Rosina piedāvāt idejas jūlijā plānotajiem Iecavas pilsētas svētkiem 19

Otrdien, 2. martā, Iecavas novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejas kārtējā sēdē deputāti strādāja pilnā sastāvā un, kā nu jau ierasts, attālināti.

Tika izskatīti pavisam pieci jautājumi. Divus no tiem – par saistošo noteikumu «Par sociālajiem pabalstiem/sociālo palīdzību projektu» un par precizējumiem Iecavas novada attīstības programmas 2020. – 2026. gadam stratēģiskās daļas Investīciju un projekta plānā – komitejas locekļi skatīja bez balsojuma, izsakot savu viedokli, rosināja veikt juridiskus un aktuālus precizējumus, kā arī uzklausīja administrācijas speciālistu skaidrojumus. Šos projektus skata un ar tiem strādā deputāti arī veselības un sociālo jautājumu, finanšu un attīstības komitejās.

Deputāti lēma arī par vides objekta «Skolotājs» iespējamajām izvietošanas vietām. Pēc neilgas diskusijas vienprātīgi tika lemts uz domes sēdi tālākai apspriešanai un izskatīšanai virzīt divus iespējamus vides objekta vietas variantus – viens no tiem birzītē pie Iecavas pamatskolas (Raiņa un Skolas ielas krustojumā), otrs – pie Sarkanās skolas.

Vienprātīgu komitejas locekļu atbalstu saņēma priekšlikums par izmaiņām saistošajos noteikumos «Par svētku pabalstu politiski represētajām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem». Izmaiņas paredz, ka svētku pabalsts no 70 eiro tiktu palielināts uz 100 eiro, kā tas ir jau tagad Bauskas novadā. Ēriks Grants, Iecavas politiski represēto kluba valdes priekšsēdētājs, «Bauskas Dzīvi» informēja, ka pašlaik tās ir ap 50 personām novadā, kuras ir tiesīgas saņemt šo pabalstu.

Deputāti vēlīgi un atbalstoši uzklausīja tikko amatā stājušās jaunatnes lietu speciālistes Līgas Briģes sadarbības ierosinājumu projektā «Latvijas skolu jaunatnes fotokonkurss «Mana zeme skaistā»». Projektu īsteno nodibinājums «Zinātnes un inovāciju parks», tā mērķis ir stiprināt Latvijas skolu jaunatnē piederības izjūtu un mīlestību pret savu zemi, īstenojot mūsdienu tehniskajām iespējām atbilstošas radošās aktivitātes. Kā vēsta nodibinājums, konkursa mērķa auditorija ir skolēni no 1. līdz 12. klasei, kuri tiks iesaistīti konkursa aktivitātēs, projekta darba grupai sadarbojoties ar Latvijas novadu un pilsētu pedagogiem.

Projekta būtiskākā aktivitāte ir fotokonkurss, kurā skolēni aicināti uzņemt Latviju raksturojošas fotogrāfijas, izmantojot mobilos telefonus un fotoaparātus. Konkursa darbu iesniegšana notiks projekta interneta vietnē www.manazemeskaista.lv, kur skolēni var ievietot savu attēlu pie sava novada, skolas un klases. Mājaslapas apmeklētājiem ir iespēja nobalsot par labākajiem attēliem.

Šādā projektā, kā informēja komitejas locekle un Iecavas vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā Solveiga Lineja, Iecavas vidusskolas audzēkņi jau ir piedalījušies iepriekš un tam ir «bijis skaists galarezultāts». Deputāti uzdeva jaunatnes lietu speciālistei precizēt pasākuma organizatoriskās nianses un rosināja, ka šāds vai arī līdzīgs pasākums varētu ienest jauku noskaņu šovasar jūlijā plānotajos Iecavas pilsētas svētkos. Diemžēl šinī komitejas sēdē ar Iecavas pilsētas svētku galvenās organizatores – Iecavas kultūras nama komandas – vīziju vai to varantiem deputātiem iepazīties neizdevās, tāpēc tika lemts operatīvi organizēt tikšanos klātienē, ievērojot pulcēšanās ierobežojumus.

Pēc sēdes Iecavas novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs un finanšu komitejas loceklis Juris Krievs ar «Bauskas Dzīves» starpniecību aicināja novada iedzīvotājus būt aktīviem, radošiem, atsaucīgiem un piedalīties ar savām idejām jūlijā paredzēto Iecavas pilsētas svētku veidošanā, ideju aprakstus un priekšlikumus sūtot uz e-pastu: krievsjuris@gmail.com.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

paga, paga

vai tad jums tur domē par konkurētspējīgu atalgojumu jau nesēž vesela kultūras nodaļa ar idejām bagātām galvām?

pirms mēneša, 2021.03.03 13:35

Kristīna

tas ir labi ,ka viņa tur sēž ,tapēc noteikti ir šis aicinājuma raksts ,jo vēlas uzzināt ,ko vēlas Iecavas iedzīvotāji un viesi svētkos.
Kā jau svētkos ,noteikti vajag dzeju un dziesmas ,dvēselei ,latviešiem tradicionālo instrumentu kokļu un stabuļu skaņas .
Meistarklasi stabuļu izgatavošanā .

pirms mēneša, 2021.03.04 12:58

Iecavnieks

Mums ir vesels kultūras nams ar vadītāju,vadītājas vīru ar nesaprotamām.funkcijām,māksliniecisko vadītāju,sabiedrisko attiecību vadītāju un vēl citiem.darbiniekiem, bet nav neviena pasākuma,neviena. Un kaut kā liekas,ka arī nebūs ar tik.slinkiem darbiniekiem.. liekas ka Iecavā ir mūžīgais sasalums..

pirms mēneša, 2021.03.04 14:53

Kristīn

ko vēlas, tas jau zināms vēl no Senās Romas laikiem- maizi un izpriecas, pie tam šodien būtu vēlams vairāk maizes, tas par "mirstīgajiem"

pirms mēneša, 2021.03.04 17:45

...

Vēl jau arī kultūras nodaļas ārējo sakaru koordinators var piedalīties svētku programmas izstrādē.

pirms mēneša, 2021.03.05 10:27

jop

kādi svētki , jums tur augšā viss kārtībā?! āksti!

pirms mēneša, 2021.03.03 17:09

Karaļa Gedimina mazmeita ,protobalts.

Aivzākt spēļu zāli ,ja ta tur vēl atrodas .
Attīrīt ne tikai Iecavu ,bet Latviju no augļotājiem ,kuri ar kredītiem dzen postā vesturiski 700 gadus esošos kalpu pectečus ,kuri neprot ar naudu apieties.
Tad jau būs svētki izdevušies.

pirms mēneša, 2021.03.04 12:43

Kristīna

Ļoti būtiski acentēt to ,ka Iecavā atdusas visu laiku izcilākā Latvvijas dziedzniece Zilā kalna Marta (Marta Rācene), rādīt u videoprojektora filmas par viņu ,organizēt ziedu nolikšanu ,jo arī no debesu valstības viņa joprojām mums palīdz.
Viena seansa laikā ,dziedniece mani izārstēja no epilepsijas,kad biju 7 g. vecumā.
Kādu gleznošanas plenēru rīkojiet ,konkursu dažādām vecuma grupām ,lai glezno Iecavas dabas skatus ,un darbi rotā pašvaldības ,sabiedriskās ēkas .
Rīkojiet kulināra mantojuma meistarklases.
Apbalvojiet savus zemniekus ,kuri kopj Iecavas laukus .
Es priecātos svētkos konkursa balvā ,(loterijā ) dabūt izcilo Iecavnieka pārtikas produktu : Linsēklu eļļu ,linsēklas .
Tas ir unikāls produkts ar ko Latvijai jālepojas un jauzlabo tautas veselība.
Sporta sacensības ,īpaši parkā .
Varbūt laiviņu laišanas sacensības pa Iecavas upīti ,kādu atrakciju pa ūdeni ,jo labi nomierina prātu .

pirms mēneša, 2021.03.04 12:55

Kristīn,

par to "tautas veselību" domājot varēji aizstaigāt uz vietējo MAXIMA un palūkot, kā vietējie tantuki un ne tikai pie kases santīmus skaita, un ne tikai tantuki? Un kā ar vietējo domes "sabiedrības veselības veicinātāju", šādu štata vienību Iecavas dome ieviesa viena no pirmajām valstī?

pirms mēneša, 2021.03.04 17:51

par linsēklu eļļu

nu tas ir produkts, ko t.s. Latvijas laikā izmantoja pernicas un vēlāk krāsas izgatavošanai. Ja kāds šodien galīgā bezizejā, tad šo rūgto eļļu var izmantot caurejas izraisīšanai, jo šādās stikla pudelēs iepildīta, tā īsā laikā paliek rūgta

pirms mēneša, 2021.03.04 17:57

Skuveklis

Piedāvāju neko nedarīt, jo tāpat pasākumus ar cilvēku pulcēšanos organizēt nevarēs.

pirms mēneša, 2021.03.04 16:52

Mats

Var taču pasākumu,kuru var apskatīt,uztaisīt. Rundāle un Bauskā domā un dara,iecavas kultūras darbinieces saņem algu par neko nedarīšanu

pirms mēneša, 2021.03.04 16:58

Mart

"kas grib dzīvot vienos priekos, tas lai stājas pažarniekos", tā kādreiz vēstīja dzejas panti, vienīgi šajos laikos to "pažarnieku" ir krietni mazāk kā mūsu novados tā saucamo kultūras darbinieku. Pažarniekiem štats limitēts, lai kādu savējo dabūtu "zem spožās ķiveres" ir kāds jāatlaiž, nevar visu laiku "briest kā kultūras nozarē"

pirms mēneša, 2021.03.04 18:06

covids

Var jau strādāt, tikai ievērojiet noteikumus. Ne visi amatierkolektīvu vadītāji Rundālē tos ievēro.

pirms mēneša, 2021.03.04 17:40

Iecavas tante

Mums ir speciālists speciālista galā, jaunatnes sporta, sabiedrisko attiecību, veselības, kultūras un visādi speciālisti. Nez ko viņi visi dara šajā laikā? Kaļ lielos plānus? Domes birokrātiskais aparāts ir uzburbis un cerams, drīz plīsīs. Bet ideju gan nav, tas žēl.

pirms mēneša, 2021.03.04 18:47

Dāvana

Labākā dāvana iecavniekiem būtu sakārtots, sakopts, restaurēts tirgus laukums kā pilsētas skvērs , atbilstoši uzbūvēti trotuāri (kauns par Baldones ielas jauno asfaltu un nebruģēto gājēju ceļu), asfaltētas ielas , sakārtoti lauku ceļi. Pietiek šķiest naudu bezjēdzīgiem pasākumiem, kuri nedod nekādu jēgu ilgtermiņā.

pirms mēneša, 2021.03.04 20:27

ko aizmirsi

vēl jau lielai daļai iecavnieku nedēļas nogalē bez "alķīša un kotletes" vajagot no budžeta apmaksātu kumēdiņu rādītāju kūri.

pirms mēneša, 2021.03.05 09:58

Neaizmirsu

Pajautāt gribēju,vai Bauskā ir savādāk.. jeb tur divas kotletes, 2 litru alus un tad tradicionālā bauskas klope

pirms mēneša, 2021.03.05 20:19

kādēļ jautā?

tāda tendence ir jebkurā novadā, jo lielum lielā tautas daļa nevar atļauties apmaksāt izklaidi, ko tiešām gribētu redzēt. Plebejiem jāapmierinās ar to, ko par viņu naudu izvēlas citi. speciāli algoti "speciālisti", un, ja arī šādam pasākumam biļetei naudas nepietiek, tad, lai izrādītu sevi un redzētu citus, nākas riņķot pa lielveikalu, pie tam visu dienu

pirms mēneša, 2021.03.06 14:24

Vietējās ziņas