Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē sāk izsniegt pārtikas pakas skolēniem un bērndārzniekiem 18

Rundāles novadā trešdien, 8. aprīlī, sākta pārtikas paku izdale trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimenēm. 145 bērni šonedēļ tikuši pie papildus pārtikas krājumiem, apstiprināja pašvaldībā.

Rundāles novada dome par atbalstu pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušām saimēm lēmusi ārkārtas sēdē 2. aprīlī. Pieņemtais lēmums paredz, ka  trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm ēdiena nodrošināšanai tiks piešķirti divi eiro darbdienā par katru bērnu valdības noteiktajā ārkārtējās situācijas laikā. Rundāles novada domes pārstāve Kristīne Līdaka skaidro, ka piešķirtais finansējums tiks izlietots, sagatavojot un izsniedzot trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm pārtikas pakas reizi nedēļā 10 eiro vērtībā par katru bērnu. Katru nedēļu pārtikas pakas saturs mainīsies, un to noteiks Rundāles novada sociālais dienests, iespēju robežās pamatojoties uz ģimeņu vajadzībām, ieteikumiem un sadarbībā ar vietējo pārtikas produktu tirgotāju.

Rundāles novada sociālā dienesta vadītāja Kristīne Brūvele norādīja, ka viennozīmīgi katrā reizē būs piens un sausās brokastu pārslas, ko noteikti bērni ikdienā patērē. Tāpat būs gan maize, gan sviests, kādā reizē desa, milti, makaroni, augļi, dārzeņi. Pagaidām iedzīvotāji par vēlamākajiem produktiem nav aptaujāti, bet pēc pirmās paku izdalīšanas plānots viedokļus apkopot. Uzklausot iedzīvotājus, iespēju robežās tiks ņemtas vērā rundāliešu ģimeņu vēlmes.

Līdz šim Rundāles novadā no jauna nav neviens vērsies ar lūgumu piešķirt trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusu.

Pakas izsniegs Pilsrundāles vidusskolā, Viesturu pagasta pārvaldē vai pārtikas veikalā Bērsteles ciemā, Viesturu kultūras centrā, Svitenes pagasta pārvaldē un Saulaines sociālajā centrā. Ģimenēm, kas objektīvu iemeslu dēļ nevarēs ierasties paku saņemšanas vietās, sazinoties ar sociālo dienestu, tiks organizēta piegāde dzīvesvietā.

Kilograms miltu, litrs piena, 400 g krējuma, 10 olas, paciņa makaronu, lauku desas luņķis, pastēte, šokolādes brokastu pārslas, burkāni, āboli un apelsīns iekļauti pārtikas pakā, kas šonedēļ novirzīta saimēm. Rundāliete Līga Helviga priecīga par šādu saturu. Ģimenē aug trīs meitas, un atbalsts pienācies arī par mazulīti, kas izglītojas pirmsskolā.

Palīdzību ar pārtikas pakām no Rundāles novada domes Līga vērtē ļoti atzinīgi. «Tas tiešām būs vērtīgs atspaids daudzu ģimeņu budžetam, kas arī mūsu saimei ir iedragāts, jo esmu lēmusi palikt mājās ar bērniem, nevis turpināt darbu,» teic sieviete. Esot mājās, Helvigu ģimene sākusi gatavot kopā, iesaistot bērnus. Salāti pilnīgi noteikti tiekot atstāti mazāko meiteņu ziņā, bet Līga kopā ar vecāko meitu gatavo visu pārējo. «Uztveram šo kā satuvināšanās brīdi. Ir laiks izmēģināt visādas receptes. Nesen gatavojām zemeņu saldējumu,» stāsta L. Helviga un papildina ar atvašu sacīto – pašu gatavotais ir ar pievienoto vērtību, pavisam cita garša! Kāda draudzene Līgai ieteikusi izveidot ēdienkarti nedēļai, lai vieglāk plānot vajadzības, tas arī ņemts vērā, un tagad pirkumi tiekot veikti bez liela stresa. «Trešdienās braucu iepirkties, un saraksts ir no ceturtdienas līdz ceturtdienai. Bērniem patīk, ja ļauj iesaistīties lemšanā un īstenošanā,» tā L. Helviga.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Malači rundāleši, kamēr Bauska kasās, tikmēr tur jau ģimenes ēd.

pirms mēneša, 2020.04.09 11:08

pīrāgi visiem

tikai pacietību, Bauskas administrācijas "podā" iemests raugs.....šamējie briest!

pirms mēneša, 2020.04.09 12:24

un

aiz durvīm jau pagaidīt nevar, jālien tik iekšā.

pirms mēneša, 2020.04.09 11:52

Es

Tās ir divas māsas,beidz kožļāt situāciju ????

pirms mēneša, 2020.04.09 19:44

Sociālantropoloģiskie novērojumi -

Dod, tas ir kaut kas neraksturīgs lauciniekiem, laucinieki parasti tikai ņem un zog.

pirms mēneša, 2020.04.09 13:35

Dod

To viņi dara vīrusa iespaidā, nobijušies, aborigēniem raksturīgs stāvoklis nesaprotamā priekšā.

pirms mēneša, 2020.04.10 08:58

Bauska

neizskatīsies, jo primāri ir jāmeklē vainīgie, ka nesanāk, jādraud iestāžu vadītājiem ar iespējamām represijām pēc Covid...

pirms mēneša, 2020.04.09 16:04

Dusma

Un tikmēr ğimenes ar 1 un 2 bērniem, kam arī ğimenes budžets iedragāts, var kaut pumpurus vārīt!!! Deklarēšos uz Bausku!! Es nejūtu, ka būtu ar Vīru te nodokļus maksājusi!!!

pirms mēneša, 2020.04.09 16:50

Dumotājai

Ja ir problēmas ar ģimenes budžetu, tad jāvēršas Sociālajā dienestā. Tur arī palīdzēs. Purpināt jau mākam, bet reāli rīkoties diezin vai. Ejiet un pastāstie, cik Jums slikti. Gan palīdzēs...

pirms mēneša, 2020.04.09 20:32

Emma

Bauska vel doma. Ar tādu tempu varbut krize beigsies un nekas nebus jadala- pasiem paliks

pirms mēneša, 2020.04.09 22:34

Bauskai jābūvē sporta halle

Par ēdināšanu neuzklausa racionālus priekšlikumus, bet lielās mokās dzemdē ko nebijušu, nekādi raugi podos te nelīdzēs

pirms mēneša, 2020.04.09 23:00

re

Kas tās par mokām ?

pirms mēneša, 2020.04.10 21:11

nez...

vienalga nesaprotu kăpēc tiek šķiroti bērni.nu kada starpība vai daudzbernu vai maznodrošinātie...bet pustdienas bija visiem bērniem.un krīze var pienākt nemanot visiem

pirms mēneša, 2020.04.10 12:14

:)

pusdienu vietā ēdīsim pustdienas.

pirms mēneša, 2020.04.10 12:28

Vietējās ziņas