Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē izveido Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centru

Rundāles novada Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centru 31. oktobrī atklās Bērstelē, Viesturu pagasta pārvaldes ēkā, informē centra vadītāja Ludmila Knoka.

Pašlaik centrā aktīvi gatavo darba plānu nākamajam gadam, paredzot tematisko informatīvo dienu, kursus, seminārus, praktiskās mācības un pieredzes apmaiņas pasākumus. Tiek plānots arī budžets 2014. gadam.

Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centrs palīdzēs jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem, stāsta L. Knoka. Katrs, kurš gribēs sākt biznesu Rundāles novadā, varēs atrast piemērotāko. Paredzētas dažādas atbalsta programmas.

Svitenieks Arnolds Auza studē uzņēmējdarbību, bet atzīst, ka vēl nav komersants. Par jaunizveidoto iestādi viņam ir pozitīvs viedoklis: «Centrā varētu papildināt zināšanas un iegūt atbalstu, sākot uzņēmējdarbību.»

Pašvaldības jaunās struktūrvienības uzdevums būs palīdzēt uzņēmējiem piesaistīt naudu no Eiropas Savienības fondiem, izmantot citus finanšu instrumentus. Nereti atbalsta saņemšanai obligāts nosacījums ir kursi vai atbilstīga izglītība.

Centrs arīdzan rūpēsies, lai novadā iedzīvinātu mūžizglītības principus. «Jaunajam uzņēmējam jāpalīdz orientēties finansējuma saņemšanas prasībās un atbilstīgi sagatavot projektus,» savu pārliecību pauž L. Knoka.

Sākotnēji Rundāles novada Bērstelē izveidoja atbalsta punktu zināšanu un prasmju paaugstināšanai esošajiem un topošajiem novada uzņēmējiem. Tas notika šī gada martā projektā «Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur mūžizglītības un uzņēmēju sadarbību». Tā kopējais finansējums bija 39 058,24 lati, no tiem 5862,77 lati bija pašvaldības līdzfinansējums.

L. Knoka atklāj, ka izveidotais atbalsta punkts īsti nespēja pildīt savas funkcijas: «Novada iedzīvotājiem nepieciešama individuāla pieeja, veidojot ciešāku sadarbību un izplatot katram interesējošu informāciju.» Tāpēc nolemts veidot Rundāles novada domes struktūrvienību – Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centru. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas