Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles biedrības cer uz atbalstu pašvaldībā

Rundāles novada Viesturu pagasta senioru apvienība «Vakarvējš» ir pirmā novada sabiedriskā organizācija, kas šogad lūdz pašvaldības finansiālu atbalstu savu aktivitāšu rīkošanā, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Kopš 2011. gada Rundāles novada sabiedriskajām organizācijām ir iespēja saņemt finansiālu atbalstu līdz 300 latiem gadā jeb 426, 86 eiro dažādu pasākumu realizācijai sociālajā, izglītības, kultūras un jaunatnes jomā. Pateicoties pašvaldības atbalstam, tiek organizēti dažādi tematiskie, sporta un kultūras pasākumi.

K. Kociņa stāsta, ka pērn šo iespēju izmantoja trīs biedrības. Jauniešu nevalstiskā organizācija «Mums pieder pasaule» novada domes atbalstu ieguldīja kā līdzfinansējumu LEADER projektā, kas ir mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes lauku attīstībai. Savukārt pensionāru biedrības «Vakarvējš» un «Sudrabupe» finansējumu izmantoja, rīkojot dažādus tematiskos pasākumus senioru dzīves kvalitātes un zināšanu līmeņa celšanai.

Biedrība «Vakarvējš» novada domes sniegto atbalstu izmanto jau divus gadus. Deputāti finanšu komitejas sēdē atbalstīja biedrības iesniegto projektu «Senioru pilnvērtīgai dzīvei».

Šogad pensionāri plāno izzināt mājražošanas iespējas un izaicinājumus Codes siera ražotnē pie uzņēmējas Ingas Celmas, sakopt teritoriju pie Mežotnes baznīcas, apzināt un popularizēt latviskās kulinārijas tradīcijas pasākumā «Kartupelis – ikdienā un svētkos». Pavasarī aktīvisti varēs izgatavot putnu būrīšus un piedalīties citās nodarbēs.

Līdzīgi kā pērn, pensionāri atzīmēs Starptautisko veco ļaužu dienu. Pagājušā gada rudenī viņi apciemoja un apdāvināja 18 seniorus, kuriem ir ierobežotas pārvietošanās iespējas. Šogad plānots viesoties pie desmit pensionāriem. K. Kociņa atklāj, ka daļa biedrības rīkoto pasākumu ir atvērti plašākai publikai, tāpēc tiek domāts par pasākumu reklamēšanu, lai vairotu to lietderību. 

Biedrībai ir iespēja saņemt 426 eiro no novada domes. Šo summu plāno ieguldīt fotoaparāta iegādei, transporta izdevumiem un reprezentatīvo materiālu izgatavošanai. Apmeklēto objektu ieejas biļetes un uzkodas saviesīgos pasākumos apņemas sagādāt pati biedrība.

Svitenes pagasta pensionāru apvienība «Sudrabupe» novada domes atbalstu izmanto kopš biedrības izveidošanas, kas ir trīs gadi. Tās vadītāja Velta Kočajeva informē, ka biedrībā ir apsprieduši šogad gaidāmās aktivitātes un plāno iesniegt projektu, bet nav bijis laika to uzrakstīt. Viņa lēš, ka pieteikums novada domē varētu nonākt februāra beigās vai marta sākumā.

Tikpat aktīvi atbalstu izmanto jauniešu biedrība «Mums pieder pasaule». Tās valdes locekle Vita Reinfelde stāsta, ka biedrība bez šīs palīdzības nevarētu iztikt. «Līdz šim šos 300 latus izmantojām dažādu lielāku projektu līdzfinansējumam. Tas ļauj mums sarīkot foršus pasākumus,» atzīst V. Reinfelde, piebilstot, ka jaunieši vēl nav vienojušies, kādām aktivitātēm nauda noderētu visvairāk, bet padomā ir pāris ideju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas