Rosina izteikt viedokli par vides objekta nepieciešamību Iecavā 6

Līdz 15. novembrim Iecavas novada iedzīvotāji aicināti piedalīties aptaujā par ciemam piemērotāko vides objektu. Iecavas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Goldmane stāsta, ka jautājums par iespēju Iecavā izvietot kādu vides objektu aktualizēts domes attīstības komitejas sēdē oktobrī. Deputāti uzklausījuši amatnieka Kaspara Beitiņa priekšlikumu izstrādāt mūsdienīgu mākslas objektu «Piemineklis skolotājam», ar kuru Iecavas iedzīvotāji varētu lepoties un kas piesaistītu tūristu uzmanību.

«Skolotāja tēls ir paliekošs katra cilvēka dzīvē. Skolotājs ne tikai māca dažādas zinības, bet arī veido mūsu uzskatus, priekšstatus par vērtībām,» teikts K. Beitiņa iesniegumā, kuru parakstījuši vēl 16 iecavnieki. «Skolotāja darbs ir nenovērtējams, tādēļ būtiski ir aktualizēt skolotāja nozīmi mūsu dzīvē, celt šīs profesijas prestižu. (..) Bronzā atveidotais skolotāja tēls atgādinātu par izglītības nozīmību cilvēku dzīvē un skolotāja lomu personības veidošanā.»

K. Beitiņš rosina skulptūras izveidei izsludināt mākslinieku piedāvājumu konkursu. Viņš iesaka finansējumu nodrošināt gan no pašvaldības līdzekļiem, gan veidojot ziedojumu fondu un piesaistot iedzīvotāju, skolu absolventu, uzņēmēju līdzekļus. Skulptūras iespējamā atrašanās vieta varētu būt skolu tuvumā vai kādā no Skolas ielas krustojumiem ar citām ielām.

Vienlaikus deputāti interesējušies par iespējām rakstīt projektu un vides objekta izveidei piesaistīt fondu finansējumu. Izskanējis arī atgādinājums, ka, apstiprinot šī gada novada budžetu, plānoti līdzekļi pašvaldības un a/s «Balticovo» kopīga vides objekta izveidei. Tomēr uzņēmums paziņojis, ka minēto ieceri šogad nebūs iespējams realizēt.

Deputātiem nevienojoties par konkrētu vietu un objektu, nolemts vērsties pie iecavniekiem un aptaujas veidā noskaidrot, kādu vides objektu un kur viņi vēlas redzēt.

D. Goldmane atklāja, ka patlaban jau iesniegti vairāki priekšlikumi. Iecavnieku vēlmes esot visdažādākās – interesants šķietot gan piemineklis skolotājam, gan milzu rāmji, kuros var iekāpt un fotografēties, gan dizaina soliņi, gan piemineklis grāfam Pālenam. Aptaujas rezultāti tiks paziņoti, kad tos decembrī izskatīs pašvaldības attīstības komitejas sēdē. 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ideja

Ierosinu uzcelt pieminekli Lielajam Skolotājam Mao!

pirms gada, 2019.11.11 15:50

Wordings

"Nepieciešamība"; "piesaistītu tūristu uzmanību". Kaut kā utopiski skan, ka vides objeks ir nepieciešams un tas automātiski piesaistīs tūristu uzmanību.

pirms gada, 2019.11.11 16:01

Aivars Bēē

Aitas, tikai aitas, Ventspilī govis, Iecavā aitas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms gada, 2019.11.12 00:07

Baušķenieks

Jābūvē pieminekli par godu Iecavas pievienošanai Bauskas lielnovadam. Simboliski to varētu attēlot kā milzīgu pūci ar tukšu vidu sūnaina koka galā.

pirms gada, 2019.11.12 18:40

Vietējās ziņas