Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rosina rakstīt dzeju veltītu Vilim Plūdonim

Šajā gadā pirmā Bauskas novada literātu apvienības «Akmeņi zied» rakstīšanas svētdienas skolas nodarbība notika 26. janvārī. Kā ierasts, tā noritēja Sandras Cīrules radošo, interesanto pārdomu iedvesmota. Izskanēja arī rosinošas idejas par prioritātēm Viļa Plūdoņa 140. jubilejas gadā, par sadarbību ar citām radošām grupām Bauskas un kaimiņu novados.

Pēc Sandras Cīrules ielūguma «Bauskas Dzīves» redakcijā viesojās kolēģis no Jelgavas, dzejnieks un humorists Harijs Krūze. Svētdienīgi jautru gaisotni radīja viņa jaunākie dzejoļi, kā arī lasījumi un komentāri par autora krājumu «Atrasto vārdu birojs». Satīriski kodolīgajām rindām vielu dzejnieks smēlies traģikomisku atgadījumu pārpilnajā dzīvē, piešķirot tiem apbrīnojami vieglu ritma un atskaņu plūdumu.
       
Atbilstīgi jauna gada ieceru aizsākumam turpmākās sarunas ievirzījās gan par jaunrades procesiem, gan mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem. Galvenās diskusijas izvērtās par mūžīgi urdošajiem jautājumiem: «kas ir mākslinieciski augstvērtīga dzeja?», «kādi kritēriji izvirzāmi sev un kolēģiem ceļā uz publicēšanos?», «vai tās plašā pieejamība elektroniskajā vidē nav mazinājusi vēlmi strādāt ar vārdu pacietīgi un atbildīgi?», «kāda ir mūsu izvēle krustcelēs, kur satiekas talants, darbs un bizness?».
       
Nākamā kopā sanākšana visiem ieinteresētajiem būs 16. februārī plkst. 13 «Bauskas Dzīves» redakcijā. Tikšanās ievirze – dzejas darbu atlase un piedāvājums 7. marta literārajai lappusei, kas veltīta V. Plūdoņa dzimšanas dienai 9. martā. Lappuses ievadā būs kāds V. Plūdoņa dzejas motīvs par Latviju, tās zemi vai dabu. Rosinām rakstīt dzeju par šīm tēmām vai veltīt rindas izcilajam novadniekam. Taču tas nenozīmē, ka aktuālās publikācijas autoriem vajadzētu sevi «tematiski ierobežot». Gluži otrādi, visi esam aicināti ar prieku un cerību raudzīties uz pavasara pusi un nest līdzcilvēkiem labāko, kas mums ir.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas