

Prātnieku Andžam

Tavs komentārs ir spļāviens simtiem sociālo darbinieku sejās. To cilvēku sejās, kuri diendienā glābj un aprūpē tūkstošiem dzīves pabērnu. Padomā pirms klabini klaviatūru. Un šie cilvēki neraujas pēc slavas kā tavs Dieva vietnieks zemes virsū, kas patiesībā ir viens psihozs, rupjš tēviņš, kurš kaifo no paša sev piešķirtās varas.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.30 20:57

!!!

Medins ir katolis! Kur ir ta milestiba, kura ir trukusi shiem dzives paberniem? Ar auksta udens peldi un 2 gavena dienas nedelaa ,smags darbs rada tikai naidu pret tiem, kas apmekle Bruknu lepnos limuzinos.Medinam vajadziga ne tikai sponsoru nauda, bet gan PSIHIATRA konsultacija!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.31 12:34

labdaribas koncerts :D

vislabakais vajag klapet ciet sito sektantu bardaku,kas uzdzivo sev labumu uz nelaimigu cilveku adas.Kas tas par macitaju kurs izpauz visiem publiski kad pie vinja dzivo narkomans,alkoholikis un nez kas vel da klauns ar izirusaam mozgaam.sitadu bardaku vajag klapet ciet fiksi.atradusi te biznesinju abagascenije na durakof.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.31 23:47

prātnieks papildus

Bet varbūt ?
Armands Zards pirms dienas TV NET

Pirms gadiem mans brālis bija Bruknā. Tā ir laba disciplīna un kārtīgs spēriens pa pakaļu. 6.00.celies ej uz rīta peldi, brokastis, lūgšanas un darbs. Telefoni nost, cigaretes un alkohols aizliegts. Pārkāp noteikumus saņem sodu, nevari izturēt ej projām, gribi cīnieties - ievēro disciplīnu. Vai ir viegli? Noteikti nav ne tiem, kas attīrās, ne Mediņa kungam. Pa velti neviens neko nedod, Tev ir ja nopelna ēdiens un pajumte, protams Tu vari jebkurā brīdī padoties un aiziet prom, lielākā daļa arī aizmūk. Un paldies tādam viram kā Mediņam, kas kaut ko tādu uzņemas. Respect!

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.03 08:51

Vietējās ziņas