Rundālē uzplaucis pavasaris; franču dārzs apmeklētājiem slēgts 4

Ar savu daili Rundāles pils dārzā žilbina krokusi, agro šķirņu narcises un hiacintes. Ziedoni steidz sagaidīt arī tulpes, kuras savas lapas jau izlaidušas virs augsnes. Valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ pavasara gaidītāko vēstnešu burvība jāvēro no attāluma, jo Rundāles pils dārzs apmeklētājiem slēgts. Visticamāk, tas nebūs pieejams arī krāšņajā tulpju ziedēšanas laikā, prognozē Rundāles pils muzeja parka nodaļas vadītāja vietniece Ieva Reinvalde.

Speciāliste atklāja, ka dārza augi ir pārziemojuši labi. Siltā ziema pasteidzinājusi lazdu ziedēšanu, kā arī kizils jau esot savu pavasara spozmi zaudējis. «Kopumā situācija ir pieņemama, bet, ņemot vērā silto ziemu, būs vairāk jādomā par augu kaitēkļu ierobežošanu, jo tie īsti nav izsaluši. Rozes ir veiksmīgi pārziemojušas, taču ziemai neraksturīgie laikapstākļi ir veicinājuši arī rožu krūmu izplaukšanu, tādēļ pašlaik esam piesardzīgi un krāšņumaugus, kas ir jutīgāki, piesedzam ar džutas maisiem. Tiklīdz vairs nebūs brīdinājumu par aukstuma periodiem, rozes atsegsim,» skaidro I. Reinvalde.

Viņa uzsver, ka patlaban uzmanība pievērsta rožu dārza sakopšanas darbiem, kā arī ir plānots sastādīt heihēru un atraitnīšu stādus parterdobēs. Pagājušajā nedēļā izlīdzējās ar esošajām darbarokām, bet šonedēļ talkā nāks sezonas strādnieces. I. Reinvalde skaidro, ka nepieciešams jau ravēt, jo virza nekur nav pazudusi un lekni zeļ pils dārza dobēs. Netiekot aizmirsts arī par sīpolpuķu mēslošanu, jo pašlaik tām ir nepieciešams mēslojums, kur slāpeklis un fosfora saturs ir apmēram vienādās attiecībās, bet kālija ir vairāk, jo tas nodrošina sīpolaugu augšanu un ziemcietību. Pārējos dārza augus, tai skaitā rozes, plānots bagātināt aprīļa sākumā ar komplekso mēslojumu, kam pievienots nitrifikācijas inhibitors, kas augiem nodrošina slāpekļa pakāpenisku izmantošanu, tā samazinot slāpekļa zudumus.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

alle

Tāpēc, ka tur pulcētos cilvēki un būtu inficēšanas risks. Netupī.
Savukārt laist iekšā pa pāris apmeklētājiem un uzraudzīt, lai visi ierobežo 2m būtu murgs. Tāpēc arī slēgts.

pirms gada, 2020.03.31 14:11

alle

Atvainojos, bija domāts "lai visi ietur 2m".

pirms gada, 2020.03.31 14:14

lop

pavasari dabaa nevins nav atceelis,tapec riecasimies virtuaali un cereesim to labaako!

pirms gada, 2020.03.31 20:13

Vietējās ziņas