Rundāles novadā folkloras kopas aicina svinēt Ūsiņdienu

Rundāles novada zemnieku saimniecībā «Jaunlejnieki» pirmdien, 4. maijā, tiks svinēta Ūsiņdiena, portālu informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.
 
Pasākumu, kurš sāksies plkst. 14, organizē Rīgas folkloras kopa «Silavoti» sadarbībā ar «Jaunlejnieku» saimnieci Annu Truntiku.
Folkloras kopas vadītājs Ramants Jansons atklāj, ka Ūsiņdienas atzīmēšanas tradīcija tika sākta pirms vairākiem gadiem un ir noritējusi dažādās Latvijas vietās.

«Šogad šo pasākumu izlēmām rīkot pie «Jaunlejnieku» saimniekiem – mūsu labiem draugiem. Aicinu uz pasākumu ikvienu interesentu, kam šķiet saistošas senlatviešu tradīcijas,» stāsta R. Jansons.

Ūsiņdienu paredzēts svinēt lustīgi ar dziesmām, dančiem, rotaļām un pantāga gatavošanu, kas ir tradicionāls Ūsiņdienas ēdiens un simboliski ataino sauli. To cep uz atklātas uguns, pannā iesitot olas un sakuļot dzeltenumu kopā ar baltumu un garšvielām. Pantāgam lietojamās garšvielas ir atkarīgas no cepēju izdomas.

Sarīkojumā piedalīsies arī Ceraukstes folkloras kopa «Laukam pāri» un no Rundāles novada – folkloras kopa «Svitene». Ieeja pasākumā bez maksas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas