Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē spriež par skolas pusdienu finansēšanu 2

Rundāles novada dome apsver iespēju jaunajā mācību gadā no budžeta līdzekļiem nodrošināt ēdināšanu Pilsrundāles vidusskolas jaunāko klašu skolēniem. Tas apspriests sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēdē.Sociālā dienesta vadītāja Kristīne Brūvele stāsta: «Vajadzētu palīdzēt bērniem arī tajās ģimenēs, kurās strādā abi vecāki, bet ienākumi uz vienu cilvēku tikai par dažiem latiem pārsniedz trūcīgās personas statusam atbilstīgo. Tāpēc viņi nevar saņemt sociālo palīdzību.»  Pilsrundāles vidusskolas direktore Anda Liškauska piebilst, ka bērni nereti neēd pusdienas skolā tāpēc, ka vecāki vispār nav griezušies pēc palīdzības sociālajā dienestā. Pirmās klases audzēkņiem pusdienas skolā nodrošina valsts finansējums. No otrās līdz ceturtajai klasei un piecus, sešus gadus veco bērnu pirmsskolas grupās mācās 156 audzēkņi. Lai paēdinātu skolēnus par vienu latu dienā, mācību gadā būtu vajadzīgi Ls 26 520, aplēsis novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Jāapsver, vai šādi līdzekļi jāparedz sociālā dienesta finansējumā, vai jāiekļauj vidusskolas budžetā, spriež priekšsēdētājs.Jautājumu vēl apspriedīs finanšu komitejas sēdē 22. jūnijā, bet galīgo lēmumu pieņems Rundāles novada domes sēdē 30. jūnijā. Iecavas novadā, piemēram, skolu audzēkņiem līdz ceturtajai klasei ēdināšanu jau no 2007. gada septembra finansē pašvaldība, informē Iecavas novada domes finanšu nodaļas vadītāja Indra Latviete.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ne tikai

Bauskas novads!? Izredzētajiem iedos makšķeres, lai iet uz dīķi ķert zivis. Re, cik mēs labi, iedevām jums makšķeres! (Tas nekas, ka dīķī jau sen nav nevienas zivis). Pats vainīgs, ka nevari noķert.... Nav gluži Voltērs, bet nu apmēram tā....

pirms 9 gadiem, 2011.06.22 09:12

Skolotāja

Paldies Dievam, kāds domā arī par to vecāku bērniem, kuri nestaigā pa pagastu un nežēlojas "cik man grūti, man neviens nepalīdz". Visu cieņu Iecavas un Rundāles novadam. Vai Bauskas novads arī līdz tam aizdomāsies?!

pirms 9 gadiem, 2011.06.21 15:12

Vietējās ziņas