Rundāles novadā godina pensionētos pedagogus

Par ikgadēju Rundāles novada tradīciju kļuvusi pensionēto pedagogu godināšana, tuvojoties Skolotāju dienai. Šogad šis pasākums notika vakar, 3. oktobrī, Rundāles novada jaunajā multifunkcionālajā centrā.

Uz ierasto tikšanos ceturtdien pulcējās aptuveni 30 pedagogi – pensionāri. Pirms pasākuma sanākušie iepazinās ar ceļojošo izstādi «Izgaismo Latviju». Turpinājumā baudīja dziedātāja Žoržas Siksnas koncertu, kā arī nelielā ekskursijā iepazina multifunkcionālo centru.

Daži no senioriem aktīvās skolotāju gaitas vairs neturpina, bet citi vēl strādā vai regulāri apmeklē bijušo darbavietu. Indra Konstantinova savulaik strādājusi par mūzikas skolotāju, arī par pirmskolas izglītības iestādes pedagoģi un vadītāju. «Es vēl aizvien dzīvoju vienā ritmā ar Rundāles novada bērnudārzu «Mārpuķīte». To uzcēlām, atvērām un ienācām iekšā ar Kaucmindes skolas tikumu. Nāku uz pedagogu konferencēm, gribu zināt jaunākās vadlīnijas, dzīvoju līdzi notikumiem. Arī šodien pirms pasākuma biju bērnudārzā. Nav bijušo skolotāju – mēs vienmēr tādi paliekam,» saka pensionētā baušķeniece I. Konstantinova. Viņa atzīst, ka 1. septembris joprojām rada kņudinošas sajūtas.

Ilgvars Ūdris no Viesturu pagasta jau vairākus gadus ir pensijā, bet turpina strādāt par mājturības pedagogu, trenē arī dambretistus. Viņš atzīst, ka pensionēto skolotāju godināšanas pasākums katru gadu ir interesants, turklāt vienmēr notiek citā vietā, atverot skolotājiem kaut ko jaunu un interesantu Rundāles novadā.

Sarīkojumā pašvaldība pensionētajiem skolotājiem pasniedza ziedus, kalendārus un pildspalvas. «Būt par skolotāju ir misija un sūtība. Ne katrs var šo darbu strādāt, tāpēc īpašs paldies jums par ieguldījumu šajā jomā!» uzrunā sacīja Rundāles novada pašvaldības speciāliste izglītības un IT jautājumos Zinaīda Sparāne.

Sarīkojuma organizatore Lilita Lauskiniece pieteica šī pasākuma īpašo mākslinieku – dziedātāju Žoržu Siksnu. Viņš atzina, ka arī pašam šonedēļ pozitīvas emocijas, saistītas ar pedagogiem, – nedēļas sākumā sveicis savu pirmo dziedāšanas skolotāju, kurai apritējuši 90 gadi. «Tas bija fantastisks nedēļas ievads,» pauda Ž. Siksna, kas koncertu sāka ar dziesmu «Sargeņģelis».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas