Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē ģimenes svin Bārbijas dzimšanas dienu 2

Līdzīgi tērpušās ģimenes ar bērniem, leļļu teātris, vēsturiskas rotaļlietas, kņada un dažādas izdarības sestdien, 15. martā, bija vērojamas Pilsrundāles vidusskolā ģimeniskā pasākumā «Mantiņu un pantiņu diena».

Kultūras darba speciāliste Rundāles novadā un pasākuma organizatore Lilita Lauskiniece atklāja, ka šogad, 9. martā, lellei Bārbijai apritēja 55 gadi un tas ir īstais brīdis, lai atcerētos savas mīļākās rotaļlietas. «Ne visiem tās ir lelles, pasākumā priecāsimies par katra unikālo spēļmantiņu,» sacīja speciāliste.

Apmeklētāji bija aicināti ierasties ar visvecāko rotaļlietu un izlikt to izstādē. Uz galda rindojās lāči, ziloņi, mašīnas, lelles, rūķīši un daudz citu lietu. Vecāko rotaļlietu īpašnieki saņēma balvas. «Dažas mantas izskatās tik vecas, ka tās varētu iegādāties muzejam,» teic L. Lauskiniece.

Pilsrundāliete Ārija Geidāne plašākai publikai atrādīja relikvijas – lupatu lelli, kas ģimenē ir kopš 1964. gada, un groziņā guļošu mazu keramisku lellīti. Tā ir Ārijas mammas bērnības rotaļlieta, ar kuru viņa spēlējusies 20. gadsimta 30. gados. Pilsrundāliete stāsta, ka lupatu lelle, kas sākotnēji bija ezis-jūrnieciņš, ap 1970. gadu tikusi pie jauna adīta kostīma, jo iepriekšējais bija nolietojies. To darinājusi viņas mamma. Mazajai keramiskajai lellei bija saglabājušās oriģinālās zeķītes, ko šuva Ārijas vecāmāte.

Skatītājus priecēja Latvijas Leļļu teātra aktrise Laila Kirmuška. Viņa, ļaujot bērniem līdzdarboties, klātesošos iepazīstināja ar savām lellēm. Tika demonstrētas partera lelles, trostu lelles, cimdu lelles, melnā kabineta lelles un marionetes. Sarīkojuma apmeklētāji uzzināja, kā strādā aktieris leļļu teātra izrādēs, cik daudzveidīgas ir lelles un kā mājās pats var uztaisīt vienkāršus, uz rokas uzvelkamus teātra tēlus.

Ar atraktīviem priekšnesumiem uzstājās teātra studijas «Savējie» un Rundāles novada mazulīšu skolas dalībnieki. Īpašu krāšņumu sarīkojumam piešķīra vairāku ģimeņu saskaņotie tērpi. Mammas un tēti ar meitām un dēliem, māsas un meitenes ar lellēm bija nopietni domājuši par vizuālo noformējumu. Šeit bija sanākušas princeses, kovboju meitenes, Mikipeles un vienādu toņu apģērbā tērptas ģimenes.

Bērni un jaunieši varēja fotografēties pie jauniešu biedrības «INICIO» izveidotās fotosienas. Aktīvākie radoši izpaudās leļļu gatavošanas darbnīcā un enerģiju izlādēja deju zālē.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Apsveicu!

Apsveicu ar tik atraktīvu kultūras dzīves organizatori!

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 16:23

:)

Jā, jā! Kā ta nē !

pirms 6 gadiem, 2014.03.18 15:10

Vietējās ziņas