Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē Lieldienu svinības apvieno ar Pasaules cirka dienu 46

Baudot siltos laikapstākļus un spožo pavasara sauli, lielākoties ģimenes ar bērniem Pilsrundālē mājtirgus laukumā atzīmēja Lieldienas ar atraktīvu koncertprogrammu, darbošanos radošajās darbnīcās, tirgošanos un šūpošanos.
 
Sarīkojums «Kā uzburt Lieldienu zaķi» tika organizēts sestdien, 19. aprīlī. Tirgus laukumā pulcējās mājražotāji, kas piedāvāja iegādāties rokdarbus, gaļu, sieru, medu, maizi un citus produktus. Klātesošie tika cienāti ar gardu skābeņu zupu. Līdzās tirgus placim bija iekārtota vieta skatuvei, ap to pulcējās skatītāji.
 
Lai svētki būtu pilnīgi, pirms Lieldienām Rundāles novada dome dāvināja vietējiem iedzīvotājiem lielas koka šūpoles. Tās ir uzstādītas zālītē pie mājtirgus un atklātas sarīkojuma sākumā. Vietējie, sekojot tradīcijām, labprāt steidzās šūpoles izmantot.

«Neatkarīgi no tā, vai Lieldienas vērtējam pēc kristiešu uzskatiem, senlatviešu vai vienkārši skaistā stāsta par Zaķi, kurš atnes olas, šī ir pavasarīgi skaista diena, un to nevar neizbaudīt,» teic pasākuma organizatore Lilita Lauskiniece.

Sarīkojumu kopā ar visu ģimeni apmeklēja no Svitenes puses atbraukusī Māra Zvirgzda. Viņa neslēpj, ka prieku sagādāja patīkamie laikapstākļi. «Lieldienu svinības bija ļoti pārdomātas un ģimeniskas. Nogaršojām gardo zupu, izšūpojāmies lielajās šūpolēs, neskaitāmās aktivitātes šķita ļoti saistošas tieši bērniem,» atklāj māmiņa. Ģimenes atvases Rasa, Irbe un Roberts ar smaidu stāsta, ka visvairāk patikusi Rīgas Cirka sagatavotā programma, it īpaši burvju triki.
 
L. Lauskiniece uzsver, ka 19. aprīlī tiek svinēta arī Pasaules cirka diena, tāpēc ar īpašu programmu klātesošos sveica Rīgas Cirka pārstāvji. Apmeklētāji varēja vērot žonglēšanu «oliņ-boliņbils», uguns šovu «Kā uzvārīt olu», burvju trikus «Zaķis no cepures» un citus pārsteigumus. Burvju mākslinieku uzstāšanos visvairāk izbaudīja pirmajās rindās sēdošie bērni, jo viņi nereti kļuva par mākslinieku asistentiem dažādu triku izpildes laikā.

Jaunākie svētku svinētāji aktīvi iesaistījās arī radošajās darbnīcās, ko Rundāles novada domes jaunajā zālē vadīja Līga Helviga un Gunta Šurna. Vairāk nekā divdesmit bērnu aktīvi darināja sev dekoratīvus zaķus. Līdzās bija apskatāma arī Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas klases audzēkņu un pedagogu darbu izstāde.

Apmeklētāji bija aicināti līdzi ņemt savas Lieldienu olas, kuras varēja samainīt pret šokolādes olām. L. Lauskiniece atklāj, ka iedzīvotāju krāsotās olas Lieldienās dāvās Iecavas pansionāta iedzīvotājiem.
 
Aktīvākie rundālieši piedalījās jauniešu biedrības «Inicio» rīkotajā «Zaķu skrējienā», kur sporta botu vietā bija jāvelk vismaz septiņu centimetru augsti papēžu apavi. Aktivitātē varēja piedalīties kā sievietes, tā vīrieši un bērni, bet pie starta līnijas bija sastopamas tikai daiļā dzimuma pārstāves un viņu mazās atvases. Sacensībās par veiklāko atzina jaunieti Viktoriju Kozlovu, otrajā vietā ierindojās Jolanta Jaundzema, trešajā – Gita Muceniece.

