Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē deputātiem var nākties nolikt mandātus 26

Rundāles novadā no deviņām deputātu vietām sešas ieguvusi vēlētāju apvienība «Cilvēkiem un zemei» (CZ). Tas nešaubīgi liek domāt, ka pašreizējais novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis vēl četrus gadus turpinās saimniekot. «Bauskas Dzīvei» A. Okmanis otrdien, 4. jūnijā, nesteidza apliecināt šo apgalvojumu. Viņš skaidroja, ka apvienības biedri trešdien, 5. jūnijā, nāks kopā, lai lemtu par šo jautājumu. Spriešana par iespējamo novada vadītāju varētu būt īsa un lietišķa. Taču apvienībai būs svarīgi pārrunāt citu problēmu - kā rīkosies divi tās deputāti Inta Klīve un Nauris Brūvelis?  Atbilstoši izmaiņām likumdošanā, viņi nevar vienlaikus būt pašvaldības deputāti un iestāžu vai administrācijas nodaļu vadītāji. Inta Klīve ir attīstības nodaļas vadītāja, Nauris Brūvelis - Viesturu pagasta pārvaldes vadītājs. Diskutējama ir arī Sandras Kerēvicas iespēja sēdēt uz diviem krēsliem - būt par deputāti un vadīt novada kultūras nodaļu. A. Okmanis apliecināja, ka par šo tiks spriests apvienības sanāksmē. Ja divi deputāti noliek mandātus, viņu vietā no apvienības tautas kalpa pienākumi jāuzņemas Saulaines profesionālās vidusskolas direktoram Jānim Beķerim un zemnieku saimniecības «Urštēni» īpašniecei Vēsmai Veģerei.  Šādu problēmu nav apvienībai «Mēs savam novadam», kas vēlēšanās ieguva divas deputātu vietas. Jānis Ercens «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka gan viņš, gan pašreizējā deputāte Gunta Šurna šos pienākumus varētu pildīt nākamos četrus gadus. Viņi ir arī gatavi atbalstīt A. Okmani novada vadītāja amatā.  Vēlētāji lēma apvienības «Vienoti novadam» saraksta pirmajai personai Skaidrītei Jutus neuzticēt deputāta pienākumus. No apvienības par deputātu izvēlēts pašnodarbinātais ar vidējo izglītību Edgars Brūveris. S. Jutus tomēr pateicas balsotājiem un pauž apmierinātību ar vēlēšanu rezultātiem: «Daudzi neuzticas jauniem cilvēkiem, jo viņiem nav pieredzes. Taču to var iegūt, tikai strādājot. Mēs to darīsim, jo mums rūp mūsu novads.»  Jaunievēlētais deputāts E. Brūveris par vēlēšanu rezultātiem ir pārsteigts, bet arī apmierināts un apņēmības pilns strādāt. «Par savu turpmāko darbu varu teikt, ka būšu godīgs un centīšos nepievilt tos, kuri gribēja redzēt mani šajā amatā,» tā E. Brūveris.

Pievieno komentāru

Komentāri 26

lauciniece

Vai tie rējēji nevarēja uztaisīt savu sarakstu, ja tik labi zina, ko un kā vajag? Riet jau prāta nevajag!!!

pirms 7 gadiem, 2013.06.06 13:45

lokālpatriote

Dārgie novadnieki, vai tiešām Jums vēl nav pietiekoša pieredze un atvērušās acis par Okmaņa manipulācijām ar cilvēkiem, veidojot un bīdot shēmas gadiem uz priekšu, un pamazām tiekot va no tiem, kas varētu sastādīt tam konkurenci, ļoti tālu atpakaļ jau nav jāmeklē- Aija, Aldis.Nez kā būtu bijis,ja Aldis tomēr būtu izveidojis savu sarakstu... Un solījumi Svitenes ceļa sakarā jau sāk atgādināt slaveno teicienu - " kā es varēju nesolīt", jo pagājušajās vēlēšanās svitenieki tik labi uzķērās uz šī solījuma, solīšu tagad atkal.

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 21:48

"Panākt valsts autoceļu Pilsrundāle-Svitene asfaltēšanu" - tas ir citāts no Okmaņa partijas 2009. g vēlēšanu programmas

"Panākt valsts autoceļa Pilsrundāle-Svitene un citu novadā esošo valsts autoceļu rekonstruēšanu " - tas no 2013.g programmas


Nav grūti nojaust ,ka tas pats būs arī 2017.g ,2021.g u.t.t programmās ... :D

... un tagad vēl redzēsim cik godaprāta būs viņa cilvēkiem ,kuri balotējās vēlēšanās jau iepriekš zinot , ka viņu amatus ar deputāta pienākumiem apvienot nedrīkstēs .

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 21:21

ceļš nav pašvaldības, bet solīt Okmanim neviens nelika, uzticams gan tas Okmans ir...

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 21:04

visu cienju Okmanja partijai-pieredzeejushi speciaalisti...........

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 21:03

Nu neatteiksies ne kerēvica, ne Klīve.Dikti varu gribās.

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 20:59

Ek, svitenes duracini.ceļš tak nav okmana, bet valsts ceļu.Kāds tur viņam sakars.nu neatdod tā valsts uzturēšanas naudu pašvaldībām.

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 20:57

Es no Svitenes

Vismaz tagad varēs cerētr uz asfaltētu Svitenštrāsi,kuru Okmanis solīdams novilka gar degunu un bezmaksas aliņu pie veikala

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 20:16

vai ne

Kauns Okmaņa partijai, par cilvēku maldināšanu, gribu redzēt, kurš atteiksies no sava amata par labu deputata mandātam - parādiet cik esat lojāli sabiedrībai.... jūtu, jau iepriekš, ka mani gaida vilšanās...

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 20:10

Edgars ir ok.
Un Okmaņa saraksts tiešām uztaisīts tikai balsu makšķerēšanai. Kāda jēga balsot par cilvēkiem, kas jau iepriekš zina, ka nevar būt deputāti?! Gribu redzēt, kurš no viņiem atkāpsies no amata, lai būtu deputāts! Ko lien, ja skaidrs, ka tikai cilvēkus čakarē?!

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 19:45

aiziet.......atkal nav labi, ko ta paši svitenieši vēlēja par EDGARU?

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 15:27

oh paši buutu kaut ko izdarijushi nevis tukshi ....suši.

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 13:25

vadiba

varbut pienācis brīdis mainīt kautko.Viesturi un Bērstele arī ir vietas novadā. varbūt te ir cilveki, kas var vadit kultūru, ko? kādas prasības?es pratišunapvienot visu- galvenais atrast durakus, kas manā vietā taisīs pasākumus.

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 13:13

Godīgi būtu, ja katrs no deputātiem darītu savu pamatdarbu, citādi var iznākt tā, ka citi dara viņu vietā, kamēr šie deputātē.

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 13:06

Jā, Edgars noteikti centīsies nepievilt savus vēlētājus un turpinās labi iesākto darbošanos- dzert aliņu pie veikala...

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 13:04

Okmanim bezmaz puse no saraksta savākta ar cilvēkiem kuri pēc likuma nedrīkst pamatdarbu apvienot ar deputāta pienākumiem .

2.,3.,4. cilvēki pēc rezultātiem noliks mandātus , bet deputāti būs 7.,8., 9. - tāda kā vēlētāju maldināšana būs te sanākusi , balsu makšķerēšana sarakstam .

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 12:03

Vietējās ziņas