Rundālē piemin represiju upurus 3

Rundāles novadā 25. martā Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltītā sarīkojumā pieminēja represētos, portālu informē pašvaldības kultūras darba organizatore Lilita Lauskiniece.

Rundāles novada domes jaunajā zālē pasākumu apmeklēja ap 30 dalībnieku, ne tikai represētie, bet arī tie, kas vēlējās pieminēt skaudrā likteņa piemeklētos.

Bērsteles sākumskolas vadītāja Gunta Šurna represētajiem pasniedza audzēkņu darinātās dāvaniņas – no auduma gatavotus zaķīšus Lieldienām. Īpašu muzikālu piemiņas veltījumu bija sagatavojuši Mūzikas un mākslas skolas skolotāji – ģitārists Vladimirs Berezins un vokālā pedagoģe Inese Lavrinoviča.

Klātesošajiem būs iespēja tikties ar organizācijas meklēšanas vienības «Zvaigzne» pārstāvjiem Ivaru Mežezeru un Ivo Kapkalnu, kuri nodarbojas ar kara laikā bojāgājušo un neapbedīto karavīru mirstīgo atlieku meklēšanu, identifikāciju un nodošanu pārapbedīšanai. Viņi stāstīja par savām aktivitātēm un tuvākajiem plāniem no Polijas uz Latviju atgādāt kritušos leģionārus.

Noslēgumā tika skatīta 2014. gada latviešu filmu «Segvārds Vientulis», kas stāsta par katoļu priestera Antona Juhņeviča likteni partizānu cīņās pēckara Latgalē. Filma balstīta patiesos notikumos, kuri 1945. gadā norisinājās Līvānu apkārtnē pēc padomju okupācijas.

Vēsturiskās personas filmā atveido aktieri Varis Piņķis, Vilis Daudziņš, Edgars Samītis, Andris Bulis, Juris Bartkevičs, Juris Jope, Edgars Pujāts, Rihards Rudāks, Māris Korsietis, Egils Viļumovs, Ritvars Gailums un Valdemārs Karpačs. Mūziku filmai sarakstījis starptautiski atzītais latviešu garīgās mūzikas komponists Rihards Dubra.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Piedalījos.

Paldies par pārdomāto,saturīgo pasākumu.

pirms 5 gadiem, 2015.03.28 18:03

Represētā

Man gan pasākums bija daudz par grūtu, pārāk ilgi jāsēž, nav jau tā veseliba vairs tik diža, un arī pie piminekļa kāds varēja paorganizēt.

pirms 5 gadiem, 2015.03.29 12:35

nerepresija

ko tur lai saka, vienmēr būs kāds, kuram viss nepatīk. runa jau nav par sēdēšanas grūtumu! Dīvānus ir grūti noorganizēt.

pirms 5 gadiem, 2015.03.30 04:09

Vietējās ziņas