Rosina rīkot plašāku sapulci par Bauskas pilsētas robežas paplašināšanu 26

Bauskas novada deputāti pagājušajā nedēļā lēma par Bauskas novada teritorijas plānojuma pirmās redakcijas apstiprināšanu. Diskusijas parādīja, ka nekas nav beidzies – deputāti vēlas aicināt iedzīvotājus uz plašāku tikšanos.

Bauskas novada domes sēdē 28. novembrī Bauskas novada Attīstības un plānošanas nodaļas teritorijas plānotāja Dace Platonova raksturoja pašreizējo situāciju. Publiskās apspriešanas laikā, tiekoties ar iedzīvotājiem, viņiem piedāvāja paplašināt Bauskas pilsētas robežas. Pēc aptaujas datiem iedzīvotāju lielākā daļa šo priekšlikumu neatbalsta.

D. Platonova norādīja, ka gaida no deputātiem skaidri formulētu uzdevumu – virzīt teritorijas plānojuma 2. redakciju uz apspriešanu ar plānoto Bauskas pilsētas robežu palielinājumu vai ņemt vērā aptaujas datus un šādu priekšlikumu atmest. «Decembrī sanāks darba grupa, analizēs priekšlikumus, kuru ir daudz. Galvenais jautājums, kādu redakciju gatavojam –  robežu paplašinām vai atgriežamies pie esošajām robežām?» vaicāja D. Platonova.

Valdis Veips diskusijā izteicās, ka būtu jāvadās no publiskās apspriešanas rezultātiem. Mārīte Ķikure pauda, ka personīgi ir par pilsētas robežu palielināšanu. Svarīgs ieguvums nākotnē būtu dzelzceļa pieturas izveide. Taču viņa apzinoties, ka jālemj iedzīvotāju vārdā, nevis personīgi.

Deputāta Gata Skurbas viedoklis – jārīko vēl viena, plašāka tikšanās ar iedzīvotājiem, jo, viņaprāt, pagastu tikšanās reizēs nav pietiekami skaidrots, kādi būs ieguvumi, ja pilsētu paplašinās. Viņam piekrita Raitis Ābelnieks: «Vajag vairāk runāt – cilvēcīgi pirmā reakcija par jauniem priekšlikumiem ir negatīva. Tikai pēc laika sāk pamanīt plusus un mīnusus un viedoklis  mainās. Nevajag sasteigt procesu.»

Voldemāra Čača domas –  jo mazāk iedzīvotāju pilsētā, jo lielākas iespējas, ka ne tikai pilsēta, bet arī novads zaudēs kādu iestādi, piemēram, slimnīcu, policiju vai kaut ko citu. Deputāti izzināja, ka aptaujā piedalījušies tikai aptuveni 150 cilvēku. Teritorijā, kuru plānots pievienot pilsētai, dzīvo apmēram divi tūkstoši iedzīvotāju. Kurš neesot paudis savu viedokli, ar klusēšanu esot atbalstījis plānojumu  un tas nozīmējot, ka vairākums ir par, sprieda deputāti. Karīna Andreika un Agris Mustermanis izteicās konkrēti – neliela neapmierināto skaita dēļ nedrīkstot ciest viss novads. «Tad mēs saprotam tā – kas nav atnākuši un piedalījušies aptaujā, ir piekrituši piedāvājumam. Tas ir mūsu redzējums pašlaik,» kopsavilkumu izteica novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks.

Deputāts Andris Arcimovičs norādīja, ka par šādiem nosacījumiem cilvēki būtu jāinformē laikus. Arī deputāts Agris Mustermanis vērsa uzmanību uz to, ka trūkst komunikācijas starp domi un iedzīvotājiem. «Man, cilvēkam, kas ir nesen šajā pasākumā, liekas, ka ir nenormāls bardaks,» sašutis bija deputāts.

Interesanti, ka noslēgumā notika divi balsojumi. Pirmajā balsis dalījās uz pusēm – astoņi par, astoņi neatbalsta. Pēc nelielām diskusijām un komentāriem no sēdes apmeklētāju puses balsoja vēlreiz, un vairākums bija par. Neatbalstīja Valdis Veips, Juris Landorfs, Aleksandrs Novickis, Aivija Kursīte un Andris Arcimovičs.  Jānis Kalinka rosināja janvārī rīkot vēl vienu, lielāku apspriedi.

Pievieno komentāru

Komentāri 26

vīlos jūsos

Tad mēs saprotam tā – kas nav atnākuši un piedalījušies aptaujā, ir piekrituši piedāvājumam. Tas ir mūsu redzējums pašlaik,» kopsavilkumu izteica novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks.
Tad nu redz kā; grozām, kā mums izdevīgāk, citur gan ir, ja nepiedalās, tad ir pret. Ķikurei- nu nebūs dz/ceļa pietura Bauskā, kurā vietā tad tā reāli varētu būt, lai nevajadzētu daļu Bauskas nojaukt. Deputāti nu galīgi iet sviestām sajūta, ka vajadzētu arī Bauskas novadā jaunas vēlēšanas, jo šitie nedzīvo vienā pasaulītē ar saviem vēlētājiem, bet gan uz citas pasaules , kur noteicošais ir tikai viņu griba. Varbūt vajadzētu pajautāt baušķeniekiem, jo viņu tomēr ir nesalīdzināmi vairāk, kā jūs 17 izredzētie. Kauns man par jums, it sevišķi par tiem, ko pazīstu personīgi. Kaut kas ļoti atgādina padomju laikus.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 08:32

Jātnieka

secinājums ir piecgadnieka līmenī. ''Kikure un paŗējie ļoti labi zina, ka rail baltica jau sen ir izplānots un nekas tur netiks papildināts. Tāpat viņi arī zina, ka slimnīcas Bauskā vairs nav un ka policija būs tik un tā, neatkarīgi no iedzīvotāju skaita. Lai rūpējas par to, ka cilvēki negrib pamest Bauskas novadu.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.06 09:18

mjā

Kas tas par sviestu??Kas nepiedalījās tie esot Par??Nu tad nolīgstiet kādu arēnu kur visiem apspriesties, Codē, kur vairāk cilvēku sanāca, pat nebija kur apsēsties..

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 08:50

Močī neandertāliešus !

Notiek evolucionārā cīņa starp grīgi atpalikušajiem lauciniekiem un cilvēkiem.
Tas ir kā homo sapiens pret neandertāliešiem.
Mēs Cilvēki uzvarēsim.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 10:42

xxx

kādi tad labumi Bauskā ir par velti, vai arī ekskluzīvi? - nekādi
Čačam dēls kooperatīvā Mēmele būvē namiņu- tatad vajag pilsētas ūdeni vilkt uz Janeikām
izdevīgi arī kooperatīva Mēmele dārziņus noformēt par apbūves gabaliem un Janeikas pievienot Bauskai- būs nekustamā īpašuma nodoklis. Pie tam arguments, ka visi būvē mājas Mēmelē nav pamatots. Arī man ir šajā teritorijā dārzs, tikai māju gan nebūvēšu, tātad man nevajag apbūves ststusu šim zemes gabalalm, lai nebūtu lielāks nodoklis
pievienos apkārtnes ciematus- būs īpašuma nodokļa ieņēmumi lielāki arī no Draudzības ielas un Bērzkalniem.
Slimnīca Bauskā tāpat nebūs tik plaša, kā bija pirms reorganizācijas- tukšs arguments. Tas atkarīgs no valdības, nevis no Bauskas pašvaldības un valdība visu tikai samazina, nevis paplašina medicīnisko pakalpojumu loku. Nevajag stāstīt pasakas un dot veltas cerības cilvēkiem.
Par vilcienu Bauskā- plānojumā vilciena pietura paredzēta Bauskā neatkarīgi no apkārtējo ciemu pievienošanas. un ātrvilciens Bauskā nepieturēs.Tas nav atkarīgs no Čača un Jātnieka darbībām. Vienkārši lej ūdeni un aizmālē acis.
Būtu vismaz atklāti pateikuši, ka vajag naudu, lai nobeigtu visas iesāktās būves,kuras uzsāktas dižu ambīciju vadībā.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 13:07

pilnibaa piekrītu

teiktajam. Vienkaarsi kungiem vajag naudas un viss. taa ari butu pateikuši-skaidri un gaiši. bet nee, malee acis cilvekiem un lej uudeni. jaa , un sola - nu jaa jums tur naakotnee, naakotnee,. labi jau taa soliit kaut kad, bet mums ta jadzivo tagad un šodien- un ja pacels augstakus nodoklus- jaamaksaa! pamegini tik nemaksaat, uzreiz buus procenti klaat un baidinaas ar Creditreform. takaa, kaartejais balagaans - uz nabaga tautas reeķina.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 20:17

