Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē renovē skolas

Pašlaik notiek aktīva Pilsrundāles vidusskolas un tās struktūrvienības Bērsteles skolas renovācija abu ēku energoefektivitātes uzlabošanai, portālu informē Rundāles novada domes būvinženieris Aldis Iesalnieks.
 
Bērsteles skolas vadītāja Gunta Šurna stāsta, ka sākotnēji uztraukusies par remontdarbiem mācību stundu laikā, jo skolā atrodas arī bērnudārzs. «Pašlaik viss ir labi, var jau arī pieciest. Kad urbj, nav patīkami, bet strādnieki cenšas ievērot, kad bērniem ir diendusa,» atklāj vadītāja.

Otrdien, 1. aprīlī, Rundāles novada Viesturu pagasta Bērsteles skolā būvinženieris A. Iesalnieks pārbaudīja SIA «Kvintets M» remontdarbu kvalitāti. Būvuzraudzības laikā SIA «Kvintets M» valdes loceklis Ainārs Marinsks atrādīja pagrabā siltinātos griestus un stāstīja, ka noslēgumā tos krāsos. Pagrabstāvā daļa telpu vēl nav sākta siltināt. SIA «Kvintets M» pārstāvis teic, ka gaida atbilstīgus laikapstākļus, lai varētu renovēt fasādi.

Skolā remontdarbi ilgst no marta sākuma, tos paredzēts beigt vasarā, atklāj A. Marinsks. Pašlaik SIA «Kvintets M» strādnieki, kas lielākoties ir baušķenieki un bērstelieši, siltina jumtu. Skolas vadītāja Gunta Šurna atklāj, ka jumts nomainīts pirms pieciem gadiem. Par to joprojām tiek maksāts kredīts, tāpēc vadītāja sākotnēji nepriecājās, ka to atkal renovēs. Darbu veicēji paskaidroja, ka projekts par energoefektivitātes uzlabošanu nebūtu apstiprināts, ja nesiltinātu jumtu, jo tur rastos lieli siltuma zudumi.

Jumtu un sienas renovē arī Pilsrundāles vidusskolā. Tur darbus veic Jelgavā reģistrēta SIA «Alvima». Būvnieki ir atrakuši cokolstāvu, ko paredzēts siltināt, stāsta A. Iesalnieks, piebilstot, ka remontdarbi bija jāsāk uz jumta, jo tas bija kritiskā stāvoklī. Skolā paredzēts siltināt fasādi, nomainīt durvis un logus un renovēt apkures cauruļu siltumizolāciju pagraba telpās.

Abu skolas ēku renovācija tiek realizēta Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansētā projektā «Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai Pilsrundāles vidusskolas un Pilsrundāles vidusskolas Bērsteles struktūrvienības ēkā». Projekta kopējās izmaksas ir 652 997,26 eiro, no tiem 341 083,05 eiro finansē KPFI.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas