«Rožmalās» tirgo gardumus un tekstilijas 2

Atpūtas kompleksā «Rožmalas» Bauskas novada Ceraukstes pagastā sestdien, 18. jūlijā, notika mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kurā piedāvāja gardumus, tekstilijas un koka preces.

Codes pagasts bija pārstāvēts ar klasisku vīna un sieru kombināciju. Pašdarītos pieneņu, plūmju, brūkleņu un citu vietējo izejvielu vīnus ieteica nogaršot «Dūmiņu vīna darītavas» saimniece Ieva Dūmiņa. «Pieneņu vīns ir saldāks, ar dzirkstošu piedevu, bet plūmju ir sauss, tas der pie gaļas ēdieniem,» stāstīja vīna zinātāja.

Pienotavas «Celmi» sieri ar zaļumu, ķiploku, sēkliņu, amoliņa, paprikas, olīvu un saldajām piedevām bija pavisam svaigi. Šos sierus var arī grilēt un sasaldētus glabāt ilgāk.

Gailīšu pagasta meistares Maira Vīķe un Aiva Linkeviča bija atvedušas tekstilijas. Maira demonstrēja modes apģērbu pončo no lina un pusvilnas latviski pastelīgās krāsās, Aiva rādīja apgleznotus zīda lakatus. Tos varēja pielaikot, spoguļojoties dzirnavu beķerejas lielā loga stiklā. Aiva nosmēja, ka piemirsusi paņemt mazo spoguli, bet te pavisam īpašs ir uz vietas.

Baušķenieks Aivars Ozoliņš koka dēlīšus gatavo, aizpildot laiku pensijā, atklājot, ka tirgot gaišos, tīkamos priekšmetus saņēmies pirmo reizi. «Rožmalu» stendā ar atpūtas vietas simboliku varēja našķoties ar restorāna konditoru ceptajiem cepumiem un šokolādes kēksu, kā ar atvēsināties ar saldējumu. Centra vadītāja Anita Dzelzkalēja aicināja apmeklētājus restorāna zālē našķoties ar svaigi ceptām kūkām, jo tās nevar ilgstoši turēt ārā siltumā.

Lai arī pircēju pirmajā tirdziņa stundā nebija daudz, tirgošanās ritēja līdz vēlai pēcpusdienai. Sarīkojumus iecerēts popularizēt, ar laiku, iespējams, atverot «Rožmalās» vietējo produktu veikaliņu. Nākamais tirdziņš plānots augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

prese

Rožmalu preses sekretāre strādā. bija jau kādu laiku pieklususi, nu atkal sāk cept.

pirms 5 gadiem, 2015.07.19 23:12

baušķiniece

Jauki, ka dzirnavas atkal ir apdzīvotas. Ēdiens gards, un par ļoti saprātīgu cenu, apkalpošana perfekta. Paldies saimniekiem! Leposimies ar to, kas mums ir labs!!!

pirms 5 gadiem, 2015.07.20 09:08

Vietējās ziņas