ciematniece

Dzīvoju daudzus gadus tepat Bauskas pievārtē. Mana ciema ielas savienojas ar pilsētas ielām, dzeramais ūdens arī nāk no pilsētas. Iepirkties tāpat dodos uz Bausku, nevis sava pagasta centru. Mani bērni mācās pilsētas skolās. Arī medicīnisko palīdzību saņemu pilsētā. Jau sen jūtos vairāk piederīga Bauskai, nekā pagastam. Kad jākārto papīri, man jādodas uz attālo pagasta centru, lai gan Bauska ir tuvāk. Un tad vēl tās vēlēšanas, kad es drīkstu balsot tikai sava pagasta iecirknī. Uz turieni vajag transportu, bet uz pilsētu es varu ar kājām aiziet. Es atbalstu pilsētas paplašināšanu, tā domā visa mana ģimene un tuvākie kaimiņi.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 13:28

P

Kādus pakīrus pagastā var nokārtot?Zemesgrāmatu?

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 16:40

M.

tagat jau praktiski ,visu dokumentaciju var nokaartot novada Domē. baarintiesa, aktu registri, NĪN, kase,. takaa - nav problem-

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 22:05

Nez

Tik cerams saprotat, ka NĪN būs augšā, par lapu , zaru dedzināšanu varēsiet aizmirst. Un esat noskaidrojusi, vai papīru kārtošana pagastā un pilsētā maksā vienādi?

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.09 06:16

!

Lapu un zaru dedzināšanas noteikumi ir līdzīgi gan pilsētā, gan ciemos. Ko cepies?

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.09 08:36

Atbilde "!"

Ko nozīmē "līdzīgi"? Pilsētā ir absolūti aizliegts, pagastos IR atļauts.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.09 10:01

!

Nav tiesa. Pilsētai un ciemiem tas ir pat identiski, ne tikai līdzīgi:
70.1.1. pilsētas un ciemu teritorijā bioloģisko atkritumu dedzināšana ugunskuros un
dedzināšanas iekārtās atļauta no 15.septembra līdz 30.oktobrim un no 1.aprīļa līdz
15.maijam no plkst.8.00 līdz plkst.17.00.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.09 15:48

"!"

Nu ok, sorry, tik tas tā realitātē nedarbojas.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.09 16:29

Aikāsāp

Vēsturiski Bauska ir starp upēm,vienīgi Codē pilsēta nez kā ielīdusi.Skaidrs,ka visi ir pret pievienošanu pilsētai.Tikai labāk noorganizējiet tikšanos.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 13:34

Nemaz nesāp

Bauska ir arī otrpus Mūsas, ja kas.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 13:50

arī Bauska

es arī dzīvoju Mūsas otrā krastā un tā ir Bauskas pilsēta. Starp upēm sen atpakaļ bija tikai miests, nevis pilsēta.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 14:08

Didzis

Vai tad slimnīca nav Bauskas novada iedzīvotājiem? Pēc raksta sanāk, ka tikai Bauskas pilsētai... (pēc V. Čača teiktā...). Bērzkalni jau no novada prom nebrauks....

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 16:30

000

Skatas uz to karti,it kā kaut ko saprastu...

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 16:41

Vovčiks

Visiem deputaaatiem jado rokaas smagākas lāpstas un lai rok tranšejas, tad domaaas savādāk, un runaaas ētiski, lai būtu vaaards ariiiii tautai

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 18:13

prātnieks

Protams ka jāapsver pamatīgi. Tā vienkārši ņemt un pievienot( pagarināt jau esošās ielas), nu nē, tā neies cauri un šķērsām ne tik!!! Vajadzīgs referendums, ja ne, sūdzība Hāgas tribunālā, vot!

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 21:16

emanuels

Pareizi, sapulces jārīko nepārtraukti, jo nav jau tik vienkārši izlemt kādu numuru pielikt mājām Zaļās, Draudzības, Uzvaras ielām Mūsas, Jauncodes, Priekšzīmes ciematos pēc pievienošanas, tas ir pēc velna svarīgi un sarežģīti, ziniet, sevišķi muļķu zemē, vēl jo vairāk pirms saullēkta.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.05 21:26

atzīsties

Tu muļķis vai pakalpiņš?

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.06 12:05

susis

Drīzāk domes darbinieks

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.06 13:43

Džeks

Labāk, lai jaunu asfaltu uz ielām uzklāj un AKU VĀKUS IEMĀCĀS REGULĒT!!!!!!!!!!

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.10 07:34

Džigits

nu arī līdz šim uz ielām vecu asfaltu neklāja

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.10 19:51

Vietējās ziņas