Rundālē jaunieši sarīko Asfalta svētkus 13

Svētdien, 28. aprīlī, Rundāles novadā norisināsies Asfalta svētki, kas tiek rīkoti par godu ceļa posma Pilsrundāle–Svitene asfaltēšanai, portālu informēja pašvaldībā.

Svinību organizatoru pārstāve Vita Reinfelde atklāja, ka sarīkojums rīta pusē tiks atklāts ar piecu kilometru skrējienu no Rundāles pils līdz Baznīckrogam. Distance būs pieveicama ne tikai skrienot, bet arī ejot, braucot ar riteni vai skrejriteni, nūjojot vai kā citādi pārvietojoties bez motorizētiem transportlīdzekļiem. Finišā pirmie 100 dalībnieki saņems piemiņas medaļas. Savukārt paši mazākie varēs piedalīties skrējienos «Fiksie 500» un «Fiksie 1000», finišā iegūstot saldas balvas. V. Reinfelde stāsta, ka jau pašlaik savu oficiālo dalību skrējienā apstiprinājuši vairāk nekā 90 interesentu no Rundāles, Bauskas, Rīgas un citām Latvijas vietām.

Baznīckrogā dalībniekus gaidīs atspirdzinoši dzērieni un uzkodas, ko pasniegs krogus meitas no Svitenes amatierteātra «Šurumburums». Pēc tam uz ceļa no Baznīckroga līdz Svitenei trīs kilometru garumā sanākušie varēs piedalīties dažādās darbnīcās, kurās varēs krāt punktus, lai varētu piedalīties loterijā.

Pasākums noslēgsies ar jauniešu grupu «Jumts» un «Bekars» koncertu, kā arī ar loterijas uzvarētāju paziņošanu.

Svētkus rīko vietējās nevalstiskās organizācijas (NVO) – Rundāles novada NVO «Mums pieder pasaule» un «Inicio», Īslīces jaunieši un NVO «Visam kronis». Sarīkojumu atbalsta arī Rundāles pašvaldība, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un ziedotāji – Rundāles novada iedzīvotāji un uzņēmēji.

V. Reinfelde apstiprināja, ka svētki organizēti, neskatoties uz faktu, ka joprojām uz atjaunotā ceļa nav novērsti februārī konstatētie defekti un objekts nav vēl nodots ekspluatācijā. «Svinību ideja ir kopīgi līksmot, ka asfalts ir parādījies, ka beidzot nebūs jābrauc pa bedrēm, dubļiem un putekļiem,» teic V. Reinfelde un piebilst, ja būtu zinājuši, ka pa jauno segumu no Svitenes līdz Pilsrundālei varēs aiziet jau 18. novembrī, svētkus noteikti būtu ieplānojuši pagājušajā gadā. Tā kā nav bijusi informācija, cik daudz darba būvnieki paspētu izdarīt līdz Latvijas valsts simtgadei, tādēļ Asfalta svētki pārlikti uz pavasari. Būvnieki sarīkojumā nepiedalīsies.

Rundāles novada domes izpilddirektors Aigars Sietiņš paskaidroja, ka SIA «Viona» strādnieki turpina ceļa rekonstrukciju. Objektu plānots nodot ekspluatācijā šī gada jūlijā.

Jau rakstījām, ka minētās brauktuves pārbūvi veica Bauskas novadā reģistrētā SIA «Viona». Būvnieks tika izvēlēts piecu pretendentu konkurencē ar līguma summu 1 810 4999 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa jeb 2 190 703 eiro, ieskaitot nodokli.
Lai ceļa posmu asfaltētu, Rundāles novada dome iepriekš bija lēmusi pārņemt to no VAS «Latvijas Valsts ceļi» bez atlīdzības.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Māris

Sietiņš noklusē, ka BVKB apturējis būvniecību vairāku nozīmīgu pārkāpumu dēļ. Vai Vionai ir piemēroti līgumsodi par būniecības nepabeigšanu laikā?

pirms gada, 2019.04.26 13:27

Māris

Un pirms būvdarbu pārtraukšanas viņš izplatīja paziņojumu, ka pie bedru un iesēdumu rašanās vainojami mainīgie laikapstākļi un tas ir pavisam normāli.

pirms gada, 2019.04.26 14:05

+

Bauskas Dzīve arī neko nestāsta. Žurnālistikas paraugstunda.

pirms gada, 2019.04.26 17:17

Letiņš

Jauniešus vajag pie darba radināt,nevis plezīrus taisīt.

pirms gada, 2019.04.26 15:48

kārtīgs tēviņš

Lai jau meitenes paplivinās, jo kad tad, ja ne jaunībā. Darbs nekur neaizbēgs, un galu galā cilvēks taču neienāk šajā pasaulē, lai tikai strādātu

pirms gada, 2019.04.26 17:40

Tvens

Piekrītu,veidojās paaudze,kas paplivināsies un gaidīs kad dos un nebūs jāpūlās.

pirms gada, 2019.04.26 18:00

Kārtīga mātīte

Lai tik lēkā ,kam tad pelnīs.lai uzturētu likēžus.

pirms gada, 2019.04.26 18:30

Letiņam

Sarīkot tādu pasākumu ir liels darbs.Paldies jauniešiem.Bet ar tām kartupeļu talkām visai bieži ir tā.Sastāda tos tupeņus un pēc tam "baļļuks" ar šmigu.Un tas letiņam patīk labāk.Šie jaunieši paspēs visu.Gan pasākumu sarīkot un novadīt,gan kartupeļus bez pudeles iestādīt.

pirms gada, 2019.04.28 10:13

Tvenam

Vecā paaudze slikts piemērs.Ja vīrietis cienījamos gados var klīst pamatīgā reibumā un runāt visādas stulbības,sarīkot kautiņus,tad par kādu piemēru te runāt.

pirms gada, 2019.04.28 10:17

Zemnieciņš

Labāk būtu nākuši talkā kartupeļus stādīt, bet pie darba jau tagad jauno paaudzi neradina.

pirms gada, 2019.04.27 06:24

No Svitenes

Paldies organizātoriem - tie, kas no Svitenes un kam kāds sakars ar Sviteni, zin, ka asvaltēts cēļš ir liels, pat milzīgs,manuprāt, notikums. Kustība = dzīvība.
Tiem, kas te par darba radināšanu runā - nav fizisks darbs, tas vienīgās, kas sāprot. Tam mums ir dažādi mehānismi izgudroti. Savukārt, galvu jāprot lietderīgi izmantot visiem.

pirms gada, 2019.04.27 10:01

Raimonds

Viona viona viona???????????????? paņēmām nākošos ceļus par MILJONU Vecsaulē , tas , ka jūsējeis jūk ir normāli. jo garantija beidzās, Mēs esaam SPECIĀLI izveidota SIA lai ""apgūtu "" Miljonus.

pirms gada, 2019.04.28 13:27

Vietējās ziņas