Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē meklē sakoptāko sētu 2

No 1. jūlija Rundāles novadā norisinās konkurss, kurā divu mēnešu laikā apzinās un apbalvos sakoptākās mājas īpašniekus divās kategorijās – lauku sēta un ģimenes māja.

Konkursa koordinatore Inta Klīve informē, ka pašlaik notiek vērtēšanas process visos trijos Rundāles pagastos. «Ir kopā sanākušas vērtēšanas komisijas, iepazinušās ar nolikumu, saplānojušas maršrutus, un laikus un notiek vērtēšanas process, lai kandidātus izvirzītu uz pirmo kārtu,» piebilst I. Klīve.

Konkurss tiek organizēts katru gadu no 1. jūlija līdz 30. septembrim, un tajā tiek vērtētas novada lauku sētas ārpus apdzīvotām vietām un ģimenes mājas apdzīvotās vietās.

«Pieredze rāda, ka iepriekšējos gados kopto sētu īpašnieki nav aktīvi pieteikušies konkursam, tāpēc mēs paši izskatām visus īpašumus pēc kārtas,» vērtēšanas gaitu skaidro koordinatore.

Vērtējot sakoptāko sētu, uzmanību pievērsīs kopskatam un sētas plānojumam, parādes ieejai, iebraucamajam ceļam, celiņiem, zālienam, dekoratīvajiem stādījumiem, tehnikas novietnes un automašīnu stāvvietām, atkritumu savākšanas organizēšanai, atpūtas vietām, teritorijām bērnu atpūtai, karoga mastam vai karoga turētājam, pastkastītei, mājas nosaukumam, teritorijas draudzīgumam dzīvniekiem un pozitīvām izmaiņām vai jauninājumiem, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Otrajai kārtai, kas notiks no 1. augusta līdz 30. septembrim, komisija izvirzīs ne mazāk kā septiņas sētas katrā vērtēšanas grupā. Komisija izvērtēs tālāk izvirzītās sētas un piešķirs galveno balvu un trīs nominācijas katrā vērtēšanas grupā.

Galvenās balvas ieguvējiem svinīgā, Latvijas dzimšanas dienai veltītā pasākumā 18. novembrī tiks pasniegta plāksne «Rundāles novada sakoptākā sēta» un nomināciju ieguvējiem atzinības raksti un balvas. Kā arī abās kārtās nominētajiem sētu īpašniekiem tiks organizēts tematisks pieredzes brauciens konkursa budžetā paredzētajās robežās.

I. Klīve ir pārliecināta: «Konkursa lielākais ieguvums ir sētu sakopšana, jo saimnieki apzinās, ka viņus vērtēs. Tā novads kļūst sakoptāks un arvien pozitīvāk uztverams.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Krizdole

Nu, ko lai saka? Vismaz mūsu ģimenei ir pilnīgi vienaldzīgi šie vērtējumi- mēs dzīvojama savā mājā, kopjam savu sētu, bet nedomājam, ka nāks un vērtēs. Mums vienkārši tā šķiet pareizi- radīt un uzturēt kārtību un sakoptību sev apkārt.

pirms 7 gadiem, 2013.07.17 00:38

.

Nav aktīvi pieteikušies paši, jo varbūt NEGRIB piedalīties muļķīgā konkursā??? Piekrītu Krizdolei.

pirms 7 gadiem, 2013.07.17 11:55

Vietējās ziņas