Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē ar dziesmām un dejām iededz egli 8

Rundāles novada Ziemassvētku gadatirgū, pērkot un pārdodot vietējo ražotāju labumus un izskanot svinīgam koncertam «Betlēmes zvaigznes gaisma», 13. decembrī mājtirgus laukumā iededza svētku egli.

Pasākumā izskanēja doma, ka svētkiem jāpalīdz atnākt, parādot ceļu. Teātra studijas «Savējie» dalībnieki dziedāja, demonstrēja svinīgus priekšnesumus un runāja dzeju par Ziemassvētkiem.

Pilsrundāliete Linda Blauduma uz svinīgo sarīkojumu bija ieradusies kopā ar meitiņu. Lai gan no rīta šķitis, ka laukā valda pavasaris, sarīkojumā radušās Ziemassvētku izjūtas, atzīst māmiņa.

Pirms egles iedegšanas uzstājās senioru deju grupa «Magnolijas», Pilsrundāles vidusskolas jauniešu deju kopa «Madaras», līnijdejotāju grupa «Nāc dejot» un dejotājas no kolektīva «Ir varianti». Visi dejumīļi bija sagatavojuši laikapstākļiem atbilstīgus tērpus, ko papildināja rūķu cepures un cimdi.

Rundāles novada zaļajā tirdziņā varēja iegādāties vietējo ražotāju labumus – gaļu un medu, skābus kāpostus, pašceptu maizi, sieru un mākslas izstrādājumus, adītus cimdus un zeķes. Anna Truntika no zemnieku saimniecības «Jaunlejnieki» cienāja ar mājās gatavotiem gardumiem un karsto dzērienu, ko papildināja dārzā audzētās un sasaldētās ogas. To visu varēja iegādāties par ziedojumiem, ko vēlāk nodos labdarībā.

Tirgus malā lielos katlos uz uguns tika sildīta mežābolu, ingvera un kanēļa tēja, varēja nogaršot tradicionālo Ziemassvētku ēdienu – štovētus kāpostus ar desu. Kulinārijas stūrī veidojās tikpat liela burzma kā pie Ziemassvētku eglītes.

Noslēgumā novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis iededza lielo egli un bērni ar brīnumsvecīšu radīto liesmu izgaismoja laukumu pie Rundāles mājtirgus.

Pēc uzveduma tirgus laukumā bērni bija aicināti doties uz Rundāles novada domes jauno zāli, lai veidotu eņģeļus Līgas Helvigas vadītajā darbnīcā. To pagatavošanai tika izmantoti makaroni, zvani un lentītes.

Tur bija arī piparkūku apgleznošanas darbnīca, kas rundāliešiem jau kļuvusi par tradīciju. Gatavos gardumus dāvinās bērniem 27. decembra labdarības akcijas noslēguma pasākumā «Sasildīsim sirdis!» Rundāles pilī.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

.......

Paldies LILITAI ,par jauko egles iedegšanu kopā ar ,Savējiem!

pirms 6 gadiem, 2013.12.15 18:22

mamma

ļoti , ļoti skaista bija izstādes atklāšana! fantastiska zāle, zīds un foto.

pirms 6 gadiem, 2013.12.14 22:57

ikss

Dīvaini, ka nav pieminēta brīnišķīgā izstāde domes zālē! tagad tie jaunie rakstītaji nu galīgi neiedziļinās, kur kas notiek.

pirms 6 gadiem, 2013.12.15 00:28

janka

--nu noteikti bija skaisti,par to mešaubos, tikai žēl ka darba dienā un visi netika ,tajā skaitā arī es,

pirms 6 gadiem, 2013.12.15 13:13

saulainiete

Pasākums patiesi jauks! Tirgotāju gan varēja būt vairāk, bet kopumā: ļoti jauki! Paldies rīkotājiem un koncerta dalībniekiem, jo īpaši brašajām Magnolijām!!!

pirms 6 gadiem, 2013.12.15 15:58

zemene...

SAVĒJIE,IR PAŠI LABĀKIE RUNDĀLĒ, PALDIES VIŅIEM UN LILITAI!

pirms 6 gadiem, 2013.12.15 18:27

mamma

ļoti sirsnīgs pasākums.mums ļoti patika arī eņģeļus gatavot un piparkūkas apgleznot.
Parasti jau pēc pasākumiem cilvēki nenovērtē lielo darbu, kas tur paveikts, tāpēc prieks, ka bērniņu mēneša garuma darbs un organizatores darbs šoreiz novērtēts vismaz ar paldiesvārdiem.

pirms 6 gadiem, 2013.12.16 08:15

Vietējās ziņas