Rundāles gleznu konkursā darbus vērtē paši jaunie mākslinieki

Svitenes muižā otrdien, 24. novembrī, pulcējās Rundāles novada bērnu un jauniešu gleznu un zīmējumu konkursa «Garā pupa» dalībnieki. Konkursa rīkotājas – pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja Sandra Kerēvica un Rundāles mākslas skolas pedagoģe Īra Rozentāle – apbalvoja labākos jaunos māksliniekus un pasniedza nelielas saldās balvas visiem, kas bija iesnieguši darbus, kopskaitā ap 30.

Par labākajiem atzīti Zvirgzdu ģimenes bērni – Roberts, Rasa un Irbe, Laura Ivanova, Kristaps Kristiāns Beitiņš, Dāvis Jurševics un Līga Gile. Veicināšanas balvas saņēma Solvita Ogrēna, Adrianas Sedijs un Sabīne Freimane.

Paši jaunie mākslinieki, viņu vecāki un vecvecāki, sanākušie skolas atbalstītāji un pedagogi apskatīja konkursa darbu izstādi. To bija iekārtojusi žūrijas dalībniece – mākslas skolas audzēkne Ieva Barvida. Ī. Rozentāle uzteica meiteni par profesionālu skatījumu.

Bērnu darbos līdz ar oriģinālām idejām bija redzams nevaldāms krāsu prieks un radoša ekspresija. Ī. Rozentāle teic – māksliniekus iedvesmo Svitenes muižas ēka un apkārtne, kur saglabāts un atjaunots reiz krāšņais mantojums. Savukārt S. Kerēvica pauž – Rundāles novada bērniem ir liela priekšrocība gan iedvesmojošā Svitenes muižas vide, gan iespēja mācīties pie mākslinieces Ī. Rozentāles.

Sarīkojumā uzstājās Svitenes skolas bērnu ansamblis ar vadītāju Guntu Noviku, Rundāles novada mūzikas skolas audzēkņi Līga Atsupena un Ailita Marčenkova ar pedagogiem Inesi Lavrinoviču un Valdi Berezinu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas