Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē plāno jauno pašvaldības budžetu 12

Nākamā gada budžetā plāno atbalstīt jaunas iniciatīvas – minimālās algas celšanu, brīvpusdienas skolēniem un Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra uzturēšana, informē Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.
 
Līdz novembra beigām visas struktūrvienības ir iesniegušas savus budžetu projektus. Daļu no tiem izskatīja sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēdē un pārējos finanšu komitejas sēdē.

Komiteju sēdēs, kad struktūrvienību vadītāji prezentēja savus projektus, varēja secināt, ka, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, lielākoties to plānotie izdevumi palielinās. Piemēram, kultūras nodaļas budžetam nākamajā gadā papildus nepieciešami vairāk nekā 20 tūkstoši. Pilsrundāles vidusskola lūdz papildu gandrīz 60 tūkstošus.

Tas skaidrojams ar paredzētajiem jaunumiem nākamajā gadā. Tiks nodrošināts minimālās algas pieaugums par 12,5 procentiem. A. Okmanis atklāj, ka to dara, lai saglabātu amatos savus darbiniekus.

Tāpat finansēs divas jaunas iniciatīvas. Līdz šim pašvaldība nodrošināja brīvpusdienas novada izglītības iestādēs no piecu gadu vecuma līdz 6. klasei. No nākamā gada brīvpusdienas tiks nodrošinātas visiem izglītojamajiem no piecu gadu vecuma līdz 12. klasei.

Budžetā tiks paredzēti līdzekļi jaunā Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra darbības nodrošināšanai. Centra kopējie izdevumi nākamajam gadam varētu nedaudz pārsniegt 18 tūkstošus.

Novada domes priekšsēdētājs atklāj, ka ir apstiprināti dažādi projekti un 2014. gadā to realizācijai nepieciešami apmēram 1,5 miljoni latu. Finansējumu nodrošinās, ņemot kredītu, jo par pašvaldības līdzekļiem to atļauties nevar. Tie ir četri ūdenssaimniecības projekti

Saulaines, Viesturu, Pilsrundāles un Svitenes ciemā. Tāpat plāno uzlabot Pilsrundāles vidusskolas un tās struktūrvienībā Bērsteles skolas energoefektivitāti. Līdzekļus plāno novirzīt arī trim Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības projektiem.

A. Okmanis prognozē, ka ienākumi varētu segt visus paredzētos izdevumus. Tomēr viņš piebilst, ka skaidri tas būs zināms pēc divām nedēļām. Šāds pieļāvums tiek izdarīts, jo šogad iedzīvotāju ienākuma nodoklis pārsniedzis plānotos ieņēmumus un pašvaldības budžetā radies uzkrājums. Tāpat palielināsies ienākumi no nekustamā īpašuma, jo, pēc Valsts zemes dienesta vērtējuma, Rundāles novadā zemei ievērojami augusi kadastrālā vērtība.

Priekšsēdētājs stāsta, ka novada dome ir pieņēmusi saistošos noteikumus par nekustamā īpašuma nodokļa pieauguma ierobežošanu zemei 25 procentu apmērā 2014. gadā pret iepriekšējo gadu, lai mazinātu iedzīvotājiem nodokļa slogu.

Saistībā ar ienākuma nodokļa palielināšanos pašlaik var plānot līdzekļus apgaismojuma ierīkošanai Ziedoņu ciemā un Līvānu ielā Pilsrundāles ciemā, tā norādīts izdevumā «Rundāles Novada Ziņas».

Kopumā nākamgad tiks turpināta un finansēta visa iepriekš sāktā darbība – netiks slēgta neviena iestāde, struktūrvienība, tiks finansēti visi tradicionālie pasākumi.

Pēc struktūrvienību vadītāju prezentācijām par nākamā gada budžetu un deputātu ieteikumiem veikti uzlabojumi projektos. Joprojām ir nepieciešams konvertēt visas finanses no latiem uz eiro. Decembrī paredzēts pieņemt 2014. gada budžetu.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Cemme

Ja nebūs asfalts uz Sviteni, tad nākošo sasaukumu vadīs Brūveris!

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 17:33

Jupppī

Un tad, nu tas Brūveris būs tas, kas to asfaltu uzlies? :D :D :D

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 19:43

Pupppī

Jā Brūverim ir asfalsts ko uzliet, un viņš to arī izdarīs.

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 21:53

Janka

Asfaltu uz Sviteni prasiet Latvijas Valsts ceļiem, tas ir valsts nozīmes ceļš. To Jums nedos ne Okmanis, ne Brūvelis.

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 21:58

sviteniete

Re, mūsu novads atkal apsteidzis citus novadus, jo no 1.janvāra pacels minimālās algas!

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 20:27

viesturiete

jā tiešām, Rundāles novads apsteidz pat valsti minimālās algas ieviešanā, lai dzīvo karalis, ura, ura, urāāā!

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 22:00

What?

Ko varat te ņemties - minimālā mēneša darba alga no 2014.gada 1.janvāra būs 320 eiro, kas ir ekvivalenti 225 latiem. Viss ir pareizi. Vajag sekot valdības lēmumiem.

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 10:39

Politiķis

Aivariņ tu jau noteikti sev algu samazināsi,lai bērniem brīvpusdienām vairāk sanāk,tavi partijas biedri noteikti to pašu darīs!

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 21:14

Bauska

Dārgie Bauskas dzīves veidotāji, vai nebūtu pienācis laiks aizmirst par Rundāles novadu,jo pašiem savā Bauskas novadā pietiek ko risināt un strādāt ! Ja jau nav vairs Bauskas rajona, tad nav, lai puisieši no Rundāles un Vecumniekiem sitas paši kā māk, ja bij tik lieli lai meiģinātu patstāvīgu dzīvi. Šī tomēr ir BAUSKAS DZĪVE

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 08:10

Bauskas rajons

Bauskas dzīve nav Bauskas novada bet gan republikas avīzes Diena portāls, tā ka atver tādu interneta adresi kā www.bauska.lv, pameklē laikrakstu "Bauskas novada vēstis" un atdziesti.

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 08:18

cilvēks

Ja man pieliks 12.5% pie algas tad līdz minimālajai 225 vēl tālu, jo pietiek iebildumu lai nemaksātu,jo paldies Dievam vēl esmu tomēr cilvēks.

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 09:26

žēl

Cilvēciņ tev galīgi nav paveicies ar darba devēju,jo kā teiks tā būs viņam nospļauties uz kaut kādu pašvaldības lēmumu. Ir jau cik reizes pierādījies ka naudu piešķir ja prasa,bet ja tu esi melnais strādnieks tad ar to viss iztekts sēdi un priecājies ka vispār kaut ko iedod.

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 09:56

Vietējās ziņas