Rundāles novadā atsākas klātienes mācības 1.-4.klasēs

Rundāles novadā, ņemot vērā zemus Covid-19 izplatības rādītājus, no šodienas, 8.marta, tiek atsāktas klātienes mācības 1.-4.klasēs. Pēdējās divās nedēļās saslimušo skaits šeit ir no viena līdz pieciem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Pilsrundāles vidusskolas direktore Antra Žukovska apliecināja, ka mācību iestādē viss sakārtots, lai šodien uzņemtu 1. – 4. klašu skolēnus. Ir gan apstākļi distances un nepieciešamo kvadrātmetru nodrošināšanā, gan sagādātas sejas maskas, gan pielāgota mācību stundu sistēma. Šajā klašu grupā skolā ir 107 audzēkņi. Jau ceturtdien viss personāls, 30 saimnieciskie darbinieki un skolotāji, kas strādās ar šiem bērniem, veica siekalu testu, kontrole notiks katru nedēļu.

«Bauskas Dzīves» uzrunātā Pilsrundāles vidusskolas 4. klases audzēkņa Ernesta māmiņa Kristīne Dzidruma pauž bažas par vispārējo situāciju valstī. Viņa nav pārliecināta, vai tagad vajadzētu bērnus sūtīt uz skolu. «Ņemot vērā to, ka epidemiologi un veselības ministrs informē par gaidāmo infekcijas uzliesmojuma trešo vilni, man lēmums tagad sākt mācības klātienē šķiet pretrunīgs,» viņa teic. Ernests mācoties ļoti patstāvīgi, iegājis ritmā, ar visu labi tiek galā, jo ļoti prasmīgi strādā viņa skolotāja Ilga Vaičūne. Jau sestdienās vai svētdienās ir atsūtīts plāns visai nedēļai, mācību process norit tiešsaistē. Ernestam mamma palīdzot tikai tīri tehniski, tajos brīžos, kad internets «saķeras vai pārtrūkst», kad datoru nepieciešams restartēt, jo viņi dzīvo lauku mājās tuvu Lietuvas robežai un ar interneta nodrošinājumu ļoti gludi neesot.

Kristīne atklāj, ka attālinātās mācības sagādājušas problēmas pirms gada – tajā pavasarī, tad bijis tiešām grūti, bet tagad esot viegli un viņi uz skolu šajā situācijā neraujoties. Bažas rada gan tas, ka bērns tiks izrauts no ierastās vides un ritma un viņam tiks radīts lieks stress, gan epidemioloģiskā situācija, gan sejas aizsargmaskas lietošana visu mācībstundu laiku.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas