Rundāles novada bibliotēka sāk iekārtoties jaunajās telpās 3

Rundāles novada multifunkcionālajā centrā (MFC) viena no lielākajām ieguvējām noteikti būs bibliotēka. Jūlija beigās sākās pārvākšanās uz jaunajām telpām. Tie, kas kaut reizi ir mainījuši dzīvesvietu, zina, cik «viegli» ir pārcelt grāmatas... «Bauskas Dzīve» pabija bibliotēkas vecajā adresē jurģu dienā, kad 12 300 vienību, tajā skaitā 9000 grāmatu, jau bija rūpīgi pēc īpašas sistēmas sagatavotas saiņos, lai pārvietotu uz MFC.

Aelita Ramane, bibliotēkas vadītāja, pastāstīja: «Jaunās telpas ir fantastiskas. Galvenais ieguvums ir krājuma pieejamība apmeklētājiem, plašums un svaigs gaiss. Ērta lasītavas zona, pārskatāmi nozaru literatūras plaukti, protams, arī daiļliteratūra. Te viegli būs iekļūt arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Darbojas gaisa kondicionieris, kas īpaši vērtīgi sarīkojumu stundās un karstos vasaras mēnešos. Bieži vien potenciālie apmeklētāji man teikuši, ka uz bibliotēkas sarīkojumiem nenāk, jo nejūtas fiziski labi «saspiestajā» gaisā.

Visas telpu priekšrocības apgūsim, kad sāksim tās apdzīvot, bet skaitļi ir pārliecinoši. Līdz šim strādājām 65 kvadrātmetros daudzdzīvokļu mājas šaurībā. Tagad krātuve vien 33 kvadrātmetri. Atsevišķs stūrītis mazajiem bērniem – 12 kvadrātmetri; kopējais platības ieguvums ir 177 kvadrātmetri. Tehnoloģiju jomā īpašu pārmaiņu nav, datoru skaits un aprīkojums iepriekšējais. Pagājušajā gadā, gatavojoties patīkamajām pārmaiņām, konkursa kārtībā izvēlējāmies Jolantas Jonikānes veidoto bibliotēkas logo – attēlā  karmīnsarkana roze atvērtā grāmatā.»

Talkā ar transportu nāca  novada komunālā dienesta speciālisti Kaspars Beinarovičs,  Edgars Gaurilovs un Sandris Plucis, kaimiņi, ciemata iedzīvotāji un mazie, čaklie grāmatu lasītāji. Brāļiem Markam un Marekam Abražūniem grāmatas patīk –, skolai gatavojoties, izlasījuši A. A. Milna «Vinniju Pūku un viņa draugus» un E. Blaitonas «Slaveno pīlēnu Timu». Patrīcijai Laizānei tikai septiņi gadi, bet kopā ar vecāko brāli Ričardu smagos grāmatu saiņus viņa cilāja dūšīgi. Patīk lasīt, nesen iepazīti M. Kastoldi «Rūķu gadalaiki». Septiņus gadus vecais pilsrundālietis Enrijs Rojs Ronis centās neatpalikt no lielajiem talciniekiem. Gribas novēlēt, lai grāmatu «ķēdīte» arī uz bibliotēkas jaunajām telpām ved visdažādākos lasītājus – bērnus, jauniešus un dzīves pieredzes bagātos.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Rudīte

Lai TEV, AELITA, viss izdodās kā iecerēts! Pati to piedzīvoju 2008.g.,kad no Jaunsvirlaukas pārkravājos uz Dzirniekiem-grāmatas pārvedot ar personīgo Golfiņu!

pirms gada, 2019.08.02 09:01

Inese

Ar nepacietību gaidu atvēršanu...???????? Lai raitas rokas visu iekārtojot!!!

pirms gada, 2019.08.02 09:52

sniegs

Tā modernizācija visvairāk bija vajadzīga bibliotēkai, aptiekai un medpunktam. Tie kungi varēja palikt Bērstelē.

pirms gada, 2019.08.02 15:16

Vietējās ziņas