Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē informē par pirmsskolas vecuma bērnu veselību 2

Rundāles novada pirmsskolas izglītības iestādē (PII) «Mārpuķīte», Saulaines ciemā, 11. aprīlī notika konference «Vesels bērns», informē iestādes vadītāja Judīte Zeltiņa.

Uz sarīkojumu bija aicināti bērnu vecāki un pedagogi no Bauskas un Rundāles novada. Konferencē uzstājās gan vietējie, gan plašāk pazīstami speciālisti. Informāciju par bērnu fizisko veselību sniedza izglītības iestādes medmāsa Daiga Rutka. Dietologs Andis Brēmanis stāstīja par augošam bērnam nepieciešamo uzturu.

Zobu higiēniste Eva Žaugre runāja par mutes dobuma veselību. Speciāliste stāstīja par dažādos vecuma posmos apgūstamajām prasmēm – zobu tīrīšanu, diegošanu u. c. Tika iztirzāts arī fluora tablešu jautājums. Higiēniste iesaka tās lietot, ja bojājas zobi.

Praktizējoša psiholoģe Guna Liepiņa stāstīja par veselīgas pašapziņas veidošanu. «Lekcijas bija vērtīgas. Tika aptverta bērna visa veselība – no fiziskās līdz emocionālajai,» konferenci raksturo PII «Mārpuķīte» vadītājas vietniece Ieva Jaunzeme.

Dalībnieki tika cienāti ar veselīgām uzkodām – bērnudārzā vārītu četrgraudu biezputru, kas bagātināta ar gardām piedevām, un pašu ceptiem auzu pārslu cepumiem. J. Zeltiņa stāsta, ka bērnu vecāki bija iesnieguši mājās iecienītu veselīgu ēdienu receptes. Tā iegūta arī cepumu recepte, kas līdzās pārējām bija apskatāma izstādē. Bērnudārza vecākā – «Oranžā» – grupiņa visus priecēja ar «Putras danci» un teatralizētu uzvedumu «Uguntiņa».

J. Zeltiņa atklāja, ka šogad iestāde iesaistījusies ekoskolu programmas aktivitātēs un padziļināti izzina veselīgu dzīvesveidu. Pirmā no astoņām tēmām ir «Veselīgs dzīvesveids». Tā sakrīt ar Bauskas un Rundāles novada pirmsskolas metodiskās apvienības mācību gada uzdevumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Prieks!

Ļoti labi, atkal jāuzslavē Rundāles bērnudārzs.

pirms 6 gadiem, 2014.04.13 16:38

apmeklētāja

paldies.ļoti interesanta konference.

pirms 6 gadiem, 2014.04.13 19:50

Vietējās ziņas