Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rosinās piedalīties «Eiropas eksāmenā»

Eiropas Savienības (ES) lietu eksperts Ansis Bogustovs otrdien, 22. aprīlī, viesosies Bauskas pilsētas pamatskolā, portālu informē SIA «P.R.A.E» sabiedrisko attiecību speciāliste Ance Tarvida.

Radio un televīzijas žurnālists Ansis Bogustovs viesosies Bauskas pilsētas pamatskolā, kur 7. līdz 9. klašu skolēniem vadīs lekciju par ES tematiku. Tādējādi viņš centīsies paplašināt skolēnu zināšanas par ES un rosinās jauniešus piedalīties «Eiropas eksāmenā».

Bauskas pilsētas pamatskolas direktora vietniece izglītības darbā Iveta Semjonova «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka šī būs tikai viena no daudzajām skolā iecerētajām ES veltītajām aktivitātēm. Sagaidot desmit gadu jubileju, kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, pilsētas pamatskolā plānoti daudzi pasākumi.

Sākumklašu skolēniem būs rotaļu pēcpusdiena, 4. – 7. klašu audzēkņiem būs pasākums «Manas ģimenes ceļojums pa ES». Vecāko klašu skolēni gatavojas diskusijai par Latvijas ieguvumiem un zaudējumiem, esot ES. Rit skolēnu domrakstu konkurss, būs vēl citas aktivitātes.

Savukārt Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina ikvienu interesentu, jo īpaši skolēnus, 9. maijā piedalīties «Eiropas eksāmenā». No plkst. 12 līdz plkst. 18 tiešsaistē to varēs kārtot portālā esmaja.lv. Piedaloties «Eiropas eksāmenā», ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs iegūt vērtīgas balvas. Erudītākie skolēni dosies ekskursijā uz Beļģiju, bet aktīvākie skolotāji varēs iegūt savā īpašumā planšetdatorus. Arī citu eksāmenu kārtojušo interesentu vidū tiks izlozēts viens planšetdators.

Ikviens interesents var sagatavoties «Eiropas eksāmenam», iepazīstoties ar mācību materiāliem, kas ir pieejami mājaslapā esmaja.lv un portālā e-klase.lv. Mācību materiālos iekļauta informācija par ES vēsturi, paplašināšanās gaitu, eirozonas izveidi un paplašināšanos, Latvijas dalību ES, jauniešu iespējām u. c. nozīmīgām tēmām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas