Rundālē noslēgsies Senās mūzikas festivāls

Šodien ar koncertiem Rundāles pilī noslēgsies Starptautiskais senās mūzikas festivāls, piedāvājot klausītājiem gan baroka mūzikas meistardarbus, gan klasiķu šedevrus zvanu skaņās, gan aizraujošu stāstu mazajiem klausītājiem par karali un princesi, kas tiks izstāstīts baroka mūzikas un dejas pavadībā, aģentūru LETA informēja "Latvijas koncertu" pārstāve Rinta Bružēvica.

Rundāles pils Baltajā zālē plkst.13 būs skatāms koncertuzvedums bērniem "Pasaka par ķēniņu Strazdubārdu", kura laikā mazie klausītāji varēs iepazīt gudro Ķēniņu Strazdubārdu, kurš pārmācīs izlutināto un kaprīzo princesi. Uzvedumā piedalīsies baroka orķestra "Collegium Musicum Riga" solistu ansamblis Māra Kupča vadībā, koris "Collegium Choro Musici Riga", seno deju grupa "La Maison Noble" Stellas Upacieres vadībā, mecosoprāns Baiba Berķe, tenors Juris Vizbulis un deju studijas "Freska" dejotāji Tatjanas Pavļeņinas vadībā. Toties jau no plkst.11.30 pils pagalmā bērniem būs iespēja nogrimēties un piedalīties radošajās darbnīcās, kurās mākslinieku vadībā viņi gatavos jaukas lietiņas saistībā ar muzikālo pasaku.

Plkst.16 Rundāles pils Baltajā zālē baroka laika mūzikas šedevrus atskaņos soprāns Elīna Šimkus, kontrtenors Sergejs Jēgers, Rīgas Doma zēnu koris un baroka orķestris "Collegium Musicum Riga" mākslinieciskā vadītāja Māra Kupča vadībā. Koncertu diriģēs Mārtiņš Klišāns.

Plkst.18 pils Zelta zālē jauniešu zvanu ansamblis "Arsis" no Igaunijas priecēs klausītājus ar klasikas šedevriem zvanu pārlikumā. Koncertā izskanēs Georga Frīdriha Hendeļa "Largo" no operas "Kserkss", atsevišķas daļas no Antonio Vivaldi "Gadalaikiem", Tomazo Albinoni "Adagio", Edvarda Grīga prelūdija svītai "No Holberga laikiem". Koncertu atklās Johana Sebastiāna Baha opusi. Zvanu pārlikumā skanēs arī Johana Gofrīda Štelceļa brīnumdaiļā ārija "Bist du bei mir".

Plkst.20 Baltajā zālē klausītāji varēs sastapt Senās mūzikas festivāla viesi - pasaulslaveno baroka vijolnieku Džuljāno Karminjolu no saulainās Itālijas. Viņš muzicēs kopā ar "Sinfonietta Rīga" kā solists un kā atskaņojuma vadītājs.

Karminjola, kura radošajā biogrāfijā rodamas uzvaras starptautiskos konkursos, tostarp Nikolo Paganīni konkursā Dženovā, un sadarbība ar visprominentākajiem orķestriem un diriģentiem, slavu pratis ne tikai sasniegt, bet arī uzturēt. Starptautiskās sabiedrības sirdi kā žilbinošs senās mūzikas interprets viņš iekaroja 21.gadsimta sākumā, debitējot Ņujorkas Linkolna centrā festivālā "Mostly Mozart" un uzstājoties pasaules lielākajā vasaras mūzikas festivālā "BBC Proms" Londonā. Patlaban Karminjola piedalās visos slavenākajos baroka mūzikas festivālos un ar prieku skolo arī jaunāko paaudzi.

Plkst.22 ar krāšņu koncertu Rundāles pils dārzā noslēgsies 21.Starptautiskais senās mūzikas festivāls. Antonio Vivaldi "Gadalaikus" atskaņos Baltijas kamerorķestris "Kremerata Baltica". Koncerta solists būs Daniils Bulajevs, vibrofona skanējums būs Andreja Puškareva pārziņā. Bulajevs jau astoņus gadus spēlē gan vijoli, gan klavieres. Uz skatuves debitējis piecu gadu vecumā, bet septiņos jau pirmo reizi uzstājies kopā ar simfonisko orķestri. Vijoļspēli viņš apgūst Emīla Dārziņa mūzikas skolā Nellijas Sarkisjanas klasē, kā arī pie Maskavas pedagoģes Gaļinas Turčaņinovas, plūc laurus visdažādākajos konkursos, bet līdztekus mūzikai ar panākumiem dejo arī sporta dejas.

Koncertā tiks izpildīti arī skaņdarbi no projekta "Instrumentācijas māksla. Veltījums Glenam Gūldam" un Baha "Vijoļkoncerts".

Jau ziņots, ka Senās mūzikas festivāls notiek no 8.jūlija līdz 11.jūlijam. Koncertuzveduma biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas