Rundālē tiksies stāstnieki, cildinās Baronu un apspēlēs zirgus

Rundāles novadā divas dienas norisināsies pasākums «Bērīt’s mans kumeliņš», kas būs veltīts Krišjāņa Barona 180 gadadienai, portālu informē sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Sarīkojums paredzēts 25. un 26. septembrī. Piektdien plkst. 16.30 novada domes jaunajā zālē atklās fotogrāfiju izstādi «Ar vējiem krēpēs», un paredzēta tikšanās ar zirgu vārdotāju Eināru Nordmanu. Plkst. 17 pētniece Inese Tone stāstīs par zirgu krāsu dažādību un folkloras kopas «Savieši» prezentēs savu jauno disku «Zirga pase». Dienas noslēgumā paredzēta vakarēšana pie ugunskura kopā ar «Stāstu bibliotēku» dalībniekiem, ciemiņiem un vietējiem iedzīvotājiem.

Nedēļas nogalē no 25. līdz 27. septembrim novadā noritēs arī tradicionālais 4. Zemgales stāstnieku festivāls «Gāž podus Rundālē!», tāpēc tā dalībnieki piedalīsies vairākās pasākuma aktivitātēs.

Savukārt sestdien, 26. septembrī, Pilsrundāles mājtirgū no plkst. 10 līdz 13 notiks tirgošanās un koncerts «Ar zirgu uz rudens tirgu». Tajā uzstāsies folkloras kopa «Svitene», vidējās paaudzes deju kolektīvs «Rundāle», deju kopa «Ir varianti», dejotājas no «Magnolijām», līnijdejotāji no «Nāc dejot», koklētāju ansamblis un Vabaļņinku kultūras nama folkloras kopa no Lietuvas, kā arī «Stāstu bibliotēku» dalībnieki.

Pasākumā ciemosies Tērvetes dabas parka meža tēli, tiks izstādīti Rundāles mākslas skolas audzēkņu darbi un varēs cienāties ar rudenīgu zupu.

No plkst. 13 – 16 paredzēti jāšanas paraugdemonstrējumi, vizināšanās droškā, jauno jātnieku sacensības, reitterapija un iespēja fotografēties. Domes jaunajā zālē Pilsrundālē izrādīs filmu studijas «Rija» animācijas filmu «Zelta zirgs».

Vakarā paredzēta ekstravaganto kroņu darbnīca ar Brigitu Strodu. Līdzi jāņem nepieciešamie atribūti un jāpiesakās pie kultūras darba organizatores Lilitas Lauskinieces.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas