Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novadā atzīmēs Dzejas dienu

Rundāles novada Pilsrundāles bibliotēka 11. septembrī plkst. 17 un Svitenes tautas namā plkst. 15 kopā ar dzejniekiem pirmo reizi svinēs Dzejas dienu.
 
Bibliotēkā apmeklētājus gaidīs dzejnieks, mūziķis un mākslinieks no Bauskas puses Gatis Zotovs. «Viņš noteica, ka savu dzeju neprot lasīt, tāpēc to izdziedās dziesmās,» atklāj bibliotēkas vadītāja Aelita Ramane.

Vadītāja atklāj, ka pirms gada, plānojot pasākumu grafiku bibliotēkā, nolēmusi uzaicināt mūspuses mākslinieku vairāku iemeslu dēļ. Viņa krāj kopējā mapītē cilvēku vārdus, ar kuriem vēlētos tikties vai kurus labprāt uzaicinātu uz bibliotēku. Pēc 2008. gadā tapušas publikācijas avīzē dzejnieks nokļuvis šajā sarakstā. Pirms gada notika personīga iepazīšanās, vadītāja atzinīgi vērtē arī viņa radošās izpausmes. «Sakrita visas zvaigznes, un sapratu, ka beidzot jāaicina ciemos,» tā noteic A. Ramane.

Šāds pasākums par godu Dzejas dienām bibliotēkā notiek pirmo reizi. Iepriekš bijušas nelielas akcijas, piemēram, kāda izstāde, atsauksmju rakstīšana par izlasītajiem dzejoļiem, bet tam parasti ir neliela atsaucība. Ieeja pasākumā bez maksas, bet ar ziediem dzejniekam, tā uzsver bibliotēkas vadītāja.

Līdzīgā gaisotnē Dzejas dienu atzīmēs arī Rundāles novada Svitenes pagastā. Pensionāru apvienība «Sudrabupe» Svitenes tautas namā uz tikšanos ir uzaicinājusi vietējo novadnieci, dzejnieci Aiju Grīnbergu. «Daudzi varbūt nemaz nezina, ka viņa raksta dzeju. Varēs iepazīt autordarbus,» to «Sudrabupes» vadītāja Velta Kočajeva min par iemeslu dzejnieces dalībai pasākumā. Kopā dzejniecei ir sarakstītas desmit grāmatas, tāpēc pasākuma saturam ir plaša bāze.

V. Kočajeva atklāj, ka viņi par godu Dzejas dienai sarīkojumu rīko pirmo reizi. Savukārt Rundāles novadā ikgadēji oktobrī tiek organizēts Dzejas dienas pasākuma cikls «Pēcgarša». Taču Pilsrundāles bibliotēkas vadītāja uzsver, ka viņai šķita svarīgi Dzejas dienu nosvinēt tieši 11. septembrī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas