Rundāles novadā divu dienu svētkos cildina zirgus 10

Sarīkojums «Bērīt’s manis kumeliņis» 25. un 26. septembrī Rundāles novadā bija veltīts staltajam, strādīgajam, folklorā apdziedātajam un cilvēku mīlētajam dzīvniekam – zirgam.

Dalībnieki varēja izvēlēties izzinošas un izklaidējošas aktivitāte, tomēr pasākums cerēto atsaucību neguva – apmeklētāju bija gaužām maz. Novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis «Bauskas Dzīvei» teic – tas raisa pārdomas, vai ir vērts rīkot tik apjomīgus un dārgus sarīkojumus, ja tos neapmeklē. Grūti saprast, kāpēc cilvēki sēž mājās un neiesaistās, piebilst A. Okmanis.

Laukumā, kur pulcējās zirgi ar jaunajām jātniecēm, notika jāšanas paraugdemonstrējumi un iepazīšanās ar cēlajiem dzīvniekiem, varēja doties izjādē un nofotografēties.

Sarīkojumu atklāja novada domes jaunajā zālē ar zirgu vārdotāja Eināra Nordmana fotogrāfiju izstādi «Ar vējiem krēpēs». Pētniece Inese Tone stāstīja par zirgu krāsu dažādību, priekšnesumu sniedza folkloras kopa «Savieši». Pasākuma pirmā diena noslēdzās ar vakarēšanu pie ugunskura kopā ar Zemgales stāstnieku festivāla dalībniekiem, kas nedēļas nogalē pulcējās tradicionālajā festivālā.

Programmas «Stāstu bibliotēka» vadītāja Aelita Ramane skaidro, ka 2009. gadā sarīkojums bija iecerēts kā vienas dienas notikums, bet izvērtās par ikgadēju festivālu. «Ja festivālu neapvienotu ar kādu citu lielu pasākumu novadā, tas izvērstos par garlaicīgu semināru,» uzskata bibliotekāre, solot, ka nākamgad varēs svinēt festivāla piecgadi.

Sestdien galvenā rosība notika Pilsrundāles mājtirgus laukumā, kur uzstājās folkloras kopa «Svitene», deju grupas «Rundāle», «Ir varianti», «Magnolijas», «Nāc dejot», koklētāju ansamblis, kā arī Vabaļņinku kultūras nama folkloras kopa no Lietuvas. Apmeklētāji varēja baudīt gardu zupu, aplūkot Rundāles mākslas skolas audzēkņu un stāstnieku darbus, kas tapa mākslinieces Īras Rozentāles vadībā. Vakarā tika atvērta ekstravaganto kroņu darbnīca ar Brigitu Strodu.

Vairāk par pasākumu Rundālē lasiet 28. septembra «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Marīte

ko tad Okmanis satraucas- kas gribēja, bija! Naudiņu iedeva fonds un pārējais ir rīkotāju entuziasms.

pirms 5 gadiem, 2015.09.28 10:19

sviteniete

Šogad tāda tendence.Pie mums ar bija maz.Žēl to rīkotāju.

pirms 5 gadiem, 2015.09.28 10:25

Rudens

Rudens lauku ļaudīm ir aizņemts, dienas īsas, dārzi jānovāc. Nevar tak visas brīvdienas skraidīt apkārt. Kaut kad veša jāizmazgā un savs pagalms jāsatīra.

pirms 5 gadiem, 2015.09.29 07:28

zirgs

Nu, bet cik var tusēt? Kādreiz taču mājās arī ir jābūt un kaut kas jāpadara!

pirms 5 gadiem, 2015.09.28 10:51

Mrs.

Ja būtu bijusi kaut kur kaut vismazākā reklāma, noteikti šo pasākumu apmeklētu! Lūdzu, lūdzu, reklamējiet, informējiet sabiedrību! Kā tad lai uzzina, kur kas notiek? Bauskas Dzīve, acīmredzot, kaut ko dara tikai par lielu naudu. arī bauska .lv neviena vārda par šo notikumu, tāpat arī par to, ka divas dienas Bauskā norisinājās starptautiska suņu izstāde.
Ja neesam telepāti, tas viss mums paite secen.

pirms 5 gadiem, 2015.09.28 13:16

Garfields

Iesaku būt laikmetīgiem un sekot B, I, R, V pašvaldību profiliem faceboka

pirms 5 gadiem, 2015.09.29 12:59

pūļa elks

Nebij jau nu tik maz.Tirgū bija gana ļaužu, jo deva zupu.Pie zirdziņiem gan mazāk, bet bija dikti feini! Kas nebij, paši vainīgi!

pirms 5 gadiem, 2015.09.28 16:27

kronis visam

Nu tā Kroņu gatavotāja bija SUPER!Paldies, ka Lilita atveda pie jums! Mēs ar viņu sev aizrunājām!

pirms 5 gadiem, 2015.09.28 16:33

a bet

kas bija viens un tas pats? Viss bija pa jaunam

pirms 5 gadiem, 2015.09.30 20:41

Vietējās ziņas