Rundālē meklē vietu piemiņas akmenim 2

Represēto rundāliešu piemiņas vieta līdz 14. jūnijam netiks izveidota. Aptaujā pašvaldības mājaslapā kā piemērotāko vietu iedzīvotāji minējuši pagasta padomes ēkai piegulošo zālienu. Vairāk par to lems pagasta deputāti jūnijā. Rundāles pagasta sociālās, izglītības un kultūras komitejas sēdē martā deputāti tikās ar SIA «Balasts» mākslinieku Rodžeru Veidi, kurš prezentēja trīs skices piemiņas vietas izveidei. Deputātu simpātijas ieguva viena no idejām, informē pašvaldības izpilddirektors Jānis Ercens.«Vēsturiski nav apstiprinājuma ļaužu izteiktai versijai, ka vietā, kur uzcelta vidusskola, esot atradies šķūnis, kurā izsūtītie pulcināti pirms izvešanas. Gala tāmi, tekstu, kas tiks iegravēts uz akmens, un vietu, ņemot vērā iedzīvotāju ieteikumus, deputāti noteiks jūnijā. Pašlaik precizē centra ciemata plānojumu, kurā arī piemiņas vieta tiks iezīmēta,» saka Aivars Okmanis, pašvaldības vadītājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Peksis

Tiešām grūti atrast vietu,jo cietušie jau vairākumā zem velēnām.
Varbūt būtu laiks jau piemeklēt vietu šo laiku genocīda upuriem.
Nekāda Sibīrija nav tautai atnesusi lielāku nelaimi kā mūsu šolaiku varenie.Toreiz tautu izsūtīja ar varu,bet tagad tauta mūk bez draudiem,pietiek ar badu un bezcerību.
Puse no mūsu laimīgajiem "Biezajiem" krievu laikā sēdētu uz nārām, un būtu laimīgi ja iedotu mūža termiņu.Tauta ir aplaupīta u pazemota.

pirms 12 gadiem, 2008.05.26 22:36

Vietējās ziņas