Rosina paplašināt Ziemeļu bibliotēkas telpas Iecavas novadā

Iecavas novada domes pārstāvju tikšanās reizē ar iedzīvotājiem Ziemeļu bibliotēkā bibliotekāre Dzintra Maračkovska rosināja domāt par plašākām telpām iestādei.

Tikšanās reizē 14. septembrī klāt bija Dimzukalna, Dzimtmisas, Ziemeļu ciemata iemītnieki, kurus apkalpo šī bibliotēka.

«Ir daudz gan pieaugušo lasītāju, gan bērnu, mūsu apkaimē ir 800 – 900 cilvēku,» skaidroja Dz. Maračkovska, «bibliotēka iekārtota trīsistabu dzīvoklī, bet te notiek rokdarbu nodarbības, gleznojam, zīmējam, un pēc tam jātīra krāsas. Arī grāmatu fonds aug – vietām jau krājas divās rindās, kas neatbilst noteikumiem.»

Kopā bibliotēkas aktīvākajiem apmeklētājiem radusies ideja aicināt novada domi apsvērt saieta nama iekārtošanu vai jaunbūvi Dimzukalna ciematā. «Mums noderētu telpas sarīkojumiem, tur varētu ielikt stelles un rīkot praktiskās darbnīcas, kā arī atvēlēt vietu nevalstiskajām organizācijām,» skaidro Dz. Maračkovska.

Pašvaldības pārstāvji atzina, ka paplašināšanās tagadējās telpās būtu iespējama tikai tad, ja līdzās pārdotu kādu dzīvokli. Izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs gan pauda bažas, ka citu dzīvokļu īpašnieki, tāpat kā Zālītē, vēlēšoties pārlikt galveno atbildību par mājas uzturēšanu pašvaldībai.

Radošajā dienā pirms skolas tuvējās apkaimes bērni Ziemeļu bibliotēkā zīmējuši savu vīziju par «sapņu bibliotēku», rāda Dz. Maračkovska. Zīmējumos kultūras iestādei ir divi vai trīs stāvi, grāmatu krātuve, akvārijs, zāle, virtuve, spēļu istaba, balkons vasaras lasītavai, kafejnīca, vecmāmiņu istaba, darbojas pulciņi – robotika, izgudrotāji, rokdarbi, pavārmāksla. «Būtu jauki, ja tuvākajā nākotnē mēs iegūtu kaut daļu no šīm iespējām,» pauž bibliotekāre.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas