Rundālē paplašina piekļuvi bezmaksas internetam

Rundāles novadā ir izveidoti četri jauni un pilnveidoti četri esošie publiskie interneta piekļuves punkti. Īstenojot projektu «Publisko interneta pieejas punktu attīstība Rundāles novadā», ir paplašinātas iedzīvotāju iespējas saņemt e-pakalpojumus un izmantot publiskos elektroniskos katalogus.

Pašlaik novada iedzīvotāji var izmantot publisko internetu novada domes ēkā Pilsrundālē, kur ir arī piekļuve diviem datoriem un bezvadu internetam, un Saulainē – pakalpojumu punktā «Mārpuķīte», kur ir pieejams bezvadu internets un trīs datori, no tiem divi – jauniešu informācijas punktā.

Ounktā, kur strādā kasiere Rita Laiškone, uzstādīta arī daudzfunkcionālā iekārta dokumentu drukai, kopēšanai un digitalizēšanai. Nepieciešamības gadījumā var strādāt ar A3 formāta papīriem. Viņa stāsta, ka jauno iekārtu lieto apmēram mēnesi. Līdz šim izmantots printeris, ar kuru papildus varēja arī skenēt, bet tas neesot bijis jaudīgs, teic kasiere un papildina: «Rēķinus tas printēja lēni un pa vienam. Kamēr stāvi pie aparāta, sakarsti un uzsūc tintes smaku. Tagad viss notiek ātrāk, var ekonomēt laiku.»

Datori Saulainē pieejami apmēram divas nedēļas. Strādājot vienam no tiem tuvumā, R. Laiškone novērojusi, ka iedzīvotāji datoru neizmanto: «Laikam nezina vēl, ka tāds uzstādīts.»

Kopumā projekta gaitā papildus iegādāti 17 datoru komplekti un četras daudzfunkcionālās iekārtas. Piekļūt bezvadu internetam var radošo industriju darbnīcā Bērsteles skolā un Svitenes doktorāta uzgaidāmajās telpās. Četras pagastu bibliotēkas – Pilsrundāles, Bērsteles, Viesturu un Svitenes – turpina nodrošināt bezvadu internetu, un tajās uzstādīti trīs datorkomplekti.

Svitenes bibliotēkas vadītāja Ārija Geidāne stāsta, ka līdz šim bibliotēkā esošie divi datori labi nedarbojās, viens ik pa laikam slēdzās iekšā un ārā. Tagad apmeklētāji var izmantot piecus jaudīgākus datorus iepriekšējo vietā. «Bērniem jaunās iekārtas patīk. Tās ir ātrākas, aprīkotas ar plašāku programmu klāstu. Pieaugušie mēneša pirmajā pusē aktīvi nāk maksāt rēķinus, kā arī izmanto daudzfunkcionālo iekārtu. Lielākais ieguvums ir iespēja apdrukāt lapu no abām pusēm un variēt ar formātiem,» skaidro Ā. Geidāne. Vasarā datorus vairāk izmanto bērni. Tehnika visnoslogotākā būs tieši ziemas mēnešos, ir pārliecināta bibliotekāre.

«Publisko interneta pieejas punktu attīstības projekts īstenots ar mērķi paaugstināt piekļuves iespējas internetam pēc iespējas plašākām Rundāles novada sabiedrības grupām. Projekta rezultātā iedzīvotājiem ir nodrošināta kvalitatīva un mūsdienu prasībām atbilstīga piekļuve publiskajiem elektroniskajiem katalogiem un pakalpojumiem,» uzskata pašvaldības projektu speciāliste Laura Ārente.

Projekta kopējās izmaksas ir 25 372 eiro, kur finansējumu 21 491 eiro apmērā nodrošina Eiropas Reģionālās attīstības fonds, savukārt 758 eiro ir valsts finansējums. Atlikušo finansējuma daļu – 3123 eiro – nodrošina Rundāles novada dome.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas