Rundālē atklāj Pakrojas mākslinieku izstādi

Rundāles novada domē 13. februārī notika sarīkojums par godu Lietuvas Republikas Neatkarības dienai. Jau tradicionāli īpašais notikums tika rīkots sadarbībā ar sadraudzības pilsētu Pakroju.

Kultūras speciāliste Lilita Lauskiniece viesos bija ataicinājusi Laimutes Veličkienes vadīto gleznošanas studiju no Pakrojas pilsētas ar gleznu izstādi «Ziedi un taureņi», kuru var apskatīt domes Jaunajā zālē. «Man ziemā vienmēr gribas vasaru. Tāpēc šoreiz ar taureņiem un ziediem dāvinām nedaudz vasaras,» tā L. Lauskiniece, rādot gan vasarīgās gleznas, gan skolēnu izgatavotos apmēram 200 papīra taureņus.

No Lietuvas bija ieradušās deviņu gleznu autores, kuras sveica Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un izklaidēja līnijdejotājas.

L. Veličkiene iepazīstināja ar gleznu autorēm, pastāstot par katras gleznotājas darba metodes īpatnībām. Daži darbi vesti ļoti uzmanīgi – viena glezna tikai iepriekšējā vakarā pabeigta un vēl bija nedaudz mitra. Starp ziediem un taureņiem bija arī daži eņģeļi – nesen Pakrojā rīkota šai tēmai veltīta izstāde, un dažus labākos darbus lietuviešu draugi bija atveduši uz Rundāli. «Reizēm, kad sāc gleznot, doma ir viena. Turpini, kaut ko pievieno un beigās redzi, ka iznācis pavisam kas cits,» par gleznošanas procesa īpatnībām stāstīja amatieru māksliniece Nadja Glebiene.

Rundāles novada domes pārstāvji atbildes vizītē pirmdien, 16. februārī, viesojas Pakrojā, piedaloties pasākumā par godu Lietuvas Neatkarības dienai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas