Rundālē labiekārtos Dzirnavu peldvietu 4

Rundāles novada jauniešu aktivitātes jau labi pazīstamas, un to darbību atbalsta arī  pašvaldība. 30. maija domes sēdē tika  apstiprināta fiansējuma piešķiršana biedrības «Jauniešu EUREKA» iesniegtajam projektam «Dzirnavu peldvietas labiekārtošana».

Ūdesnskrātuves krastā uz Pilsrundāles ciemata pusi labiekārtošana sākusies jau pirms sešiem gadiem, pateicoties «Hipotēku bankas» klientu kluba «Mēs paši» projektam, novada domes atbalstam, īpaši no domes priekšsēdētāja Aivara Okmaņa puses. Pēc biedrības iniciatīvas izveidoja sabiedrisku atpūtas vietu. Tai nepieciešama uzturēšana un regulāra kopšana. Pašlaik zemais ūdens līmenis atsedzis nepatīkami dubļainu krastu, kas attur peldētgribētājus. Projekts paredz 35 kubikmetru smilšu kravu pievešanu un izlīdzināšanu. Lai gan smagāko daļu paveiks traktortehnika no SIA «Kvintets M», daudz arī roku darba. Projektā izveidota piecu jauniešu darba grupa, kas piesaistīs arī brīvprātīgos palīgus, vietējos iedzīvotājus.

Tādējādi darbīgie Rundāles novada  jaunieši uzlabos peldvietas vizuālo izskatu un vides kvalitāti. Tā būs draudzīga arī bērniem ar iespēju būvēt smilšu pilis un justies droši sakoptajā krastā.

Projekta kopējās izmaksas ir 437 eiro, kur Rundāles novada domes finansējums ir 350 eiro, bet «Jauniešu EUREKAS» līdzfinansējums  87 eiro. Projekta kontaktpersonas ir Sintija Benuža un Gatis Augstkalns. Ar parakstu jauniešu aktivitātes un projekta īstenošanu kā līdz šim laipni atļāvis arī zemes īpašnieks Ivans Bergmanis.

Projektu izvērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Inta Klīve atzina, ka sava novada jauniešus ir patīkami atbalstīt, viņi attīstās, aug un ir bagāti jaunām idejām.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Glumi

... "īpaši no domes priekšsēdētāja Aivara Okmaņa puses".
Vai viņš līdzekļus no sava maciņa piešķīra?

pirms gada, 2019.05.31 17:04

smieklīgi

"īpaši no domes priekšsēdētāja Aivara Okmaņa puses" - tas tak sarkasms :D
Rundāles novada domes finansējums 350 euro

pirms gada, 2019.05.31 17:12

Neizpratne

Protams ka dome atbalstīts mazāk ieguldāmos projektos un pūces pagasta '' priekšu - pakaļu '' Kā ar lauku ceļu palīdzēšanu sakopt. Lauku servitudes ceļi palikusi nabagu cilvēciņu rokas.Jo dome atsakās taisīt servitudes ceļu. Ko nu tagad taisām pa saviem līdzekļiem. Bet OKmaņa Kungs atbalsta projektus....

pirms gada, 2019.06.01 05:59

Vietējās ziņas