Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē skatās un veido filmu

Novembris Rundāles novadā ir atnācis uz kino viļņa. Iepriekšējā vakarā nosvinētā Helovīna atskaņas bija jaušamas Viesturu pagasta kultūras centrā, kur piektdien, 1. novembrī, tika demonstrēta jaunā latviešu filma «Raganu mēnesis». Tajā pašā laikā jaunajā zālē Pilsrundālē ikviens varēja iesaistīties ne tikai filmu skatīšanās priekā, bet arī to radīšanā.

Pazīstamais režisors animators Nils Skapāns un viņa asistente Zanda Zībiņa, kas iepriekš sastrādājušies, veidojot animācijas filmu «Porcelāns» un arī citus projektus, novada domes jauno zāli uz divām stundām pārveidoja par filmu studiju.

«Paši visu darīsit, mēs jums tikai palīdzēsim,» sanākušajiem bērniem un viņu vecākiem paskaidroja N. Skapāns. Un tā arī bija – sākumā tika izdalīts plastilīns, lai no tā katrs izveidotu sev tīkamu tēlu. Animators piekodināja, ka vislabāk ir taisīt ko tādu, kas pārvietojas pa zemi, jo atveidot, piemēram, putnu lidojumā ir diezgan grūti. Tā nu salīdzinoši īsā laikā rundālieši no plastilīna bija izmīcījuši ziloni, princesi, ezi, sēni, tanku, zaķi, feju, Flinstonu mašīnu, gliemezi, mārīti, koku un daudzas jo daudzas čūskas, jo, kā gan citādāk, šis taču ir viņas gads.

Tālāk gatavie tēli tika nesti uz filmēšanas galdu, kur rundālieši bija sastājušies garā rindā. Filmēšana ir laikietilpīgs process, jo jāfiksē tēla katra mazākā kustība.
«Šeit jau tas vēl notiek salīdzinoši ātri, piedāvājam tikai tādu ieskatu leļļu animācijas filmu tapšanas procesā. Parasti stundā uzfilmējam tikai dažus kadrus,» stāsta N. Skapāns. Neraugoties uz to, desmit gadus vecais pilsrundālietis Rainers Mucenieks, kurš ir viens no čūsku autoriem, secināja, ka veidot multenes nav nemaz tik grūti.

Darbnīcā uzfilmētā animācijas filma būs par mīlestību, dažādie tēli tajā viens otram nodod sirsniņu. Filma pirmizrādi piedzīvos labdarības akcijas koncertā «Baltais vakars» Rundāles pilī 27. decembrī. Katra dalībnieka vārds būs redzams beigu titros.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas