Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē atklāj Normunda Cercina un Marijas Vīksniņas izstādi «Tik balts» 1

Romantiskā un svinīgā sarīkojumā 13. decembrī Rundāles novada domes jaunajā zālē atklāja ziedu motīviem bagāto Normunda Cercina un Marijas Vīksniņas izstādi «Tik balts».
 
Normunda Cercina fotomirkļos ietverto ziedu izstāde uz Rundāli atceļojusi no Valmieras. Savukārt Marikas Vīksniņas apgleznotā zīda ekspozīcija nāk no Iecavas.

Pilsrundāliete Vija Ercena uzskata, ka izstāde ir pasakaina. «Mākslā nevar izvēlēties ne skaistāko darbu, ne mākslas veidu. Katram savs spožums,» tā V. Ercena. Netverams skaistums un pasākums ar «odziņu», piebilst pensionāre.

Atklāšanas sarīkojumā Rundāles pagasta kultūras speciāliste Lilita Lauskiniece ar prieku atzīst, ka divu atšķirīgu cilvēku mākslinieciskais veikums veiksmīgi apvienots vienā zālē. Māksliniece M. Vīksniņa iesaka 11 uz zīda radītās gleznas skatīt koptvērumā – kā ceļš uz Ziemassvētkiem. «Katrai gleznai ir savs stāsts,» piebilst pasākuma organizatore.

Tā, piemēram, darbs «Lūzums» veltīts Zolitūdes traģēdijai. Citos darbos attēlotās rozes, lilijas, margrietiņas, narcises un citi krāšņie ziedi pauž atšķirīgas idejas un emocijas. L. Lauskiniece atklāj, ka, pirmo reizi apskatot izstādi, izjūtas ir citādākās nekā pēc iepazīšanās ar katra mākslas darba vēsturi un māksliniecisko domu.

Savukārt Normunda Cercina fotoizstāde ar 13 darbiem izveidota pirms vairāk nekā gada. Tā tapusi piecu stundu garā sesijā Botāniskajā dārzā. «Ne jau tāpēc, lai tvertu ziedu bioloģisko skaistumu, bet emociju paušanai,» fotogrāfs skaidro, kāpēc iemūžinājis ziedus fotoattēlos. N. Cercins stāsta, ka, tajās lūkojoties, var ieraudzīt savas izjūtas – mīlestību, cerību, ticību un citas.

Fotoizstāde pirmo reizi apskatīta pērnā gada vasarā Valmieras pilsētas svētkos. Tā guvusi augstu sabiedrības novērtējumu, tāpēc ideja attīstīta tālāk. Pāris mēnešus vēlāk māksliniekam radusies ideja bildēs atrodamās emocijas uzgleznot. Fotogrāfs internetā atradis 13 mākslinieces un aizsūtījis viņām fotoattēlus. Tā tapis «virtuālais plenērs». Šovasar Valmieras pilsētas svētkos noticis praktiskais plenērs. Trīspadsmit mākslinieki katrs savā gleznā attēlojis emocijas, kas rodas, lūkojoties gleznās, atminas fotogrāfs N. Cercins.

Par muzikālo pavadījumu sarīkojumā rūpējās Juris Krūmmalis, kurš patīkamu gaisotni uzbūra ar saksofona spēli.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ess

Ai, kā man patika.Tik skaista izstāde.Pldies!

pirms 6 gadiem, 2013.12.16 19:15

Vietējās ziņas