Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē svētkus svinēs četras dienas 2

Ar krāšņiem koncertiem, filmu demonstrējumu, pateicības vārdiem un apbalvojumiem aizritēs Latvijas 95. dzimšanas diena Rundāles novadā.

Piektdien, 15. novembrī, plkst. 18 novada domes Jaunajā zālē notiks pasākums «Dāvanas Latvijas 95. dzimšanas dienā!» Sarīkojuma sākumā Lauras Ikertes vadītās Rundāles mākslas studijas un Īras Rozentāles vadītās Svitenes gleznošanas studijas dalībnieku darbu izstādes atklāšana ar sarkanbaltsarkaniem pārsteigumiem, tā teikts pašvaldības mājaslapā.

Pēc ekspozīcijas atklāšanas plkst. 19 demonstrēs latviešu filmu «Sapņu komanda 1935». Režisori Aigars Grauba un Andrejs Ēķis patriotiskās noskaņās attēlojuši Latvijas basketbola izlases piedzīvojumus pirmajā Eiropas čempionātā basketbolā.

Piektdien svētku koncertu varēs baudīt Viesturu pagasta Bērsteles kultūras namā. Apmeklētāju acis un ausis priecēs novada amatierkopas.
 
Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīts sarīkojums «Atrast gaismu citos un sevī» notiks sestdien, 16. novembrī, plkst. 19 Pilsrundāles vidusskolas zālē. Pasākuma organizatore Lilita Lauskiniece aicina vienoties kopīgā lepnumā par savu valsti un novadu, iededzot svecītes logos un pie piemiņas akmens Pilsrundālē.

Šajā vakara sarīkojumā gaidāma konkursa «Sakoptākās sētas 2013» uzvarētāju un iestāžu izvirzīto sabiedriski aktīvāko darbinieku apbalvošana. Tiek aicināti uz pasākumu visi ļaudis, lai pateiktos novadniekiem, kuru profesionālā un saimnieciskā darbība pelnījusi atzinību un vienotos kopīgā svētku gaidīšanas priekā.

Sestdienas vakarā varēs baudīt XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku atskaņas un Aktrises Zanes Jančevskas, komponista Valda Zilvera un mūziķa Andra Daņiļenko koncertprogrammu «Es gribu dzīvot Latvijā».

Varēs skatīt izstādi «Būt gaismā» un paredzēta svētku uguņošana «Sveiciens Latvijai!». Noslēgumā plkst. 21 svētku balle pie galdiņiem ar grupu «Sākums».

Savukārt Svitenes pagastā svētkus svinēs 17. novembrī. Plkst. 17 jauniešu nevalstiskā organizācija «Mums pieder pasaule» organizēs nakts trasi «Latvija naktī». Svitenes muižas parkā būs mīklas, spēles un meklējumi – viss par un ap Latviju. Trases sākums būs pie Svitenes skolas, kur komandām divu līdz četru cilvēku sastāvā jātiekas, līdzi ņemot lukturīti.

Pēc izdarībām svaigā gaisā visi aicināti uz koncertuzvedumu «Šī vieta Dieva dota zemes virsū mums» Svitenes tautas namā. Sarīkojuma sākumā plkst. 19 varēs lūkot novada amatierkopas, ballē spēlēs muzikants Bocmanis Andža.

Viesturu kultūras centrā valsts dzimšanas dienai veltīts koncerts būs skatāms 18. novembrī plkst. 12.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ix

Cik tas izmaksās kaut vienreiz uzrādītu patieso summu.

pirms 6 gadiem, 2013.11.16 13:53

dolārs

ne jau summā, bet to cilvēku lielajā darbā, kuri svētkus organizē un strādā, lai citi baudītu, skatītāju sirds siltumā un svētku sajūtā ir tā sāls! Īstam latvietim šie ir svarīgi svētki! Tos svin gan , kad ir, gan- kad nav naudas!

pirms 6 gadiem, 2013.11.16 14:36

Vietējās ziņas