Pirmās vietas ieguvēja stāsta, ka šajā tradicionālajā skrējienā piedalās pirmo reizi. Viņa atzīst, ka ir sportiska, ikdienā mēdz staigāt arī ar augstpapēžu kurpēm. «Kad jāsteidzas, esmu tajās arī skrējusi,» jauniete argumentē savu panākumu atslēgu. Īpašu pateicību ieguva Helvigu ģimene no Pilsrundāles. Mamma Līga Helviga kopā ar meitām Aneti un Sabīni, kā arī ar viņu brālēnu Raineru vienojās kopīgā skrējienā. Bērniem kājās bija mammu augstpapēžu zābaki un ieturēts līdzīgs apģērba noformējums.

 L. Helviga stāsta, ka pirms diviem gadiem «Zaķu skrējienā» piedalījās pirmo reizi, bet tad bija vieglāk pārvietoties, jo meita Anete vēl bija ratiņos. «Iepatikās šī ģimeniskā ideja, ka jāskrien kopā kā komandai, tāpēc izdomājām piedalīties arī šogad,» atklāj māmiņa.
 
Koncerta daļā skatītājus priecēja teātra studijas «Savējie» vecākā grupa ar uzvedumu «Kā jādēj olas...», vidējā grupa mācīja, kā apgūt īso aerobikas kursu ģimenēm «Zaķu veiklības skola». Rundāles novada Mazulīšu skola piedalījās zaķu ģimenes izbraukumā jeb defilē. Bērnu rati bija skaisti noformēti, un tajos sēdēja par maziem zaķēniem pārģērbti zīdaiņi.

Speciāli šim pasākumam tika sagatavots priekšnesums «Zaķīšu pirtiņa», ko izpildīja senioru deju kopa «Magnolijas» un Viesturu mazie dejotāji. Kolektīvu vadītāja Aiga Vangale atklāj, ka saņēmusi speciālu pasūtījumu Lieldienu koncertam, aizguvusi idejas internetā un tās pielāgoja saviem dejotājiem. Koncertā uzstājās arī līnijdejotāju kopa «Nāc dejot» un ciemiņi no Bauskas bērnu un jauniešu centra ar pašu gatavotām lellēm uzvedumā «Kaķīša dzirnaviņas».

Pievieno komentāru

Komentāri 46

mamma

Bijām priecīgi un jutāmies īstajā vietā!Paldies par cirku!

pirms 6 gadiem, 2014.04.21 17:56

nu re

kaut kas no bauskas novada bija tagad ari no Rundāles
a kas notika Iecavas novadā un kas Vecumnieku novadā ???
kur ziņotāji no šīm pusēm????

pirms 6 gadiem, 2014.04.21 19:35

Guru

Taas divas apaliites ar sunjuku vienkaarshi super. Bez kompleksiem. Vecums nenaak viens. Uzdroshinaaties vajag :D

pirms 6 gadiem, 2014.04.22 01:55

pele

Guru tev acis slikti rāda. Apalītes? Drīzāk skaidri un gaiši - RESNĀS. Knapi kadrā ielien. Kur šitā nolaisties. Rīt mazāk vajag. Cerams,ka sevi no malas redz,jo es to dzīvē redzēju :@

pirms 6 gadiem, 2014.04.23 23:02

resnā

Neskaudiet, neskaudiet, kārnās! Tik feinas un azartiskas dāmas!Vairak tādu svētkos!

pirms 6 gadiem, 2014.04.24 05:59

resnajai

Nav jau ko skaust. Apģērbties taču labāk varēja un var. Labi,apaļas,bet spogulī ir jāskatās. Tas,ka apaļāka nenozīmē,ka var ģērbties kak papala. Var arī tā,ka neredz,kas lieks,kas karājas,kas ļum. Bet tomēr apsveicami par drosmi un erudīciju piedalīties pasākumā

pirms 6 gadiem, 2014.04.24 22:40

pele

Bet tomēr esmu pelīte. Uz slimiem nedusmojas. Veiksmīgi pahihot ha haaa

pirms 6 gadiem, 2014.04.24 22:32

zue

tu paskaties pamatskolas solos kādas noēdušās sēž. Pēc gadiem 10 kā Titāniki peldēs pa ielām :D

pirms 6 gadiem, 2014.04.24 20:14

pele

Pamatskolā vēl jauni. Visa dzīve vēl priekšā. Gan izveidosies,bet vecuma spēku vairs neizlabot. Organisms nav tik jauns. Pa vēlu,kad jau ielaists. Var skriet pa fitnesiem,diētas ieturēt,bet gadi dara savu.

pirms 6 gadiem, 2014.04.24 22:36

es

Svaru var ''nodzīt'',bet kājas ja ir līkas,tad ir uz mūžu!
Pasākums skaists,paldies organizatoriem!

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 08:15

nu tiešām

vai mums te jāapspriež kāda izskats?Nebūsim tak pelēkie, kautrie latvietīši! Palūkojieties, cik smuki un lepni sevi iznes visas pasaulē populārās apalītes! jūs jau ar šo visu atņemat to feino , azartisko noti, kura bija Lilitas pasākumam!

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 09:09

you

Nu vienai tur ''resnīšu''bildē baigi līkas kājas!Rumpis svaru netur...

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 08:24

fitness

Ziniet, kā mēdz būt- tie, kas te šūmējas, paši ir ar problēmu- vai nu resni vai par kārnu! Ir jābūt harmoniskam, lai uzdrošinātos...Kā izskatītos kārna un grumbaina kundze gados? Apaļākie vienmēr ir jautri un smaidīgi! Un prot baudīt dzīvi!

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 09:13

kg

Ne jau visi resnīši ir jauki un omulīgi.Ir arī kašķīgi un lecīgi!Tāpēc tādas replikas!

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 11:14

MO

Bet šis nav tas gadījums, kad par to runāt vispār!
Šie ir Rundāles novada rīkotais Lieldienu svētku pasākums un kā vienmēr Lilitas Lauskinieces režijā atraktīvi, pārdomāti, pat saulīte priecājās!

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 12:04

kaimiņiene.

Protams,ka ir kašķīgi. Ar šīm resnulēm esmu pazīstama gadiem. Tik rupjas un kašķīgas mūsu pagastā nav redzētas. Vienmēr citus aprunāja. Dieviņš nav mazais bērns. Viss ar laiku nāk atpakaļ. Nevajag par citiem smieties un ar pirkstu rādīt. Atradušās pasaules nabas. Tagad lai lasa,ko cilvēki no malas domā.

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 12:29

klauns

Ko jūs ņematies. Resnas,tievas. Nu un. Kāda sarpība. Viņām labi. Un man bija labi. Vismaz redzēju kā tesmeņi skrienot kratās. Tikai žēl ka aizmugurē tā pašvakāk. Kā ar cirvi piržamie nocirsti. Bet ir ok.

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 13:01

čūska

kā tu zem tiem svārkiem tos piržamos redzēji? ekstrasness? :D

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 21:55

klauns

Svārciņi vējā plīvo brīvi. Mana ērgļa acs visu redz

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 22:07

cita kaimiņiene

Piekrītu teiktajam,klačubābas uz goda,un iedomīgas.Ar muti braucējas,bet īstenībā nekā
tur nav.

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 17:49

viņš

Nē,nu tāda sajūta,ka te salasijušās vecas vecenes,kurām skauž,kad kāds uzdrošinās. Un kur jūs redzat resnas? Slimās jūs. Jūs paskataties pašas spogulī. Noteikti pretī lūr šausminoša paskata vecenes. Gudras te inetā ap***,slēptos nikos. Nu tad saņemiet drosmi un stādieties priekšā. Varones tādas. Tas tiešām ir slimi. ejiet ārstēties-govis!!!!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 21:21

viņa

Vai tik kāda draiskule neslēpjas aiz vīrieša vārda. Sirsniņa sasāpējās? Vai patiesība acīs kož? Skaties,aiz dusmām neaptaisies. Brīvā valstī dzīvojam. Ko gribam,to komentējam un kā gribam.Ja būtu ko skaust. Dieviņš dod viņām gribasspēku un veselību.

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 21:36

Līga

Viņai - tipa aiz nika esi lielā?Ok, saki ko domā, bet arī pasaki kas esi - aplikt aiz nika slēpņa mēs visi mākam.

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 22:01

arča

cerams ir tādi cilvēki,kas šitos murgus nelasa. piedrazojiet tik te visu ar savām preteklībām

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 21:48

vo vo

Piekrītu.

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 21:53

cilvēks

Vismaz laba reklāma. Lai zin,ka nav ko tēlot. Bet daži komentāri ir par traku. Bet laikam jau pelnījušas jeb maldos?

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 22:00

resnā Gita

Nu,varoņi! Stādieties priekšā,ja ir drosme. Gudri mākat ap*** aiz muguras. Nu tad aiziet,gribu rīt paskatīties acīs jums. Nu,ir drosmīte? Vai bikšeles pilnas?

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 22:10

Liene

Kur saskriesimies?

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 22:15

Gita

kas tu pa Lieni? no kurienes?

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 22:26

Gita

un aiz kura nika tad slēpies?

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 22:30

Liene

Daudz gribēsi zināt,ātri veca paliksi. Tu saki,saki,kur saskriesimies. Gribu redzēt tās tavas acis :). (Nebūs pirmā reize)

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 22:37

Gita

Vai tad tu nebiji tā,kas rakstija,ka jau esmu veca,resna? ko?
ka tagad saki,ka veca palikšu. Esmu tak jau

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 22:40

Gita

Kas tad nu? Joprojām maskējies? kas tad pa sāpīti sakrājies? a?
Tad tiekamies tai pašā tirgus laukumā?

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 22:41

Liene

Nu kas ir varone. Cik ilgi man tad būs jāgaida? Ai. Kā vienmēr. Gudri d...... ,bet nekā. Tu kā maza čivauva. Ņep ņep a iekost nespēj.

pirms 6 gadiem, 2014.04.26 12:42

Gita

Vairāk neviena nav saņēmusi drosmi atklāties pēc visām šīm peteklībām? nu,nu?

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 22:42

vo vo

Visi apjuka. Laikam negaidīja,ka tu uzradīsies

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 22:50

Gita

Pretīgākais ir tas,ka tu apzinies,ka noteikti ar tiem cilvēkiem ikdienā sveicinies,sarunājies utt. Bet aiz muguras krupji un vardes pa mutēm birst ārā. Vnk pretīgi. Es sevi neuzskatu par resnu. Pēc trešā bērna vel neesmu atguvusi svaru. Jā,esmu ar liekiem kg,bet ne resna kā mani te dēvē. Iepūtiet man :P man ir labi,man ir 3 burvīgi dēli un vīrs,kas mani mīl. Neaizrijaties aiz skaudības - resnās,kaulainās,šķībās,līkās uttt :D

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 22:58

Liene

Par tevi var teikt to pašu. Acīs smaidi un aiz muguras rupji noliec. Padomā labi,cik daudzas pati esi par resnajām un ķertajām saukājusi?
Zinot tavu raksturu un dabu,vīram bail ko pretī teikt,ka neatraujas. Jo iebiedēt tev sanāk.
Protams,ka neuzskati sevi par resnu. Kas tad sunim asti cels,ja ne pats.
Ar nepacietību gaidu redzēt tavu piesarkušo seju. Saldus sapņus

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 23:29

Guru

Iists cirks. Paldies meitenes par burviigo diskusiju. Viena sola visaam pa muti,paareejaas solaas iet dabuut pa muti. BEERNUDAARZS.

pirms 6 gadiem, 2014.04.26 00:25

Vija

kur tu ko tādu izlasiji? Tur pat starp rindām kas tāds nav rakstīts :D

pirms 6 gadiem, 2014.04.26 08:02

ak vai

Nu jau par traku! Labāk uzrakstiet kaut ko labu par feino pasākumu! a jūs te- personīgi riebjat, kaimiņienes!

pirms 6 gadiem, 2014.04.26 21:56

kristīne

Pasākums labs. Kamēr nenotika skrējiens uz papēžiem. Kopš kura laika pilns papēdis iederās. Nav godīgi noteikumi

pirms 6 gadiem, 2014.04.27 04:06

līga

Nu , skrējienu organizēja jauniešu organizācja "Inicio".Var just atšķirību, vai ne?Pat tik maazu daļiņu no pasākuma nevarēja izdarīt.

pirms 6 gadiem, 2014.04.27 23:39

Vietējās ziņas