Rosina uzlabot dzīves kvalitāti laukos 3

Informatīva sanāksme par Bauskas rajona vietējās attīstības stratēģijas izstrādi 2009. - 2013. gadam rajona Padomē notika vakar, 21. oktobrī. To rīkoja biedrība «Bauskas rajona lauku partnerība». Sanāksmē piedalījās uzņēmēji, pašvaldību vadītāji, attīstības un plānošanas speciālisti, nevalstisku organizāciju pārstāvji. Biedrība «Bauskas rajona lauku partnerība» jau divas nedēļas veic anketēšanu. Mērķgrupa tiek lūgta norādīt visnepieciešamāko vajadzību loku, lai tuvākā nākotnē uzlabotu vispārējo dzīves kvalitāti laukos. Apspriedē tika analizētas nevalstiskās organizācijas dalībnieku iesūtītās anketas un ieskicētas prioritātes turpmākajam laika posmam. Jolanta Lauva, biedrības valdes locekle, klātesošos informēja par iespējām iesaistīties dažādos projektos un saņemt finansējumu. Ir paredzēts, ka periodā no 2009. līdz 2013. gadam kopējais finansējums projektu atbalstam Bauskas rajonā sasniegs 400 tūkstošus latu. Rajona attīstības prioritātes ir dzīves kvalitātes uzlabošana, sabiedrisko aktivitāšu dažādošana, ilgtspējīga dabas un kultūras resursu izmantošana, nodarbinātības veicināšana un dzīves kvalitātes uzlabošana. Jolanta Lauva rosināja klātesošos anketās ierakstīt konkrētu projektu idejas, kas iekļautos kādā no minētajām sadaļām. No šī gada 3. novembra Bauskas rajona lauku partnerības valde sāks rajona vietējās attīstības stratēģijas pieņemšanu. Pēc tam dokuments būs jāsaskaņo ar Zemgales plānošanas reģionu un jāiesniedz Lauku atbalsta dienestā. Stratēģijas vērtēšana turpināsies līdz 2009. gada vidum, tad tiks slēgti līgumi un izsludināti projektu konkursi, teic biedrības koordinatore Egija Stapkēviča. Vairāki apspriedes dalībnieki pauda viedokli, ka administratīvi teritoriālā reforma gribot negribot šajā sistēmā ieviesīs korekcijas, jo vairāki pagasti iekļausies novadu sastāvā. Lai gan dalībnieku ieteikums rēķināties ar jauno novadu, nevis Bauskas rajona prioritātēm izklausās pamatots, valstī joprojām nav īstas skaidrības par reformas norisi un rezultātu. Biedrības «Bruknas Kalna svētību kopiena» valdes locekle Inga Kuzma teic, ka nevalstiskā organizācija jau vairākus gadus aktīvi iesaistās infrastruktūras uzlabošanas, integrācijas un vides projektu izstrādē un īstenošanā. «Mums ir padomā jauni projekti, tādēļ cenšos apmeklēt dažādus seminārus gan Bauskā, gan Jelgavā, lai izzinātu iespējas finansējuma piesaistei,» teic Inga.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

suns

Pašā būtībā jau laukos nekas nemainīsies,jo cilvēki tikai aizplūst prom,es domāju jaunieši.Paliek tikai vecie un tādi dullie,kas kā mēs no Rīgas atgriezušies atpakaļ.īpašu atbalstu nejūtam,lai gan esam strādīgi un godīgi cilvēki.Nav jau kur izpausties,es piemēram, esmu florists un visi to zin,esmu peidāvājusi savus pakalpojumus,bet pagasta vadība tā izvairīgi klusē,laikam jau negrib ielaist savā šaurajā vidē kādu jaunu vēsmu,izskatās ka nevienam tā īsti nevajag jaunus un centīgus cilvēkus laukos.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 11:25

!!!

Ja šis "lauku jautājums" netiks risināts valstiskā mērogā, tad nekas nemainīsies, viennozīmīgi!!!

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 11:01

III

Laukos nepieciešami dzīvokļi, bet vai to kāds no pašvaldības vadītājiem ir ierunājies par to nepieciešamību, ļoti šaubos, jo tagad tiek veikti tikai pagastmājas remonti( jumtu remonts, ievelk jaunu apkures sistēmu, kaut gan iepriekšējā arī nebija slikta...utt.!Vajadzētu arī padomāt par pagasta ļaudīm, kuri ir nodzīvojuši visu mūžu pagastā, bet ja paprasīs kādu palīdzību, tiek saņemts atteikums pat neiedziļinoties to būtībā, jo nāk lūgt pagasta palīdzību, jo nespēj pats to jautājumu risināt, kaut gan apsola ar palīdzēt, bet tas netiek risināts un vēl ir daudzi citi gadījumi.

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 09:09

Vietējās ziņas