Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē bērniem skan klasiskā mūzikā 2

Koncertcikla «Noslēpumu karaļvalsts – Mūzika» uzvedums Rundāles pilī 19. oktobrī pulcēja vairāk nekā 300 klausītāju. Diriģenta Andra Veismaņa vadībā muzicēja Liepājas simfoniskais orķestris un mūziķis Andris Ērglis.

Sadarbībā ar biedrību «Ascendum» un Rundāles pils muzeju jau notikuši divi koncerti ģimenēm ar bērniem. Tos organizēja režisore Lilita Lauskiniece. Viņa ir gandarīta par klausītāju atsaucību.

Uzvedums bija pielāgots bērnu uztverei. Tā caurviju motīvs bija dārgumu lādīte, tiklīdz tā atvērās, brīnumi sākās. Klasiskā mūzika veda ceļojumā uz stāstnieka Andra Ērgļa bērnību.

Orķestra instrumenti uzbūra dažādas dabā dzirdamas skaņas – vistas kladzināšanu, upes tecēšanu, zirgu aulekšošanu un bangojošas negaisa brāzmas. Mūziku paspilgtināja mākslinieka Egona Peršēvica krāsainās animācijas.

Pirmklasniece Sandra klasiskās mūzikas koncertā bija pirmoreiz:  «Ja kopā ar orķestri muzicē Andris Ērglis, tad kādu brīdi var neklausīties pat popmūzikas princesi Selēnu Gomesu.»

«Biedrības «Ascendum» nodoms ir veicināt Latvijas augšupeju, mērķtiecīgi atbalstot kultūru, zinātni un izglītību. Projektā «Garā pupa» cenšamies padarīt kultūru tuvāku bērniem, kuri sociālās nevienlīdzības vai vecāku kūtruma dēļ nav spējuši to baudīt,» stāsta projektu vadītāja Līna Kārkliņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Pateicīga

Paldies visiem tiem, kuri radīja šo skaisto baudījumu!

pirms 6 gadiem, 2013.10.21 11:08

Seržānu audžuģimene

Pievienojamies iepriekš teiktajam! Brīnišķīgu priekšpusdienu baudījām kopā ar bērniem !Lai izdodas arī 2 iecerētie koncerti! PALDIES!

pirms 6 gadiem, 2013.10.21 11:31

Vietējās ziņas