Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novadā atklāts jauniešu informācijas punkts

Bērnudārzā «Mārpuķīte» Saulainē piektdien, 12. jūlijā, atklāts Rundāles novada jauniešu informācijas punkts un prezentēta «Runājošā siena», informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Informācijas punkts izveidots un iekārtots pirmsskolas izglītības iestādes «Mārpuķīte» pirmajā stāvā, svinīgi atklāts piektdien ar lentes pārgriešanu, novada domes priekšsēdētāja Aivara Okmaņa uzrunu un laba vēlējumiem no novada nevalstiskajām organizācijām. Amizants un asprātīgs bija Svitenes «Sudrabupes» un Viesturu «Vakarvēja» pensionāru vēlējums jauniešiem, klātesot biedrību vadītājām Veltai Kočajevai un Dzidrai Ročānei.

Jauniešu biedrība «Inicio» demonstrēja videosveicienu ar izzinošiem skaidrojumiem, kā meklēt informāciju uz «Runājošās sienas» – interaktīvas tāfeles. «Eurekas» jaunieši svinību dalībniekiem bija sagatavojuši vairākus jautājumus, iesaistot visus jautājumu un atbilžu spēlē.
«Bauskas Dzīve» novēroja, ka atklāšanas sarīkojuma noslēgumā visi locīja papīra lidmašīniņas, uz viena spārna uzrakstot novēlējumu jauniešu informācijas punkta darbībai, uz otra – punkta iespējamo nosaukumu. Tad lidmašīniņas tika izmestas nākotnes lidojumā. Vistālāk aizlidoja novada domes priekšsēdētāja raidītā.

Tagad informācijas punktā ir izveidots jauniešu aktivitāšu grafiks līdz novembrim. Ir sagaidāma jauniešu nevalstisko organizāciju sadraudzības diena, kad notiks izzinošo un prāta spēļu turnīrs un āra aktivitātes Mežotnes pilskalnā. Paredzētas tikšanās ar novada domes darbiniekiem un deputātiem, veselības jautājumiem veltīti pasākumi, citas informatīvas un izklaidējošas tikšanās, stāsta projekta koordinatore K. Kociņa.
Projekta laikā tika iegādāts inventārs dažādu informatīvu pasākumu organizēšanai – multifunkcionāla ierīce ar printeri, skeners un kopētājs, portatīvais dators ar programmatūru, televizors, videokamera un mājas kinozāle. Lai sniegtu jauniešiem iespēju lietderīgi pavadīt brīvo laiku, nopirkts tenisa galds, novusa komplekts, dažādas izzinošās un prāta spēles. «Runājošās sienas» izveidošanai un aktualizēšanai ir iegādāts infostends, statīva tāfele, fotogrāfiju izstādīšanas komplekti, sliede ar slīdošajiem āķīšiem un trosītēm informācijas eksponēšanai.

Projekts «Informācijas punkta jauniešiem izveide Rundāles novadā» pilnā apmērā finansēts no Izglītības un zinātnes ministrijas, kopējās izmaksas ir 4189 lati. «Informācijas punkts Saulainē tiek veidots kā Rundāles novada jauniešu centra Svitenē struktūrvienība. Ar laiku tiek plānots šādus punktus atvērt visās novada lielākajās apdzīvotajās vietās,» informē projekta vadītāja, Rundāles novada domes speciāliste IT un izglītības jomā Zinaida Sparāne.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas