Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē valsts svētkos godina savējos 9

Ģimeniski un sirsnīgi, pateicoties vietējiem cilvēkiem par viņu līdzdalību novada dzīvē, - tā Latvijas valsts proklamēšanas dienu 18. novembrī atzīmēja Rundālē. Pa sveču iezīmētu sarkano paklāju dodoties uz svētku norises vietu, pie ieejas Pilsrundāles vidusskolas zālē katram pie tērpa tika piesprausta šī vakara piederības zīme - sarkanbaltsarkanā lentīte. Svētku vakara dalībniekus uzrunāja novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, bet pasākumu vadīja tā režisore Lilita Lauskiniece.Atgādinot, ka ikviens cilvēks ir daļa no Latvijas, vakara gaitā tika godināti novada aktīvākie sportisti, iedzīvotāju un novada iestāžu ieteiktie sabiedriski aktīvākie, izpalīdzīgākie ļaudis. Viņiem un pārējiem par prieku dziedāja Igo, kuram piebalsoja zālē sēdošie. Par mūža ieguldījumu novada domes balvu saņēma pedagoģes Rudīte Gustiņa, kura jau 48 gadus skolo rundāliešu bērnus, un Danute Kuruļenko, kura 40. gadu strādā pirmsskolas grupā Bērstelē. Par dažādiem sasniegumiem izglītības darbā balvas saņēma vēl vairāki Pilsrundāles vidusskolas, Saulaines profesionālās vidusskolas, pirmsskolas iestāžu «Mārpuķīte» un «Saulespuķe» darbinieces.Beigusies trīs gadus ilgusī Rundāles pašvaldības sadarbība ar Nīderlandes fondu «KNHM», kura finansiālu atbalstu ieguvuši iedzīvotāju projekti vietējās vides uzlabošanai. 18. novembra vakarā pārsteigumu piedzīvoja Viesturu pagasta iedzīvotāja Danute Rūtere. Viņai piešķirta fonda īpašā prēmija - 500 eiro, jo Danutes sekmīgi sagatavotie projekti realizēti 2009., 2010. un 2011. gadā. Tika nosaukti konkursa «Sakoptākā sēta» uzvarētāji sešās nominācijās, sākot ar lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem, kur par izcilāko šogad atzīta Aivara un Ivetas Borkovsku zemnieku saimniecība «Sintijas». Par skaistāko lauku viensētu atzītas Viesturu pagasta «Vāverītes», bet atzinība vēl triju māju saimniekiem. Vērtējot ģimenes māju apkārtni, žūrija par labākajām atzinusi uzreiz trīs - pilsrundāliešu Bobrovu, saulainiešu Šulcu un svitenieku Matulēviču ģimenes veikumu. No tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas uzņēmumiem par jaukāk iekopto apkārtni atzīts Ikertu ģimenes viesu nams «Baltā māja». Glītāk sakoptās daudzdzīvokļu mājas atrodas Viesturu pagasta Vairogā un Bērstelē, bet čaklākās mazdārziņu kopējas ir Zina Ziemele, Dace Ziemele un Anna Vasiļevska. Svinīgais vakars noslēdzās ar uguņošanu, kopā ar gaismas dzirkstelēm gaisā sūtot laba vēlējumus dzimšanas dienā Latvijai. Šodien, 19. novembrī, svētku koncerts, kurā piedalās vietējās amatierkopas, plkst. 16 sāksies Viesturu kultūras centrā. Svitenē novada jauniešu biedrība «Mums pieder pasaule» plkst. 18 aicina uz nakts orientēšanās skrējienu, pēc tā plkst. 19 koncerts Svitenes kultūras namā. Tur pirmā uzstāšanās būs šajā rudenī izveidotajam Rundāles novada korim, piedalīsies arī citas novada un pagasta amatierkopas.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

rundālnieks

visi kam bija interese atnāca un baudīja jauko pasākumu, paldies organizētājiem!

pirms 8 gadiem, 2011.11.22 21:39

Kika

Lai tik strādā žurnaļugas, par to viņiem dome maksā.

pirms 8 gadiem, 2011.11.21 11:20

Jautājumam

Palasot portālu, jāsaprot, ka izdarīts jau ir gandrīz viss iespējamais - žurnālisti 18. novembrī bijuši uz valsts svētku pasākumiem, kas vienlaicīgi notika Iecavā, Rundālē, Vecumniekos.

Katra novada katrā pagastā taču notiek valsts svētku koncerts. Uz katru laikam BDz nevarēs pagūt. Gluži vienkārši, rakstītāju redakcijā nav tik daudz. Beigu beigās arī viņi nevar strādāt cauru diennakti un vispāŗ bez brīvdienām.

Taču ir izeja - mums pašiem ir jāraksta avīzei par to, kas pie mums notiek, jānosūta bildes avīzei. Kāpēc gan ne?
Jo - īstenībā, ne jau BDz vajag, bet mums vajag, lai par to uzzinātu citi un īsti vietā ir arī palepoties ar to kas labs. Citādi liekas, ka Bauskas novadā tikai dus uz ausīm.

pirms 8 gadiem, 2011.11.21 09:34

jautājums

Ļoti patīkami, ka avīze painformē, ka Rundālē notiek valsts svētku svinēšana. Bet kā jau vienmēr ir kāds kurš ir neapmierināts (tas ir es), jo piemēram jau daudzus gadus Īslīces vidusskolas skolēni, Īslīces pagasta pašdarbnieki 3 reizes gadā (18.nov., Ziemassvētkos un Māmiņu dienā) sniedz vienkārši fantastisku koncertu (daži šovu dalībnieki nobāl), bet ne reizes neesmu izlasījis ne raksta galu par šo jauko pasākumu. Varbūt uz priekšdienām Bauskas Dzīve labosies????

pirms 8 gadiem, 2011.11.21 08:18

???

Tas vai tā, kurš ir Kika,

kā ar garīgo veselību?

pirms 8 gadiem, 2011.11.20 17:02

Kika,Tu dumja vai kā?es neesmu ne domē strādājošā,ne arī man apbalvojums piešķirts-aizgāju un priecājos gan par koncertu,gan cilvēkiem ,kas pelnījuši apbalvojumus un arī uguņošanu noskatījos kopā ar citiem

pirms 8 gadiem, 2011.11.20 10:53

piedalījos

Lej, lej! Tikai zini mēru,Kika! Visi un ikviens varēja piedalīties!

pirms 8 gadiem, 2011.11.20 10:45

kikai

Ja pati izdomā savus nosacījumus, kurš drīkst vai nedrīkst apmeklēt pasākumu, tad sēdi mājās un skaties pa logu.
Ikvienam bija iespēja apmeklēt šo jauko pasākumu.

pirms 8 gadiem, 2011.11.20 00:19

kika

parastie mirstīgie rundālieši nedrīkstēja piedalīties, tur tik varēja tie, kam piešķirti apbalvojumi vai, kas strādā domē...pat strādājošo vīri un sievas nedrīkstēja piedalīties:(........un salūtu vajadzēja vērot no mājas loga.

pirms 8 gadiem, 2011.11.19 22:44

Vietējās ziņas