Rundālē atklās Viļņa Līdakas leļļu izstādi 9

Pilsrundāles bibliotēkā piektdienas, 12. februāra, pēcpusdienā atklās restauratora Viļņa Līdakas leļļu izstādi. To vidū arī Rundāles leļļu teātra «Zelta zivtiņa» kādreizējās «aktrises». Tā būs tikšanās ne tikai ar lellēm, bet arī ar jauniešiem, kuri pirms gadiem, būdami skolēni, tās vadīja, stāsta Pilsrundāles bibliotēkas vadītāja Aelita Ramane. Leļļu teātra pulciņš «Zelta zivtiņa» izveidots 1996. gada rudenī un darbojās līdz 2005. gadam. To vadīja skolotāja Sarmīte Zara, bet par māksliniecisko vadītāju kļuva restaurators Vilnis Līdaka. Viņš darināja izrādēm dekorācijas un oriģinālas lelles. «Mūs abus uzrunāja toreizējā kultūras darbiniece Valija Kruļikovska. Viļņa miers nolika pie vietas manas emocijas, bērni bija tik aizrautīgi. Darbošanās «Zelta zivtiņā» bija burvīga emocionāla pieredze, ko bez aizkustinājuma nespēju atcerēties,» atzīst Sarmīte Zara. Izstādi atklājot, būs īss ekskurss leļļu (marionešu) vēsturē, restaurators Vilnis Līdaka stāstīs par leļļu radīšanu. Savukārt Sarmīte Zara atcerēsies teātra pulciņa «Zelta zivtiņa» laiku un dalībniekus. Režisore centusies sazināties un cer 12. februārī satikt Ilvu Ligeri, Inesi Spali, Jāni Dzelmi, Elīnu Medni, Vitu un Lindu Jansones, Airu Freimani, Agiju Ruksi, Mārtiņu Bužeriņu, Linnu Behmani, Kristīni Kopitjaku, Uldi Senkānu, Svajunas Fokas, Annu Mariju Knoku un vēl citus. Kopā varēs atcerēties leļļu teātra laiku, izrādes un, protams, kaut ko mēģināt arī uzspēlēt, aicina Aelita Ramane.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Linda Jansone

Vienkārši pretīgi lasīt šito murgu, pīpēt pat neļāva Zara. Kad bijām vienmēr pulciņā, visi nesa savu alkoholu un tas man patika. Drīzāk būtu pamācījuši kā kaut ko uzspridzināt, bet ne jau šitādus gļukus mācīt !

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 23:52

svajunasiņja draugs

Es ar biju viens no tiem zeltzivtiņiem un teikšu kā ir- man riebās!!!!vnk Zara nelaida projaam tos, kuri tur gāja, jo bija audzinaataaja. Nekas nav taa kaa izskataas! Un nekāda diženā māksla ar tā nebija- vnk laika kaveeklis. Nevajag te vispār muldēt par 2dažādām lietām- īstu mākslu un pulciņu. Ja kādam tas licies VISLABĀKAIS, kas bijis, nu tad nav ko teikt

pirms 11 gadiem, 2010.03.05 14:42

sarmīte

Muusu novadaa visas diplomeetas! ja kas...Kurai ta iisti šoreiz nelika mieru?Nav dzirdeets, ka kaada diplomeetaa kko paarmestu citiem.

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 17:43

arī diplomētā

Būdama mamma, nesapratu frāzi par baskājainajiem, bet skumstu par to nejaukumu, ar kuru tiek apsmieti savi pašu, rundālieši .Mani bērni ir tās "diplomētās"audzēkņi un tas, ko viņiem iemāca ir īsta māksla. Ne velti- lai kas būtu vērtētāji, tās diplomētās audzēkņi ir to labāko vidū.. Lausim būt daudzveidībai un nenoniecināsim viens otru, bet gan priecāsimies par VISU, kas ir mūsu novadā! Jācer, ka tie, kuri te raksta, ir ne rundālieši.

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 17:40

Morāle

Nu nevajag visu "nolikt"!!! Katram taču ir ko apmeklēt un šovakar lei iet tie, kuri patiešām spēlēja leļļu teātrī, kas atcerās Sarmīti un Vilni!

pirms 11 gadiem, 2010.02.12 15:11

ieinteresētā

Bet kapēc tad apmeklējiet tos "diplomētās" rīkotos pasākumus?Ignorējiet,neatbalstiet un tas monopols izčākstēs.

pirms 11 gadiem, 2010.02.12 12:43

KOrnēlija

Leļļu teātris bērniem Sarmītes vadībā bija pats labākais kas vien Rundālē ir bijis.Šīs mazās jaukās ,,Zelta zivtiņas" lika smieties un raudāt. Bērni spēlēja tiešām no sirds. Sarmīte vispār ar savu izdomu cilvēks ar lielo burtu. Mūsu diplomētā režisore nestāv blakus.Žēl ka neviens necentās atbalstīt ,,zivtiņas".Labs un skaists nevar pastāvēt,jo ,, baskājainie" pārņem visu kultūru vienas personas vadībā.

pirms 11 gadiem, 2010.02.12 09:27

Īstā Linda

Kaut kāds murgs. Nenormāli cilvēki manā vārdā te liek kaut kādus stulbumus. Zelta zivtiņas laiki bija kolosāli. Visi jaukie braucieni, citu bērnu prieks ieraugot, ka lelles vada tādi paši bērni. Protams kā jau radošā procesā neiztikt arī bez raksturu sadursmēm, bet visā visumā neko sliktu nevaru teikt.

pirms 4 gadiem, 2016.10.11 00:56

Vietējās ziņas